Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

KALENDARZ 2017 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2017

SINGERSI i PSALMISCI > PSALMISCI PSALLITE DEO

24 marca. Ćwiczymy: W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, ACH, MÓJ JEZU AŁ, AVE VERUM BYRDA, PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, ZWYCIĘZCA ŚMIERCI, Jezu Chryste, Panie miły, Zawitaj ukrzyżowany, O najświętsza Twarzy.

17 i 18 marca. Ćwiczymy:
PASJA wg ŚW.MATEUSZA KS. MIAZGI, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ AŁ, KYRIE Z MSZY UBI CARITAS AŁ, JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII, WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, ACH, MÓJ JEZU AŁ, AVE VERUM BYRDA, PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ, I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ, RESURREXI GREG., ZWYCIĘZCA ŚMIERCI , PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, ALLELUJA HAENDLA, ALLELUJA R. THOMPSONA.

11 marca - dziś ćwiczymy kolejne utwory na Triduum Paschalne: Per crucem, Dzięki Ci, Panie, Alleluja Haendla, Otrzyjcie już łzy, Pasja oraz Alleluja Thompsona oraz niektóre powtarzamy.

10 marca - nietypowo, bo o godz. 17.30 próba. Ćwiczymy: Króla wznoszą się znamiona, Jesu dulcis, Płaczcie Anieli, Jezu Chryste, W krzyżu cierpienie, Wisi na krzyżu, Dobranoc, Ach, mój Jezu, Ave verum Byrda oraz wielkanocne: Alleluja, Jezus żyje, Chrystus Pan zmartwychwstał

3 - 4 marca - ćwiczymy utwory na WIELKI PIĄTEK ORAZ NOWE WIELKANOCNE

17 i 18 lutego - kameralnie ćwiczymy Alleluja Thompsona, Jesu dulcis de Vittorii i nowe opr. pieśni wielkanocnych i postnych.

10 i 11 lutego - rozczytujemy nowe utwory: Lament Rączkowskiego, Ty, któryś gorzko Wiechowicza, Płaczcie Anieli Nikodemowicza i Alleluja Thompsona

4 lutego - dziś próba połączona ze spotkaniem przy ciastku; rozczytujemy nowy, 8 głosowy motet ... oraz oglądamy nasze, i nie tylko, występy sprzed dwóch lat.

Po powrocie z Celejowa jeszcze raz się spotykamy wieczorem i wraz z Singersami ćwiczymy (po raz pierwszy) razem program na niedzielę.
A w niedzielę 29 stycznia spotykamy się o g. 15.50, rozśpiewka, próba i ruszamy do kaplicy. W czasie Mszy św. chór śpiewa Resonet in laudibus oraz Święta Panienka z Izą G. Po Mszy w ponad 40 osobowym składzie (23 chórzystów i 21 singersów) śpiewamy kolędy i pastorałki. Jest bardzo dużo ludzi, wspaniała atmosfera i kilka szczególnie wzruszających chwil, choćby ta, gdy mieliśmy zaśpiewać już wcześniej zaplanowaną pastorałkę Andrzeja Nikodemowicza "Stała nam się nowina miła" z solo Izy G. W sobotę 28 stycznia prof. Nikodemowicz odszedł do Pana. Wspaniały człowiek, geniusz tworzenia sacrum w licznych kompozycjach religijnych, m.in. w kolędach i pastorałkach.

27 stycznia jedziemy do Celejowa do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, gdzie śpiewamy dla tamtejszych pacjentów. To chyba najwdzięczniejsi słuchacze. Gdy przyjechaliśmy, już czekali na nas w sali, bardzo chętnie włączali się w śpiew kolęd, a niejednokrotnie łzy wzruszenia pojawiały się w ich oczach. Zaśpiewaliśmy dwukrotnie, na dwóch oddziałach, kilkanaście naszych opracowań chóralnych oraz wspólnie.


Na próbach  14 i 21 stycznia przygotowujemy się do koncertu kolęd, który odbędzie się 29 stycznia w kaplicy Matki Bożej.
22 stycznia, wieczorem, jedziemy do Kazimierza Dolnego na feriowy, czterodniowy, muzyczny wypoczynek. "W programie": próby (ćwiczymy nowe psalmy i aklamacje oraz kolędy), wyprawy leśne i na sanki, konkursy, gotowanie, filmy (w tym roku m. in. dobry "Chór" z Dustinem Hofmanem i świetna "Seria niefortunnych zdarzeń", gry i rozmowy. Bardzo udany wyjazd. W czasie wyjazdu zapadła ważna decyzja: Psalmiści zostali oficjalnie przyjęci do grona chórzystów Jubilate Deo!


8 stycznia gościmy zespół wokalny AD NOVEM prowadzony przez Mariusza Pucię (Opole). Pięknie i z energią śpiewają na mszach o g. 10.30 i 12 oraz po mszy.

Wkraczamy w nowy 2017 rok. Poprzedni zakończyliśmy udanym udziałem w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Warszawie. 6 stycznia uczestniczymy w Orszaku Trzech Króli, a 7 stycznia spotykamy się na chóralnym "opłatku" w towarzystwie naszych księży: ks. Jerzego, ks. Jana, Ks. Artura i ks. Arkadiusza.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego