Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

KONKURS CHORALNY WARSZAWA 2016 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KONKURS CHORALNY WARSZAWA 2016

CHOR JUBILATE DEO


II Warszawski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych - REGULAMIN                                                                                  

1. Festiwal jest organizowany przez agencję artystyczną MELODY.
2. Festiwal odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2016 w Warszawie
w sali koncertowej Galerii Porczyńskich. Koncerty towarzyszące festiwalowi odbędą się w warszawskich parafiach oraz miejscowościach podwarszawskich według następującego ramowego harmonogramu:
10.12.2016 (Sobota) godz. 10.00-18.00 przesłuchania uczestników. Kolejność przesłuchań konkursowych wyznaczają organizatorzy. Wieczorem ewentualne koncerty dodatkowe (nie obowiązkowe).
11.12.2016 (Niedziela)Wybrane chóry zostaną poproszone o uczestnictwo i śpiew na Mszach Św. w kościołach. Około godz. 14.-15.30   Koncert Galowy  z  wręczeniem nagród
3. Festiwal jest otwarty dla wszystkich chórów amatorskich z Polski i z zagranicy.
4. Chóry mogą uczestniczyć w następujących kategoriach:
A1. Duże chóry mieszane -  minimum 25 śpiewaków
A2. Kameralne chóry mieszane -  10-24 śpiewaków
B . Chóry o głosach równych - męskie/żeńskie -  minimum 10 śpiewaków
C. Chóry młodzieżowe - 13-19 lat minimum 12 śpiewaków
D. Chóry dziecięce - poniżej 15 lat. minimum 12 śpiewaków
5. 10 % członków zespołu może być starsza lub młodsza niż powyższe wymagania. Festiwal jest przeznaczony dla zespołów w pełni amatorskich. Żaden ze śpiewaków nie zarabia śpiewając, jak również nie jest członkiem innego zawodowego zespołu muzycznego bądź występuje zawodowo jako solista. Zasada ta nie dotyczy dyrygentów.
6. Każdy z chórów przygotowuje repertuar składający się z 3 lub 4 pieśni Adwentowych lub Bożonarodzeniowych (np. kolęd) trwający maksymalnie 12 min - włączając  w to wejście i zejście ze sceny (w związku z tym czas samych utworów powinien nie przekraczać 10-11 min.)  Zespoły które przekroczą  czas  występu  mogą mieć obniżoną punktacją. Kolejność wykonywanych utworów  powinna być zgodna z kolejnością podaną w zgłoszeniu. W miejscu przesłuchań organizatorzy zapewniają wysokiej klasy pianino lub pianino elektroniczne. Organizatorzy nie zapewniają dodatkowego czasu na wniesienie bądź montaż instrumentów/dekoracji. Wszystkie występy muszą odbywać się bez użycia wzmacniaczy lub  mikrofonów. W przypadku zmiany tonacji prosimy o wyraźnie zaznaczenie tego faktu na przesyłanych nutach bądź podanie tej informacji jurorom tuż przed występem.  
7. Chóry mogą wziąć udział w maksymalnie 2 kategoriach. (pieśni nie mogą się powtarzać)
8. Występy chórów będzie oceniać 5 osobowe międzynarodowe Jury, złożone z doświadczonych muzyków powołane przez organizatorów.
9. Jury bierze pod uwagę intonację, emisję głosu, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
10. Postanowienia Jury są ostateczne i nie podlegają apelacji.
11. W skład  jury  będzie wchodziło minimum 3 jurorów zagranicznych  
12. Jury kierując się względami artystycznymi może nie przyznać poszczególnych nagród lub zdecydować
o przyznaniu nagród ex aequo lub wyróżnień bądź nagród dodatkowych.
13. Jury przyzna  następujące  nagrody:
90,00-100,00 punktów ZŁOTY DYPLOM
75,00-89,99 punktów SREBRNY DYPLOM    
60-74,99  punktów BRĄZOWY DYPLOM
Dyplomy uczestnictwa dla pozostałych zespołów.  
14. Zespoły są odpowiedzialne za koszty wykorzystywanych przez siebie w czasie festiwalu nut oraz wynikających z tego tytułu ewentualnych praw autorskich.
15. Prosimy zespoły o przygotowanie 15 minutowego repertuaru sakralnego (z wyłączeniem kolęd) na ewentualne koncerty pozakonkursowe w warszawskich  kościołach
16. Podstawą uczestnictwa zespołu w festiwalu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia zespołu wraz załącznikami w terminie do
10.10.2016 na adres :
MELODY  ul. Ogrodowa 27A, 05-509 Józefosław k. Warszawy   lub na e-mail: warsaw@christmasfestival.pl
17. Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać kopię wpłaty wpisowego, które wynosi 300 zł od zespołu za każdą kategorię. Wpisowe należy wpłacić na konto nr 79 1090 1694 0000 0001 1554 3685 (MELODY)
W przypadku nie zakwalifikowania zespołu do festiwalu, wpisowe będzie zwrócone.  Nie zwracamy wpisowego zespołom które zrezygnują z udział w festiwalu.  Istnieje możliwość otrzymania faktury za wpisowe. W przypadku potrzeby uzyskania faktury uprzejmie prosimy o nadanie przelewu z rachunku instytucji/szkoły na którą ma być wystawiona faktura oraz podanie nam pełnych danych  do faktury.

18. Informacja o kwalifikacji zespołu do udziału w festiwalu zostanie wydana przez organizatorów do 20.10.2016.
19. Zespoły są odpowiedzialne za pokrycie kosztów transportu, zakwaterowania i wyżywienia we własnym zakresie.
20.  Zespoły mające siedzibę poza terytorium Polski są kwalifikowane na podstawie regulaminu i formularza zgłoszeniowego w wersji angielskiej.
21. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailowa e-mail: warsaw@christmasfestival.pl

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego