KALENDARZ 2013 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2013

SINGERSI i PSALMISCI > PSALMISCI PSALLITE DEO

29 grudnia - śpiew na mszy o 10.30. Psalmiści po południu kolędują w Wąwolnicy i okolicach. Czynią to bardzo dzielnie i owocnie:)

27 grudnia - Psalmiści śpiewają na mszy o godz. 12 - w intencji ks. infułata - solenizanta (tu równiez kolędy "własne" 3 głosowe: A wczora z wieczora, Bóg się z Panny narodził, W dzień Bożego Narodzenia i Boża zorza), a po południu ruszają w trasę kolędową z gwiazdą.

24/25 grudnia - wraz z chórem Jubilate Deo śpiewamy na Pasterce. Po raz pierwszy własną 3 głosową kolędę cicho wszędzie oraz z chórem Cicha noc, Pierwsza kolęda, Wesoły nam ten to dzień, Północ już była i Hej, bracia.

21 grudnia - ćwiczymy o 7.30, bezposrednio po Roratach: Wiktoria, Agnieszka, Agata, Paulina M., Kasia, Helena, Magda, Paulina L. i Ala.

18 grudnia - ćwiczymy (o 17.30) nasze kolędy oraz kolędy śpiewane z chórem: Wiktoria, Bernadeta, Gabrysia, Agnieszka, Agata, Łucja, Magda, Kasia, Helena, Paulina L. i Ala.

15 grudnia. III Niedziela Adwentu. GAUDETE. Śpiewamy: Pan nadchodzi, jest blisko, Raduj się ziemio, Niech się radują niebiosa, Marana tha, Przybądź, o Panie, przybądź i Spuśćcie nam na ziemskie niwy w składzie: Wiktoria, Bernadeta, Gabrysia, Agnieszka, Agata, Łucja, Paulina M., Kasia, Helena, Paulina L. i Ala.

14 grudnia. Niemożliwe stało się możliwe. Dzisiejszą próbę rozpoczęliśmy o godz. 7.20 rano! Taki termin wspólnie ustalilismy - bezpośrednio po Mszy Roratniej. W składzie: Wiktoria, Bernadeta, Agnieszka, Agata, Łucja, Paulina M., Kasia, Helena, Magda, Paulina L. i Ala ćwiczyliśmy pieśni na jutro (niedziela Gaudete), kolędy własne 3 głosowe i kolędy z chórem Jubilate Deo (Cicha noc i Hej, bracia).

9 - 11 grudnia spotykamy się przed mszą rekolekcyjną, o g. 14.30. W praktyce wyglądało to w ten sposób, że śpiewaliśmy w składzie 1-3 osobowym z racji tego, że osoby spoza Wąwolnicy nie uczestniczyły w rekolekcjach, a większosć dzieci z Wąwolnicy uczestniczyła w Roratach.

8 grudnia. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To również dzien rozpoczęcia naszych rekolekcji. Prowadzi je O. Kamil Szustak z Jasnej Góry (już u nas kilkanascie lat temu był). My śpiewamy na mszy o 17, która jest połączona z Nieszporami. Próba o 16. W składzie: Wiktoria, Gabrysia, Bernadeta, Paulina, Paulina, Sylwia, Ala i Kasia śpiewamy Hymn, psalmy nieszporne, Maryjo, Tyś jest Adwentu bramą, Bądźże pozdrowiona i Magnificat.

7 grudnia - ćwiczymy wszyscy, a na początku wręczamy sobie prezenty mikołajowe.

3 grudnia - o 18.30 ćwiczy 3 głos

2 grudnia - o 16.00 ćwiczy 2 i 3 głos - kolędy

1 grudnia - Rozpoczynamy okres Adwentu. Na mszy  śpiewamy Hejnał wszyscy zaśpiewajmy, W tym świętym czasie oczekiwania, Idzie, idzie Bóg prawdziwy, Czego chcesz od nas Panie i Niebiosa rosę.

30 listopada - próba o ... 10.00

24 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla. Śpiewamy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Wierzę w Boga, Króluj nam Chryste, Bóg nad swym ludem, Credo, Domine i My, chcemy Boga. Skład maksymalny: Wiktoria, Gabrysia, Sylwia, Kasia, Paulina M., Agnieszka, Agata, Łucja, Ala, Helena, Paulina L., Bernadeta.

18 listopada - próba o ... 19.00

17 listopada - śpiewamy na mszy o 17, połączonej z nieszporami.

11 listopada - 95 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozśpiewka o 9.40. Wraz z chórem śpiewamy: Gaude Mater Polonia, Alleluja nowe AŁ i Ave verum Mozarta.

10 listopada, niedziela - śpiewamy na mszy o 17.00, połączonej z nieszporami. Próba o 16.30. Obobk śpiewów nieszpornych śpiewamy O Panie, Tyś moim Pasterzem i Panie, pragnienia ludzkich serc: Bercia, Gabrysia, Paulina, Paulina, Ala, Wiktoria i Kasia.

Spotkania psalmistów odbywają się regularnie, chociaż w każdym tygodniu innego dnia i o innej porze. Powód, to koniecznosć dopasowania się do możliwości czasowych wszystkich, a w szczególności osób dojeżdżających do szkół w w Lublinie i Puławach. Ostatnia próba miała miejsce 4 listopada o godz. 18.45. Ćwiczyliśmy ... kolędy w opracowaniu 3 - głosowym.

12 października - śpiewamy z chórem Jubilate Deo na ślubie Magdy Łuszczyńskiej: Nie lękajcie się, Alleluja AŁ, Ubi caritas Durufle, Panis angelicus Francka, Bóg jest miłością i Alleuja Haendla.

7 października - spotkanie po latach:) ćwiczymy po rozśpiewce Ubi caritas, Alleluja AŁ, Panis angelicus i Alleluja Haendla

Nieplanowana przerwa w spotkaniach

22 września - niedziela - po ćwiczeniach śpiewamy na mszy: Boże, zmiłuj się nad nami, Głoś Imię Pana, Pan zstąpił z nieba, Panie, nasz Boże, uwielbiamy Twoje Imię i Błogosław Panie, nas.

21 września - śpiewamy na ślubie Doroty i Piotrka: Nie lękajcie się, Alleluja najnowsze AŁ, Przykazanie nowe, Ave verum Mozarta, Alleluja i Canticorum jubilo Haendla.

18 września - ćwiczymy (od g. 18.30). Teraz głównie wielogłosowo: Assumpta, Ubi caritas, Ave verum Mozarta  i... Alleluja Haendla.

15 września - niedziela. Po rozśpiewce śpiewamy na mszy: Chrystus, to nadzieja, Przez chrztu św. wielki dar, Słowo Chlebem się stało, Będę błogosławić Pana, Bóg nad swym ludem.

11 września - ćwiczymy o 18.30, po raz pierwszy sami po wakacjach.

8 września przeżywaliśmy dwa wielkie wydarzenia: doroczny odpust Narodzenia NMP oraz uroczystość Intronizacji relikwii św. Wojciecha do naszej bazyliki przez Prymasa Polski ks. abpa Józefa Kowalczyka. O godz. 16.30 rozpoczęliśmy rozśpiewkę i przygotowanie do mszy św. oraz poprzedzającej ją procesji z relikwiami św. Wojciecha. Parę minut przed 18 przyjeżdża ks. prymas - śpiewamy pieśń do św. Wojciecha Sławny w męczenników gronie, a po krótkiej modlitwie śpiewając litanię do Wszystkich Świętych (śpiew prowadzą Jakub i Waldek) ruszamy w procesji do bazyliki. W czasie liturgii śpiewamy chóralnie Zdrowaś Maryja do MBK, Kyrie VIII, Alleluja AŁ, Ave verum Mozarta oraz Alleluja Haendla, a wspólnie Cześć Maryi, Zbliżam się w pokorze, Św. Wojciechu, patronie nasz i Człowieku Boży. Wraz z chórem śpiew brzmiał czysto, słychać w nim było energię i życie. Brawo! Szczególnie pięknie zabrzmiało Haendlowskie Alleluja.

2 września - początek roku szkolnego. Na mszach o 9 i 10 śpiewamy (Agata+psalm, Agnieszka, Łucja i Helena/PaulinaM+psalm i Paulina L+All): Bądź pozdrowiony Jezu/Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Wszystko Tobie/Pan jest mocą, Panie, dobry jak chleb/Ciebie całą duszą pragnę, Już gościsz Jezu/Głoś Imię Pana i Błogosław Panie nas)

31.08/1.09 Uroczystości ku czci MBK. Sobota to dla chórzystów pracowity dzień - musimy dbać o podstawy ekonomiczne chóru:) Apropos podstaw - mamy nowe podesty chóralne!!!
Niedziela wita nas w miarę pogodnym obliczem. O 10.05 rozpoczynamy rozśpiewkę w naszej sali chóralnej. W jej trakcie niestety zaczyna padać. Pogoda wywarła wpływ na przebieg uroczystej Sumy, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz; przelotnie padało i wiał porywisty wiatr. Na szczęście w miarę upływu czasu przestało padać i pojawiło się słońce. Krótka ocena: repertuar był wymagający (Assumpta est Maria, Panis angelicus Francka, Ave verum Mozarta i Alleluja Hendla oraz Alleluja AŁ, Zdrowaś Maryjo AŁ, Ave mundi i Gaude Mater Gorczyckiego) i nasze chóry dobrze sobie z nim poradziły. Brzmienie było wyrównane i co ważne - chór reagował na wskazania dyrygentów. Bardzo dobrze spisał się również p. Grusiewicz, który świetnie poradził sobie w tych trudnych warunkach. Wszystkim chórzystom: Z Nałęczowa, Bełżyc, z Jubilate Deo oraz psalmistom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i piękny śpiew! A przed nami kolejna wielka uroczystość - 8.09 gościmy Prymasa Polski, który przywiezie do Wąwolnicy relikwie św. Wojciecha!   

30 sierpnia - ostatnia próba przed uroczystościami.

25 sierpnia - niedzielna próba wraz z chórzystami z Bełżyc, Nałęczowa i Zespołem Psalmistów.

23 sierpnia, po krótkiej przerwie (jeśli wogóle o takiej można w tym roku mówić:) wznawiamy nasze muzyczne spotkania. przed nami uroczystości 35 rocznicy koronacji MBK (31.08/1.09), kolejne śluby (21.09 i 12.10) i festiwal w Częstochowie.


27 lipca - Zmęczeni ale bardzo, bardzo szczęśliwi ok. godz. 11.30 dojeżdżamy do Nałęczowa. Deo Gratias!

13 lipca - ślub Oli Kamińskiej. Ola jako kilkuletnia dziewczynka rozpoczęła swoja muzyczną "karierę" biorąc udział (z wielkim powodzeniem) w konkursach pieśni patriotycznej i rodzinnej, śpiewając w scholi liturgicznej, a później w chórze Jubilate Deo. Śpiewamy wraz z chórem: Nie lękajcie się, nowe Alleluja (AŁ), Przykazanie nowe, Ave verum Mozarta i Alleluja Haendla. Michalina K. zagrała z towarzyszeniem organów (AŁ) Ave Maria Bacha - Gounoda. Po ślubnej mszy chórzyści udali się na poczęstunek przygotowany przez nowożeńców, a wieczorem, o godz. 19.34 udajemy się pociągiem nad morze, do Władysławowa. Jedziemy w 17 osobowym składzie. Kronika wyjazdu powstała, i to w 2 egzemplarzach, byc może uda się ją opublikować:)

7 lipca - Z Psalmistkami: Paulina L., Helena, Agata, Agnieszka i Łucja śpiewamy na mszy: Boże, obdarz Kościół Twój, Boże, zmiłuj się nad nami, Słowo Chlebem się staje, Radośnie Panu hymn śpiewajmy i Błogosław Panie nas. Ciekawostka: liturgię Słowa zdominowała rodzina Pp. Klocków - czytania - Jędrek i Grzesiek, psalm Michalina, a Alleluja Helena. Brawo!

2 lipca - wycieczka rowerowa do Kazimierza Dolnego. Wraz z Pauliną, Pauliną, Sylwią, Bernadetą, Agnieszką i Agatą jedziemy przez Kębło, Stanisławkę, Rzeczycę, Skowieszynek. Na miejscu piesza wyprawa do centrum i nad Wisłę. ""Mafia" nad wiślanym brzegiem - bezcenne. Powrót o godz. 17.00.

30 czerwca - niedziela: śpiewamy w składzie: dwie Pauliny, Ala, Łucja, Agnieszka, Agata, Kasia, Bernadeta i Helen.

28 czerwca - zakończenie roku szkolnego. Na mszy o 9 śpiewają: Agata, Agnieszka, Helena, Łucja, Paulina M., na Mszy o 10 Paulina L.: Abba Ojcze, Com przyrzekł Bogu, O Panie, Ty nam dajesz, Będę śpiewał Tobie i My chcemy Boga.

25 czerwca - Zjazd Kapłański połączony z nominacjami. Psalmiści "z marszu" uczestniczą w tej uroczystosci, której przewodniczy ks. abp S. Budzik, pozostali nasi biskupi oraz ok. 200 księży. Śpiewamy: Kłaniam się Tobie, Składamy Ci, Ojcze, Zbliżam się w pokorze, Głoś Imię Pana i Błogosław Panie nas oraz gregoriańskie Sanctus i Agnus XVIII. Wiktoria, Bernadeta, Łucja, Agata, Agnieszka, Paulina L., Ala i Helena. Co do śpiewu - po prostu niebo:)

23 czerwca - Po rozśpiewce na mszy o 10.30 śpiewamy: Kłaniam się Tobie, Ciebie całą duszą, Jezu, miłości Twej, Święty, święty i Święty Boże (Suplikacje) - dziś przeszła nad nami 15 min. (8.30 -845) gwałtowna burza z gradem. Psalmiści śpiewali w składzie: Wiktoria, Kasia, Gabrysia, Bernadeta, Łucja, Agata, Agnieszka, Paulina L., Ala.

21 CZERWCA - WIECZORNA PRÓBA Z CHÓRAMI JUBILATE DEO I ARS CANTICUS Z NAŁĘCZOWA. Wspólnie przygotowujemy się do wrześniowych uroczystości: VIII Msza, Zdrowaś Maryja, czysta Panienko, Alleluja AŁ, Ave verum Elgara, Panis angelicus Francka - to śpiewamy razem, a chóry: Assumpta est Maria, Ave mundi Gorczyckiego i Alleluja Haendla.

19 czerwca - środa. Spotykamy się o 17.00 - po rozśpiewce ćwiczymy, a później śpiewamy na mszy, w czasie której ks. biskup Józef Wróbel udziela młodzieży sakramentu bierzmowania: Nie lękajcie się, Przybądź Duchu Święty, Nie bój się, wypłyń na głębię, Duchu święty przyjdź, Com przyrzekł Bogu, O Panie, Ty nam dajesz, Będę śpiewać Tobie i po nabożeństwie czerwcowym Abba Ojcze. musze wspomnieć na marginesie - piękny śpiew swoją drogą ale w zachowaniu ewidentnie dostrzegam konieczność jak najszybszego rozpoczęcia wakacji albo jak kto woli: jak najszybszego zamknięcia szkoły!

16 czerwca - msza inna, niż zawsze. Psalmistki śpiewają z Pawłem i Gabrysią

12 czerwca - próba. Ćwiczymy Panis angelicus, Ave verum Elgara, Alleluja AŁ, Zdrowaś Maryja

9 czerwca - X niedziela Zwykła. Po rozśpiewce ćwiczymy, a później śpiewamy na mszy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Ciebie całą duszą, Słowo Chlebem się stało, Panie mój, cóż Ci oddać mogę i Boże zmiłuj się nad nami. Skład dobry (Paulina, Paulina, Helena, Gabrysia, Bernadeta, Agata, Agnieszka, Łucja) i śpiewanie lepsze, niż w czwartek.

6 czerwca - Oktawa Bożego Ciała. O 17.15 się rozśpiewujemy (z pewnym trudem) i na mszy śpiewamy: greg. Ave verum, Jezusa ukrytego, Pan zstąpił z nieba, O Panie, Ty nam dajesz, Adoro te devote i po procesji Te Deum. A w czasie procesji śpiewamy: Twoja cześć, chwała, Panie, dobry jak chleb, Idzie, idzie Bóg, Bądźże pozdrowiona i w drodze do bazyliki Zbliżam się w pokorze (prowadzi Paweł Saran). Uwaga: widoczne rozprężenie, które przekłada się na niedokładności w śpiewie. musimy to koniecznie poprawić.

3 czerwca - Dziś Święto Dziękczynienia - po tradycyjnej rozśpiewce śpiewamy na mszy: Chwała, moc i dziękczynienie, Hymn Roku Wiary, Kłaniam się Tobie, Pan zstąpił z nieba, dziękujemy Ci, Ojcze nasz i Przez chrztu św. - Wiktoria, Gabrysia, Bernadeta, Łucja, Agnieszka, Agata, Kasia, Paulina L., Ala, Helena.

30 maja BOŻE CIAŁO - piękna pogoda. O 10.00 rozśpiewka i krótka powtórka repertuaru. Na sumie o 11 śpiewamy: O Panie, Ty nam dajesz, nowe Alleluja AŁ (prawykonanie), Mszę VIII (Kyrie i Agnus), Pan zstąpił z nieba, Ave verum Elgara, Jezusa Ukrytego, Zróbcie mu miejsce, a w czasie procesji, przy kolejnych ołtarzach Ave verum: Mozarta, Gounoda, gregoriańskie i Saint - Saens'a. Po powrocie do bazyliki Te Deum.

29 maja - wieczorna próba z chórem Jubilate Deo

26 maja - radosna atmosfera trwa. Na mszy o 10.30, w uroczystość Trójcy św. śpiewamy: Chwała, moc i dziękczynienie oraz (bo dziś również obchodzimy rocznicę I Komunii św.) Com przyrzekł Bogu, Pan Jezus już się zbliża, Wszystko, co żyje, Już gościsz Jezu oraz My chcemy Boga: Paulina L., Ala, Gabrysia, Agata, Agnieszka, Łucja, Paulina M., Bernadeta, Wiktoria i Kasia.

24 maja - WIECZORNA PRÓBA Z CHÓREM JUBILATE DEO. Ćwiczymy razem: Ave verum gregoriańskie i Mozarta, Te Deum, Pan zstąpił z nieba: Paulina L., Ala, Gabrysia, Agata, Agnieszka, Helena, Łucja, Paulina, Bernadeta, Wiktoria i Kasia, czyli wszyscy.

22 maja - ćwiczymy w radosnej atmosferze (wakacje tuż, tuż): Ave verum Elgara, gregoriańskie, Mozarta, Te Deum: Wiktoria, Paulina, Paulina, Agnieszka, Ala, Kasia, Helena, Gabrysia i Bernadeta.

19 maja - Uroczystość I Komunii św. O 11.20 rozśpiewka i wraz z młodymi komunistami śpiewamy: Bądź pozdrowiony Jezu, Wszystko Tobie oddać pragnę, Panie, dobry jak chleb, Wszystko, co żyje, Panie pragnienia ludzkich serc, Już gościsz Jezu i My chcemy Boga. Naprawdę piękna uroczystość, bdb przygotowana!

15 maja - dziś przygotowanie do ... I Komunii św., czyli będziemy śpiewać w czasie uroczystości I Komunii św. w najbliższą niedzielę. A na koniec spotkanie z Panis angelicus Francka.

Niedziela 12 maja - spotykamy się o godz. 9.50 (Paulina L., Ala, Agata, Agnieszka, Helena, Łucja, Bernadeta, Wiktoria i Kasia) oraz o 16.00 (Wiktoria, Kasia, Paulina M., Agnieszka i Agata), a po mszy o 10.30 z rodzicami w sprawie wakacyjnego wyjazdu nad morze.

8 maja - piękna, słoneczna środa. Spotkanie rozpoczynamy z małym opóźnieniem - maj ma swoje prawa:). Ćwiczymy psalmy nieszporne na najbliższą niedzielę oraz głosy chóralne z: Panie, zostań z nami i Ave verum Gounoda. Skład: Paulina, Paulina, Ala, Helena, Kasia, Bernadeta, Wiktoria, Agata i Agnieszka.

5 maja - VI Niedziela Wielkanocna - przygotowujemy się w lekkim rozproszeniu spowodowanym byc może kolejnym powrotem pięknej pogody. W każdym bądź razie mało dostrzegalne objawy koncentracji i przytomności u wszystkich dziś śpiewających (Wiktoria, Paulina, Kasia, Paulina, Agata, Agnieszka, Bernadeta). Mimo to śpiewamy: Chwalcie łąki, Otrzyjcie już łzy, Ciebie całą duszą, Zmartwychwstał Pan, Panie nasz Boże, uwielbiamy Twoje Imię i My chcemy Boga.

3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski, Rocznica (222!) uchwalenia konstytucji i nasza lokalna uroczystość odsłonięcia tablicy poświeconej wąwolnickim powstańcom styczniowym (swoją drogą ciekawa jest historia jej - to znaczy tablicy - powstawania:). To wszystko łączy się wraz ze śpiewem naszym i chóru Jubilate Deo oraz udziałem znamienitych gości na uroczystej Mszy św. o godz. 9.00. Śpiewamy (po rozśpiewce o 8.00 - kto to wymyślił???) Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, Alleluja AL, Ave verum Mozarta i Laudate Dominum Sawy.

2 maja - włączamy się w ogólnopolską majówkę i spotykamy się w hotelu ... w towarzystwie grilla z zawartością oraz dodatków w postaci Gabrysi, Wiktorii, Berci, Pauliny, Pauliny, Heleny, Kasi, Ali, Agatki i Agnieszki, sałatki w jogurcie, ciastek i napojów. Niech się święci 2 maja!

28 kwietnia - próba o 11. Po rozśpiewce powtarzamy dzisiejszy repertuar: Błogosławmy Pana ks. Pawlaka, Człowieku Boży, moje Alleluja i Chwalcie Pana, po śpiewane na zakończenie procesji 4 głosowe Te Deum. W czasie mszy p. Ania, Jacek i Agatka składają życzenia imieninowe ks. proboszczowi - Jerzemu Ważnemu

26 kwietnia - ćwiczymy w łączonym składzie (chór i Psalmiści) i przygotowujemy się do udziału w niedzielnej mszy odpustowej.

24 kwietnia - ćwiczymy Bogurodzicę, pieśni do św. Wojciecha, Te Deum, Ave verum Elgara, śpiewy uwielbienia ks. Pawlaka i kilka innych w składzie: Paulina M., Paulina L., Kasia, Helena, Gabrysia, Wika, Bernadeta, Agata, Ala i Sylwia.

21 KWIETNIA - IV niedziela wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Śpiewamy Wstał Pan Chrystus, O Panie, Tyś moim Pasterzem, Panie, pragnienia ludzkich serc, Panie, nasz Boże, uwielbiamy Imię Twoje ks. pawlaka i Chrystus zmartwychwstan jest w składzie: Paulina M., Kasia, Helena, Gabrysia, Wika, Bernadeta, Agata, Ala i Łucja.

17 kwietnia - ćwiczymy w 8 osobowym składzie (Paulina L., Paulina M., Kasia, Helena, Gabrysia, Wika, Bernadeta, Agata): Mszę de Angelis, pieśń Człowieku Boży, śpiewy uwielbienia ks. Pawlaka oraz chóralne: Chwalcie Pana, Zdrowaś Królewno wyborna, Bóg jest Miłością.

14 kwietnia - III Niedziela Wielkanocna. Piękny skład na mszy (Paulina L., Paulina M., Kasia, Helena, Gabrysia, Wika, Bernadeta, Agata, Agnieszka i Łucja) oraz na nieszporach (Wika, Kasia, Bernadeta, Helena, Ala, Agata i Agnieszka). Śpiewamy: Wesoły nam dzień, Wstał Pan Chrystus, Zwycięzca śmierci, Zmartwychwstał Pan, Surrexit Christus (zwr. 1-5 i 10-12), a na zakończenie Otrzyjcie już łzy.

10 kwietnia - dziś przypada III rocznica katastrofy w Smoleńsku, której przyczyny są nadal niewyjaśnione. od dziś działa też nowa telewizja www.telewizjarepublika.pl Nareszcie trochę prawdy w mediach! A my ćwiczymy. Dziś utwory chóralne: Zdrowaś Królewno wyborna, Haec dies i Alleluja Purcela oraz Surrexit Christus i Pan zmartwychwstał i jest z nami w składzie: Paulina L., Ala, Kasia, Helena, Gabrysia, Wika, Bernadeta, Agata i Agnieszka.

7 kwietnia - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śpiewamy po rozśpiewce: Boże, zmiłuj się nad nami, Zwycięzca śmierci, Zbliżam się w pokorze i Adoro Te devote oraz Jezu, ufam Tobie. Skład prawie 100% (nie ma Ali).

3 kwietnia - ćwiczymy śpiewy nieszporne oraz gregoriańskie: Adoro te i psalmy allelujatyczne w składzie niemal pełnym (bez Łucji i Agaty)

31 marca Niedziela Zmartwychwstania. Przychodzę do naszej sali dwie minuty przed 5, a tu ... jest już 8 osób! Byłem pewny, że będę pierwszy. W ciągu kolejnych 10 minut jesteśmy w komplecie (- P.M., która dotrze później - szczęśliwi czasu nie mierzą:) ale rozśpiewkę rozpoczynamy punktualnie. A jak się rozśpiewuje o 5 rano??? Trzeba zacząć od mimiki i mruczenia, wszystko na piano, żeby budzić stopniowo, a potem coraz szerzej i głośniej. Śpiew rozpoczynamy 3 min. przed szóstą: gregoriańskie Resurrexi (antyfonę śpiewają wszyscy: chór i psalmiści, wersety z podziałem: panowie / pozostali), O dniu radosny, po procesji śpiewamy "ze względów duszpastersko - chóralnych" Te Deum (z podziałem psalmiści - chór), ponadto razem Zwycięzca śmierci, Zmartwychwstał Pan i Otrzyjcie juz łzy, natomiast chóralnie Christus resurrexit (solo p. Jola i Iza), Alleluja Haendla na uwielbienie (to są te "względy"), a po pieśni na zakończenie Oto są baranki w całości. Ktoś może zapytać: co te "baranki" robią dziś? Ot, przed kilku laty zrodziła się taka tradycja. A że głośniki przed bazyliką niosą dźwięk daleeeko, to kolejne wersety towarzyszą i pozostają wychodzącym w uchu na dłużej. Psalm z wyczuciem śpiewała Michalina, a przed Ewangelią ulubione Alleluja dyr. Agaty B.:) Krótkie podsumowanie. Przygotowania do Triduum rozpoczęliśmy na początku lutego. Trwały one równolegle: z chórem i z psalmistami. Razem śpiewaliśmy ok. 65% repertuaru! Mogę  powiedzieć z czystym sercem, że nikt nie zawiódł. Soliści w różnych rolach - Kuba, Maciek, ks. Łukasz, p. Jola, Iza, Sylwia, Emilka, Paulina L., Wiktoria, Paweł (ps. "Pojawiam się i znikam"), Michalina, p. Stasio, Waldek, Gabrysia, Agata - przygotowali się bez zarzutu, podobnie pozostali chórzyści, psalmiści oraz niezastąpiony p. Mirek. Każdy dzień TRIDUUM, a właściwie powinniśmy zacząć mówić również o Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień, stawiał inne wymagania. Muzycznie najtrudniejszy jest Wielki Piątek. Liturgia tego dnia jest bardzo bogata - w naszej parafii - muzycznie: najpierw śpiewana ok. półgodzinna Pasja, potem śpiewy towarzyszące adoracji krzyża i komunii. Chór (zarówno Jubilate Deo jak i psalmiści) wykonuje utwory własne oraz śpiewa z wiernymi, utwory określam na średniotrudne i trudne (w tej grupie Crucifigatur, Tenebrae, Stabat Mater, Eli, Eli). Wymaga to skupienia, a jednocześnie dużych zdolności muzycznych. Oczywiście jest w tym śpiewie jeszcze dużo do zrobienia - kwestie intonacyjne, techniczne (śpiew w bardzo wysokich i bardzo niskich rejestrach), czasami brak strojenia. To szczegóły, bardzo ważne ale też dobrze świadczące - wbrew pozorom - o zespole, bo one, jeśli się pokazują, są słyszalne, to są słyszalne stosunkowo rzadko. To, co mnie bardzo cieszy - zespół tworzy w tej chwili bardzo zżytą grupę - świadczy o tym chociażby fakt, że w ciągu ostatnich 9 dni ćwiczyliśmy / uczestniczyliśmy razem przez 7 dni - razem spędziliśmy w tak krótkim czasie 20 godzin! I co? I nic. Umówiliśmy się na następną próbę. W środę o g. 16.00.


30 marca Wigilia Paschalna. Próba o 17.30 (psalmiści "na dziś" i chór). Ćwiczymy repertuar dziesiejszy oraz na jutro. O 19.00 w bazylice zapadają ciemności, choć nie do końca, bo prezbiterium jest lekko podświetlone niestety. Zawołaniu "Światło Chrystusa" towarzyszy śpiew "Radosna światłości", I czytaniu "I tak upłynął wieczór". Psalmy śpiewają bez zarzutu, choć każdy w swoim stylu: Emila, Paulina, Wiktoria i Paweł (z gregoriańskim melizmatycznym Alleluja w refrenie). Ks. Łukasz pięknie prowadzi melodię Exultetu, podobnie ks. Artur w śpiewie towarzyszącym poświęceniu wody. Śpiewamy wszyscy Litanię do wszystkich Świętych (prowadzą Kuba i Maciek), Przez chrztu św., Zbliżam się w pokorze, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz i Chrystus zmartwychwstan jest oraz chóralnie Wychwalajmy Chrysta Pana i Surrexit Christus (solo Sylwia). Po raz kolejny udowadniam sobie, że pozory mylą, że ten bałagan towarzyszący naszym śpiewom w chwili występu ustępuje miejsca koncentracji i ... wszystko wychodzi. A jutro ... zmiana czasu, a próba o 5.00, czyli tak naprawdę o 4.00 rano.

29 marca Wielki Piątek. Liturgia o 18.00. Rozśpiewujemy się o 16.45. To najtrudniejszy i najbardziej wymagający skupienia i koncentracji dzień. W koncelebrze 8 kapłanów, przewodniczy ks. Artur. Nasze śpiewy rozpoczyna psalmem p. Jola, a wersetem Gabrysia, po nich PASJA przy świecach i latarenkach. W czasie adoracji krzyża śpiewamy naprzemian z ludem i CHÓRALNIE: Ludu, mój ludu, STABAT MATER (gregoriański)/BOLEŚCIWA MATKA STAŁA, Panie, Ty widzisz, CRUCIFIGATUR Deakbardosa, Wisi na krzyżu, STABAT MATER Gorczyckiego, KRZYŻU ŚWIĘTY (chóralnie z ludem), O Panie, Ty nam dajesz, TENEBRAE FACTAE SUNT M. Haydna, DZIĘKI CI, PANIE, Jezu Chryste, Panie miły i po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu ODSZEDŁ PASTERZ. Chyba się udało - wierząc opiniom uczestniczących i własnym odczuciom. Zróżnicowany repertuar (chorał, polifonia, tradycyjne pieśni pasyjne) wykonywany w dużym 30 osobowym składzie, z udziałem wiernych, robiąca wrażenie Pasja ze świecami, dobre, wyrównane brzmienie, bardzo dobrze i wszechstronnie przygotowani soliści (Kuba, Maciej, ks. Łukasz, p. Jola, Gabrysia - brawo!), i wreszcie udział (chyba pierwszy ale mam nadzieję nieostatni) p. Mirka pozwoliło stworzyć odpowiedni temu wydarzeniu klimat. Wszystkim za to bardzo dziękuję!

28 marca Rozpoczynamy okres TRIDUUM PASCHALNEGO. Wielki Czwartek. Próba o godz. 17. Rozśpiewujemy się i krótko przypominamy utwory na dziś. Na początek śpiew kanonu Per crucem et passionis Tuam, na wejście chóralna antyfona A myśmy się chlubić powinni śpiewana naprzemian z refrenem Chrystus, Chrystus, to nadzieja cała nasza, Kyrie VIII, Sanctus i Agnus XVIII, Ubi caritas gregoriańskie i Durufle. W czasie komunii Kiedy razem się schodzimy, po: Wielbić Pana chcę (solo Michalina). W czasie procesji do ciemnicy Sław języku tajemnicę. Może się wydawać, że repertuar nietrudny, pozory jednak mylą, bo śpiew jednogłosowy, który dzisiaj króluje, wymaga precyzji, dobrego rozśpiewania i umiejętności "wtopienia się" w brzmienie chóru. I bardzo wszystkim chórzystom i psalmistom za tę umiejętność dziękuję.

27 marca - dziś próba generalna. O 18 rozśpiewujemy się i ćwiczymy wybrane utwory, o 18.40 wpada pan Marek z wiertarką i małą walizeczką - to zapowiedź małej chóralnej "robótki" - mocowania nowych karniszy i wieszania zasłon. ). O 19 rozśpiewujemy sie raz jeszcze z chórem Jubilate Deo i idziemy na próbę do bazyliki.

24 marca - Niedziela Palmowa. Osoby śpiewające Pasję spotykają się o 9.30. Po rozśpiewce chór ćwiczy 2 utwory pasyjne, po czym przechodzimy do fragmentów Pasji. Warunki są wyjątkowo zimowe: jest śnieg i mróz ale za to świeci słońce. Śpiew Pasji w wykonaniu solistów jak również chóru wypadł bardzo dobrze; wyrównane brzmienie i czystość oraz spokój i pewność (brawa dla Jakuba, Macieja i ks. Łukasza!) dały ogromną satysfakcję i mobilizują do "utrzymania formy" w najbliższych najważniejszych dniach roku liturgicznego.

23 marca - próba nietypowa, niezwyczajna, bo w sobotę, o godz. 16 i w dodatku z chórem Jubilate Deo. Ćwiczmy większość utworów, które będziemy wykonywać w czasie TRIDUUM wspólnie, a więc: PER CRUCEM (Kanon), Te Deum, UBI CARITAS gregoriańskie i Durufle, STABAT MATER (greg.)/ BOLEŚCIWA MATKA STAŁA, KRZYŻU ŚWIĘTY, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA, DZIĘKI CI, PANIE, ODSZEDŁ PASTERZ OD NAS, SURREXIT CHRISTUS ALLELUJA i greoriańskie RESURREXI. Ćwiczymy również Pasję, którą wraz z chórem będą również śpiewać: Wiktoria, Paulina L., Bernadeta, Gabrysia i Helena. Na próbie ponadto były: Paulina M., Ala, Kasia, Agata  i Agnieszka.

20 marca - Kolejna próba, na której intensywnie ćwiczymy utwory na czas Triduum Paschalnego. Dodatkowo kilka osób postanowiło nauczyć się śpiewać partię sopranu lub altu w Pasji. Po zaliczeniu będą mogły dołączyć do chóru. Dzisiejszy skład: Ala, Gabrysia, Paulina L., Agnieszka, Agata, Wiktoria, Bernadeta, Helena i Kasia. Zbliżają się najważniejsze dni w roku.

17 MARCA - V niedziela Wielkiego Postu. Najpierw o 9.50 przygotowujemy śpiewy na mszę i śpiewamy: Ach, mój Jezu, O Krwi najdroższa, Ludu, mój ludu, Per crucem i Krzyżu święty (Wiktoria, Kasia, Gabrysia, Helena, Benadeta, Paulina, Paulina, Agnieszka i Agata), następnie dla chętnych o 15 ćwiczymy wraz z chórem Jubilate Deo (Paulina L., Agata i Helena), wreszcoe o 16.30 współprowadzimy śpiew Gorzkich Żali (Paulina, Paulina, Helena, Agnieszka i Agata). Piękny dzień.

13 MARCA - OSTATNI DZIEŃ REKOLEKCJI. ALE PRZEDE WSZYSTKIM DZIŚ ZOSTAŁ WYBRANY NOWY PAPIEŻ!!! ZOSTAŁ NIM ARGENTYŃSKI KARDYNAŁ JORGE MARIO BERGOGLIO Z ARGENTYNY, KTÓRY PRZYJĄŁ IMIĘ FRANCISZEK. STAŁO SIĘ TO O GODZ. 19.06.  W tym czasie trwała ostatnia nauka rekolekcyjna. Wcześniej psalmiści prowadzili śpiew na mszy o g. 11: Wszystko, co żyje, Wszystko Tobie oddać pragnę, Panie, pragnienia ludzkich serc, Głos Imię Pana i My chcemy Boga w składzie: Ala, Gabrysia, Paulina, Paulina (o 12), Agnieszka, Agata, Łucja, Helena, Kasia, a dodatkowo na mszy o 17 Wiktoria i ponownie Kasia.

12 marca - Trzeci dzień rekolekcji. Dzis psalmiści śpiewają na dwu mszach (11 Gimnazjum i 12.30 Szk. Podst.): Serce me do Ciebie/Bądź pozdrowiony Jezu, Przez chrztu św., O Panie, Ty nam dajesz, Pan jest mocą/Już gościsz Jezu, Wisi na krzyżu/Miłość czyńcie i pokutę: Paulina L., Bernadeta, Kasia/Agata, Agnieszka, Łucja, Paulina, Gabrysia, Helena.

11 marca - Drugi dzień rekolekcji. Msze dla szkół podstawowych oraz gimnazjum o 11 i 12.30. Na pierwszej z nich psalmiści prowadzą śpiew: Dałeś nam przykład, Com przyrzekł Bogu, Zbliżam się w pokorze, Wielbić Pana chcę (3 gł.) i Któryś za nas. Skład: Gabrysia, Bercia, Helena, Agata, Agnieszka, Paulina M., Ala, Łucja i Kasia.

10 marca - Dziś rozpoczynają się rekolekcje. Prowadzą je księża bracia: Krzysztof i Przemysław Pokorscy. Po rozśpiewce, na mszy śpiewamy: Chrystus, to nadzieja, Składamy Ci, Ojcze, Jezusa ukrytego, Miłość czyńcie i pokutę oraz Krzyżu Chrystusa w składzie: Gabrysia, Paulina, Helena, Paulina, Agnieszka, Agata, Wiktoria, Kasia i Bernadeta. Po Południu śpiewamy (Paulina, Helena, Paulina, Agnieszka, Agata i Łucja) I cz. Gorzkich Żali i Psalmy nieszporne.

6 marca - ćwiczymy (znowu chyba trochę zbyt intensywnie ale takie sa potrzeby czasu) śpiewy na obchody Triduum oraz na najbliższą niedzielę (rozpoczynają się rekolekcje, Gorzkie Żale i Nieszpory): Gabrysia, Bercia, Agata,
Paulina, Paulina, Kasia, Wiktoria, Helena.

3 marca - III niedziela Wielkiego Postu. Po rozśpiewce, w czasie której ćwiczymy również śpiew III cz. Gorzkich Żali psalmiści prowadzą śpiew pieśni na mszy: Ciebie całą duszą, Dałeś nam przykład, Jezu, miłości twej, Przez chrztu św. i O Krwi najdroższa w składzie: Paulina, Agnieszka, Agata, Bernadeta, Gabrysia, Wiktoria, Paulina, Kasia i Helena. W czasie Gorzkich Żali pięknie śpiewają: Paulina, Helena, Paulina, Agnieszka i Agata.

27 lutego - intensywna i może trochę zbyt męcząca próba ale mam nadzieję, że nam pomoże dobrze przygotować się do obchodów TRIDUUM. Ćwiczymy: Resurrexi, Pasję, Dobranoc, Krzyżu święty, Per crucem, Christus resurrexit i Alleluja GFH. A skład: Wiktoria, Kasia, Bernadeta, Gabrysia, Agata, Agnieszka, Helena, Ala i Paulina L.

17 - 22 LUTEGO - Ten czas spędziliśmy w dwu grupach, na obozie wypoczynkowo - muzycznym w Kazimierzu Dolnym. Z radością muszę powiedzieć, że wyjazdy były bardzo udane pod każdym względem. Plan pobytu (I grupa) przedstawiał się następująco:

I dzień
Wyjazd do Kazimierza                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                17.00 Pierwsza próba. Spotkanie ze śpiewem gregoriańskim: Attende Domine, Stabat Mater, Resurrexi, Msza VIII/XVIII
18.00 Seans filmowy z kolacją w środku
19.30 Co zapamiętaliśmy z próby?
20.00 Wieczorne zabawy i śpiewanie
22.00 Wyciszenie nocne
II dzień
Pobudka, pacierz, mycie i śniadanie
10.00 Druga próba. Spotkanie z Alleluja J. F. Haendla oraz ze śpiewami wielkanocnymi (Oto są baranki, O dniu radosny, Christus resurrexit)
11.30 Poznaj swój głos, czyli ... co ja mogę z nim zrobić? Sztuczki głosowe.
12.00 Zależnie od pogody: gry w domu lub na dworze, książka, instrument
13.30 Co zapamiętaliśmy z próby?
14.00 Obiad
14.30 Schowana wycieczka wąwozowa
16.00 Trzecia próba. Spotkanie z Pasją
17.30 Seans filmowy z kolacją w środku
19.30 Co zapamiętaliśmy z próby?
20.00 Mycie, śpiewanie i mafijne porachunki.
22.00 Wyciszenie nocne
III dzień Wtorek
Pobudka, pacierz, mycie i śniadanie
10.00 Czwarta próba. Spotkanie ze śpiewami chóralnymi (A myśmy, Dobranoc, Krzyżu święty, Odszedł Pasterz, Haec dies)
11.30 Wyprawa do centrum Kazimierza
13. 30 Małe porządki
14.00 Obiad
14.30 Piąta, ostatnia próba. Podsumowanie, czyli wszystkiego po trochu.
15.30 Porządki w pokoju, kuchni i łazience
16.00 Wyjazd
A CO BĘDZIE, JEŚLI NIE PRZESTRZEGAM WYCISZENIA NOCNEGO?
A proszę bardzo:
Od 22.01 do 22.59 – tortury: przypalanie przy kaloryferze, chłodzenie, zamrażanie i hibernacja w naturalnym lodowym zamrażalniku za domem, bądź za oknem i inne zależne od stopnia rozdrażnienia i pomysłowości doświadczającego i wyznaczającego.   
Od 23.00 do 1.00 - jak wyżej + całodzienny dyżur przy sprzątaniu toalety
/czytaj: cały dzień w toalecie!/.

INNE UWAGI CENNE DLA ISTOT NIEZWYKŁYCH:
– lunatykowanie /tylko w obrębie pokoju/. Uważać na Głowę Tajemniczej Pani!
Dokarmianie ptactwa, wiewiórek i saren tylko w dzień, nigdy w czasie lunatykowania!
2.00 – wycie do księżyca – ustawiać się precyzyjnie w kierunku księżyca, a gdy go nie widać: wycie zakazane!
5.00 – wypatrywanie ostatniej gwiazdki
6.00 – wszystko, co nie hałasuje – poranne czytanie i rozmyślanie

10 lutego - 16 rozśpiewka i próba. O 17 śpiewamy na Mszy św. połączonej z Nieszporami.

6 lutego - na spotkaniu przygotowujemy niedzielne nieszpory ( o godz. 17.00)

3 lutego - śpiewamy na Mszy o 10.30: Głoś Imię Pana, Przykazanie nowe, Idzie, idzie, Panie mój, cóż Ci oddać mogę i Bóg nad swym ludem

2 lutego - spotykamy sie o godz. 16.30. Rozśpiewka i przygotowanie do Mszy św. i koncertu. Program (poniżej) bogaty i urozmaicony. Również z tego względu, że dziś jest I sobota miesiąca i Wystawienie Najśw. Sakramentu.

Chór i Zespół Psalmistów wykonali kolędy i pastorałki:
1. PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM
2. GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI
3. Psalmiści – NIE BYŁO MIEJSCA
4. TRYUMFY
5. DZISIAJ W BETLEJEM
6. CICHA NOC
7. STAŁA NAM SIĘ NOWINA
8. HEJ, W DZIEŃ NARODZENIA
9. WESOŁY NAM TEN TO DZIEŃ
10. BETLEJEM PODŁA MIEŚCINA
11. PIEŚŃ O NARODZENIU PAŃSKIM
12. POKŁON JEZUSOWI
13. WITAJ JEZU UKOCHANY
14. LULAJŻE JEZUNIU
15. HOLA, HOLA PASTERZE Z POLA
16. MY TEŻ PASTUSZKOWIE
17. HEJ, BRACIA
18. Psalmiści – ADESTE FIDELES
19. Psalmiści – BÓG SIĘ Z PANNY (z publicznością)
20. Psalmiści – GDY NA ZIEMI BÓG SIĘ RODZI
21. Psalmiści - PÓŁNOC JUŻ BYŁA

22. PÓŁNOC JUŻ BYŁA
23. JEZUSEK CZUWA
24. Bóg się rodzi (z publicznością)
Krótka ocena: program wymagający, ambitny (szczególnie nr 11, 12, 22, 23). Bardzo dobra atmosfera, która sprzyjała dobremu śpiewaniu. Chór brzmiał, reagował na rękę i znaki, może w dwu, trzech kolędach zabrakło precyzji w intonacji i zestrojeniu z organami, tym niemniej występ oceniam bardzo pozytywnie. Psalmiści się obudzili, choć widac było małą tremę. Śpiew o niebo lepszy, niz na próbie:) Brawo!
Psalmiści w składzie: Paulina L., Paulina M., Wiktoria, Gabrysia, Ala, Kasia, Agata, Agnieszka, Helena.

Parafia Rzymsko Katolicka                           
pod wezwaniem Św. Wojciecha
zaprasza na
Koncert
kolęd i pastorałek

w wykonaniu
CHÓRU „JUBILATE DEO”
oraz
Zespołu Psalmistów
Koncert odbędzie się w sobotę
Święto Ofiarowania Pańskiego
2 lutego 2013
po Mszy św. wieczornej
W kaplicy MB Kębelskiej


1 lutego (piątek) odbyła się w kaplicy próba generalna

30 stycznia - ćwiczymy kolędy na koncert.

20 stycznia - niedziela. Śpiewamy w mniejszym ale powiedziałbym bardzo radosnym składzie. Może ze względu na powracającą Paulinę? Obok niej śpiewały: ...Paulina L., Agata, Agnieszka, Helena. Śpiewamy: Głoś Imię Pana, Składamy Ci, Ojcze, Adeste fideles, Nie było miejsca i "Podnieś rękę".

16 stycznia - próba, w czasie której ćwiczymy kolędy na koncert, który się odbędzie 27.01. Kasia, Bernadeta, Gabrysia, Helena, Paulina L., Ala, Agata i Agnieszka, to dzisiejszy skład.

13 stycznia - spotykamy się o godz. 16, żeby się rozśpiewać i przygotować śpiewy na nieszpory. Bernadeta, Paulina L., Helena, Agata, Agnieszka i Łucja śpiewają psalmy nieszporne oraz Magnificat. Trzeba koniecznie przywrócić nieszpory do życia w naszej parafii.

9 stycznia - w radosnej atmosferze przygotowujemy nieszpory na niedzielę oraz kolędy na spotkanie opłatkowe (Wiktoria, Kasia, Bernadeta, Gabrysia, Helena, Paulina L., Ala, Agata i Agnieszka).

6 stycznia - Święto Trzech Króli. W niemal maksymalnym składzie (bez Łucji ale z Sylwią), po rozśpiewce Psalmiści prowadzą śpiew na mszy o 10.30: Mędrcy świata (1-4), O gwiazdo betlejemska (1-3), Jezusa narodzonego (1-4), Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi (1-4), Dzisiaj w Betlejem (1,4) i Bóg się rodzi (1,4,5). A po mszy spotykamy się w gronie rodziców w sprawie spotkania opłatkowego. Są z nami księża: ks proboszcz oraz ks. Artur.

3 stycznia - wyjątkowo w czwartek spotykamy się, żeby przygotować kolędy na ur. Objawienia Pańskiego i ćwiczyć nowe m.in. Witaj święta Dziecino, W żłóbku na sianie, W szopie lichej, pasterze bieżeli, a ćwiczyły: Wiktoria, Kasia, Bernadeta, Gabrysia, Helena, Paulina M., Ala, Agata i Agnieszka.

1 STYCZNIA - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Śpiewamy w trzyosobowym składzie (Paulina M., Agnieszka i Bernadeta - BRAWO!!!): Bóg się z Panny narodził, Rozkwitnęła się lilija, Wesołą nowinę, Pójdźmy wszyscy, Jezus malusieńki.

Utwory do nauczenia:

Sopran:
Alleluja J.F. Haendla
Weź nuty i włącz:
 

NUTY ALLELUJA tutaj
. Po otworzeniu wciśnij pdf. Jest mały problem: tekst w języku .... angielskim.

Utwory do nauczenia:

Alt:
Alleluja J.F. Haendla
Weź nuty i włącz:  

NUTY ALLELUJA tutaj
. Po otworzeniu wciśnij pdf. Jest mały problem: tekst w języku .... angielskim.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego