Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

KALENDARZ 2017 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2017

KALENDARIUM JUBILATE DEO

13 i 14 października - ćwiczymy. 6 utworów w kolejności: Laudate Nystedt'a, Ave verum Saint - Seans'a, Alleluja Thompsona, Boga chwalmy, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego i Szczęśliwi Gomółki.

7 października - w kameralnym składzie ćwiczymy
Laudate Nystedt'a, Szczęśliwi Gomółki, Alleluja Thompsona, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego, Boga chwalmy i Ave verum Saint - Seans'a.

29 i 30 września - ćwiczymy
Laudate Nystedt'a, Szczęśliwi Gomółki, Alleluja Thompsona, Gaude Maria Virgo Gorczyckiego..

22 września - ćwiczymy: Laudate Nystedt'a, Szczęśliwi Gomółki, Alleluja Thompsona, Ave Maria Morricone.

15 i 16 września - pierwsze próby po uroczystościach (wcześniej nie było to możliwe: 8.09 wypadał odpust z racji Narodzenia NMP, a 9.09 wieczorem modliliśmy się (raz w roku) na wzgórzu w Kęble.
Obie próby poświęciliśmy dwom utworom: Alleluja Thompsona i Ave Maria Morricone.

3 września - z niepokojem patrzymy w niebo, od piątku pogoda się zmieniła: zachmurzenie i drobna mżawka, na szczęście jest ciepło i bezwietrznie. A miało być tak pięknie .... i ... było pięknie! Humory dopisały, chórzyści również - śpiewaliśmy w 60 osobowym składzie. ) O g. 10 rozśpiewka i próba do 11.20. Przed mszą śpiewamy
WITAJ PANI ANIELSKA - pieśń ku czci Matki Bożej Kębelskiej w opr. chóralny (dyr. PT), potem ZDROWAŚ MARYJO KĘBELSKA (dyr. AŁ) i BOGA CHWALMY, POZDRAWIAJMY MARYJĘ PANNĘ ku czci MB Kębelskiej (nowość, dyr. AŁ). W międzyczasie grała orkiestra i .... siąpił deszcz. Na wejście śpiewamy z orkiestrą - GWIAZDO ŚLICZNA, WSPANIAŁA, a potem GAUDE MATER POLONIA (dyr. PT); KYRIE z Missa "Ubi caritas" A. Łaguny (dyr. AŁ), psalm - Szymon Czapik, ALLELUJA “nowe” in Es AŁ (dyr. AŁ). W czasie procesji z darami z orkiestrą śpiewamy Z DAWNA POLSKI oraz AVE MARIS STELLA Edwarda GRIEGA (dyr. AŁ).
W czasie Komunii św. śpiewamy z orkiestrą - PANIE, DOBRY JAK CHLEB I CÓŻ CI, JEZU DAMY oraz PANIS ANGELICUS FRANCKA (dyr. PT, solo Iza Grusiewicz) i BENEDICTUS SIT DEUS W.A. MOZARTA (dyr. AŁ). W chórze była koncentracja i dobre brzmienie, repertuar ambitny i mimo niełatwych warunków wykonany w tempie i energią w głosie brawo! Wielki ukłon dla dra Grusiewicza za wzorowy akompaniament.
                            

2 września - rozpoczynają się obchody 39 rocznicy koronacji Matki Bożej Kębelskiej. Dziś nie śpiewamy, natomiast chórzyści angażują się w działalność na rzecz chóru i parafii.

1 września - próba razem z chórem z Bełżyc oraz kilkoma chórzystami z lubelskiej parafii Dobrego Pasterza i dziećmi ze scholi liturgicznej.

25 sierpnia - próba - ćwiczymy repertuar na uroczystości, z p. M. Grusiewiczem

15 sierpnia - ślub naszego byłego chórzysty Bogusława Mędrka, w naszej bazylice. Śpiewamy: Nie lękajcie się, Bóg jest Miłością, Ave verum Mozarta i Żdrowaś Maryja do MB Kębelskiej.

PRZERWA WAKACYJNA

5 lipca - w 24 osobowym składzie spotykamy się już niemal tradycyjnie w zajeździe Jan, żeby wspólnie podsumować sezon, a przy okazji dobrze zjeść i się pobawić. Na początek przypominamy sobie repertuar na wrześniowe uroczystości, a po pysznym posiłku jest czas na śpiew, rozmowy i grę w bilarda i ping - pong.

30 czerwca - ostatnia w sezonie letnim próba przed przed przerwą wakacyjną. Przećwiczyliśmy cały repertuar na wrześniowe uroczystości XXXiX rocznicy koronacji Matki Bożej Kębelskiej. Przed nami jeszcze spotkanie integracyjne w lipcu

23 czerwca - próba

16 czerwca - próba

15 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jak zawsze u nas piękna, słoneczna pogoda. Próba o g. 10 (chór i schola). Śpiewamy: Ave verum Gounoda (chór), Pan zstąpił z nieba, Msza "Ubi caritas" AŁ, Alleluja in Es AŁ, Jezusa ukrytego, Ave verum greg. (schola), Zróbcie mu miejsce, Ave verum Elgara (chór) i w czasie procesji responsoria ks. Gruberskiego. Uwagi: dobry skład (jak zawsze w większe uroczystości), ambitny repertuar (powrót do responsoriów po 3 latach) i bardzo dobre brzmienie.

14 czerwca - próba

11 czerwca - Uroczystość trócy Świętej. Próba o g. 8 rano, wraz ze scholą. ) g. 9.00 rozpoczyna się msza św. transmitowana na żywo przez lubelską telewizję. Porządek śpiewów:
Wejście:  
Ludu Kapłański (solo Wojtek Pajurek)
Kyrie z mszy "Ubi caritas" A. Łaguny (chór i schola)
Psalm - Paulina Lipczyńska
Alleluja in Es A. Łaguny (chór)
Przygotowanie darów:
Przyjmij, o Najświętszy Panie
Sanctus i Agnus Dei z XVIII mszy gregoriańskiej
Komunia św.:
Ave verum C. Saint - Seans'a (chór)
Jezusowi cześć i chwała
Uwielbienie:  
Jubilate Deo A. Sandvolda (chór)
Zakończenie:  Przez chrztu świętego

9 i 10 czerwca - ćwiczymy utwory na najbliższą niedzielę i na Boże Ciało

2 i 3 czerwca - ćwiczymy repertuar na niedzielę 11 czerwca (Msza "telewizyjna"), Boże Ciało i wrześniowe uroczystości: resposoria Gruberskiego, Ave verum Gounoda, Ave maris Stella Griega, Alleluja Thompsona.

27 maja - ślub Pauliny, córki naszego chórzysty. Śpiewamy (z tow. dra Grusiewicza: Nie lękajcie się, alleluja nowe in Es AŁ, hymn do Ducha św, Przykazanie nowe, Ave verum Mozarta i Alleluja Haendla. Skład nieduży (5S, 4 A, 4T, 2B) ale dzięki dobremu ustawieniu bardzo nośny.

26 maja - ćwiczymy śpiewy na Boże Ciało oraz na jutrzejszy ślub

19 i 20 maja - ćwiczymy
ćwiczymy pieśń do MB Kębelskiej Boga chwalmy, pozdrawiajmy na solo i chór AŁ, Ave verum Gounoda i Saint - Seans'a i wszystkie responsoria łacińskie Gruberskiego, w sobotę Alleluja Thompsona

12 i 13 maja - ćwiczymy
piesń do MB Kębelskiej Boga chwalmy, pozdrawiajmy na solo i chór mieszany, nowe Witaj Pani Anielska i wszystkie responsoria łacińskie Gruberskiego.

6 maja - próba w kameralnym bardzo składzie. Ćwiczymy nowe opracowanie: piesń do MB Kębelskiej Boga chwalmy, pozdrawiajmy na solo i chór mieszany, nowe Witaj Pani Anielska i wszystkie responsoria łacińskie Gruberskiego (nieśpiewane od kilku lat, stąd dla wielu "nowych" osób nieznane).

3 maja - tradycyjnie bardzo u nas uroczyście obchodzone. Próba o g. 8.15, na mszy św. o g. 9 śpiewamy: Z dawna Polski, GAUDE MATER, NOWE ALLELUJA AŁ, IDŹMY, TULMY SIĘ A. ZOŁY, Idzie, idzie Bóg, AVE VERUM MOZARTA, Święty... jest Bóg sam i Boże, coś Polskę.

29 kwietnia - dziś ćwiczymy pieśni maryjne (Idźmy, tulmy się, Ciebie na wieki, nowa do MBK AŁ: Witaj, Pani Anielska), Benedictus sit Deus Mozarta, 2 responsoria łacińskie na Boże Ciało i fragment Alleluja Thompsona

23 kwietnia - 3 in 1: Niedziela Miłosierdzia, Odpust ku czci św. Wojciecha i imieniny ks. proboszcza. Na mszy o 10.30 śpiewa schola dziecięca (przed mszą spotkanie z ks. proboszczem), o 11 rozśpiewka (prowadzi Kuba), przed mszą spotkamy się z ks. proboszczem, a śpiewy na sumie są następujące: Chrzescijanie, klaszczcie w dłonie, na wejście Człowieku Boży (hymn ku czci św. Wojciecha), najnowsze Alleluja AŁ, na przygotowanie darów Zwycięzca śmierci (wersja chóralna z wiernymi), na komunię: Zbliżam się w pokorze i O dzieci Boże, po procesji Te Deum
(wersja chóralna z wiernymi), a po Błogosławieństwie Św. Wojciechu, patronie i Otrzyjcie już łzy (wersja chóralna z wiernymi). Na koniec idziemy do komunii św., oraz korzystamy z możliwości ucałowania relikwii św. Faustyny i św. Wojciecha. Skład nieduży (16 osób), ale wyrównany i dobrze brzmiący.

21 kwietnia - ćwiczymy repertuar na zbliżającą się 2 niedzielę wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia, a w naszej parafii jest to także dzień Odpustu ku czci św. Wojciecha i imieniny ks. proboszcza. Śpiewamy na sumie.


16 kwietnia - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Próba o g. 5 rano. Plan śpiewów:
chór - RESURREXI (wersety psalmu w tonie 2, na przemian K/M, z pauzą:)
         NIEBO WYSOKIE, RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień

Ciebie Boga wysławiamy
Niech w święto radosne
chór, schola, wierni - Zwycięzca śmierci
chór, schola - PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE P. BĘBENKA
Zmartwychwstał Pan,
chór - ALLELUJA, JEZUS ŻYJE
chór - ALLELUJA G. F. HAENDLA
chór, schola, wierni - Otrzyjcie już łzy

(Po zakończeniu - OTO SĄ BARANKI MŁODE)
Wszystko zagrało: spokój, dyscyplina, brzmienie, akompaniament dra Grusiewicza, piękny psalm, nowe Alleluja chóralne.
I na koniec ukłon w stronę chórzystów; wprawdzie nie po to śpiewamy i się staramy robić profesjonalnie, ale (muszę to napisać) nieczesto się zdarzają oklaski po liturgii dla "swojego" chóru. A tak było, więc ... brawo!!!!
Skala trudności - 4
Ocena - 5


15 kwietnia - Wigilia Paschalna. próba o g. 17.45. Plan śpiewów:
chór - RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3
         I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
LITANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (KANTORZY - WALDEK, KUBA i MACIEJ, który dołączył po powrocie z zagranicznych wojaży)
schola- Gdzie chrzest, tam nadzieja,
chór - CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ i Wstał Pan Chrystus
Jezusowi cześć i chwała
chór, schola - O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ P. BĘBENKA
Dzięki, o Panie
Chrystus zmartwychwstan jest
Piękny dzień; to najlepsza "Sobota" od lat, wszystko zagrało, żadnych pomyłek w śpiewach, wspaniali psalmiści i kantorzy, chór pięknie brzmi.
Skala trudności - 4
Ocena - 5


14 kwietnia - Wielki Piątek. Najtrudniejszy muzycznie dzień. W porównaniu z poprzednim rokiem wprowadziliśmy nowe pieśni opracowane chóralnie do śpiewania z wiernymi (Wisi na krzyżu, Ach, mój Jezu, W krzyżu cierpienie, Jezu Chryste, Panie miły, śpiew greg. Statbat Mater rozszerzony o kolejne zwrotki), sytuacja sprawiła, że Pasję w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek wykonywali po części inni soliści. I trzeba to było przygotować. Śpiew wyglądał następująco:
chór - Pasja ks. T. Miazgi według św. Mateusza
Ludu mój ludu
chór - STABAT MATER G.G. GORCZYCKIEGO   
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
schola - STABAT MATER DOLOROSA (chorał gregoriański) na przemian z chórem -  BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
chór, schola, wierni - Wisi na krzyżu
chór
KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
chór, schola, wierni - Krzyżu święty, nade wszystko
chór
ZAWITAJ UKRZYŻOWANY A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Ach, mój Jezu
chór, schola, wierni - W krzyżu cierpienie
O Panie, Ty nam dajesz
chór - AVE VERUM W. BYRD
Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew
chór, schola, wierni - Jezu Chryste, Panie miły
chór, schola, wierni - Dobranoc, Głowo święta
Z racji dłuższej adoracji zaśpiewaliśmy "poza planem":) W krzyżu cierpienie.
Skala trudności - 5
Ocena - 4,513 kwietnia - Wielki czwartek. Próba o g. 17.00. dziś śpiewamy:
PER CRUCEM
A myśmy się chlubić powinni (ant. AŁ)
kantor, schola i wierni -  Ludu Kapłański, ludu królewski,
Kyrie z Mszy „Ubi caritas” AŁ
schola - Ubi caritas et amor (chorał gregoriański)
Przykazanie nowe daję wam
Sanctus XVIII
To Ty, o Panie, Chlebie nasz
chór
Jesu Dulcis Memoria de Vittorii
Pan wieczernik przygotował
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz,
Sław języku tajemnicę
Skład: chór 22 osoby, schola  i psalmiści również 22 osoby.
Skala trudności - 3
Ocena - 5


12 kwietnia - ostatnia próba, w bazylice: chór, schola i zespół psalmistów. Ćwiczymy wybrane utwory, a przede wszystkim, ustawienia, wejścia i szczegóły techniczne. Jest z nami dr Grusiewicz.

9 kwietnia - Niedziela Palmowa. Próba o g. 8, na Mszy o g. 9  chór wykonuje Pasję św. Mateusza ks. Miazgi (soliści: Maciej G., Jakub L. i Waldemar C.) oraz Jesu dulcis memoria de Vittorii i w krzyżu cierpienie. W śpiewie spokój i brzmienie, brawo.
Skala trudności - 4,5
Ocena - 5-


8 kwietnia - Próba w bazylice: ćwiczymy Pasję z solistami, Jesu dulcis, pieśni pasyjne AŁ oraz wybrane śpiewy wielkanocne

1 kwietnia - dziś głównie śpiewy na Wielki Piątek (bez Pasji) i Rezurekcje oraz Alleluja Thompsona.

31 marca - ćwiczymy:
PASJA wg ŚW. MATEUSZA KS. MIAZGI (są dziś soliści Marek B., Jakub, Maciej i Waldek), O NAJŚWIĘTSZA TWARZY, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, AVE VERUM BYRDA, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, RESURREXI GREG., ZWYCIĘZCA ŚMIERCI , PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, NIEBO WYSOKIE, OTRZYJCIE JUŻ ŁZY, ALLELUJA HAENDLA, ALLELUJA R. THOMPSONA.

24 marca. Ćwiczymy:
W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, ACH, MÓJ JEZU AŁ, AVE VERUM BYRDA, PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, ZWYCIĘZCA ŚMIERCI, Jezu Chryste, Panie miły, Zawitaj ukrzyżowany, O najświętsza Twarzy.

17 i 18 marca. Ćwiczymy:
PASJA wg ŚW.MATEUSZA KS. MIAZGI, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ AŁ, KYRIE Z MSZY UBI CARITAS AŁ, JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII, WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ, W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, ACH, MÓJ JEZU AŁ, AVE VERUM BYRDA, PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ, I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ, RESURREXI GREG., ZWYCIĘZCA ŚMIERCI , PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, ALLELUJA HAENDLA, ALLELUJA R. THOMPSONA.
                                                                                                                                                          
11 marca - dziś ćwiczymy kolejne utwory na Triduum Paschalne: Per crucem, Dzięki Ci, Panie, Alleluja Haendla, Otrzyjcie już łzy, Pasja oraz Alleluja Thompsona oraz niektóre powtarzamy.

10 marca - nietypowo, bo o godz. 17.30 próba. Ćwiczymy: Króla wznoszą się znamiona, Jesu dulcis, Płaczcie Anieli, Jezu Chryste, W krzyżu cierpienie, Wisi na krzyżu, Dobranoc, Ach, mój Jezu, Ave verum Byrda oraz wielkanocne: Alleluja, Jezus żyje, Chrystus Pan zmartwychwstał

3 - 4 marca - ćwiczymy utwory na WIELKI PIĄTEK ORAZ NOWE WIELKANOCNE

24 lutego - próba z utworami nowymi na Triduum Paschalne

17 i 18 lutego - ćwiczymy w bardzo kameralnym składzie: Alleluja Thompsona, Jesu dulcis memoria de Vittorii, opr. Zwycięzca śmierci, Otrzyjcie już łzy, Lament serdeczny.

10 i 11 lutego - rozczytujemy nowe utwory: Lament Rączkowskiego, Ty, któryś gorzko Wiechowicza, Płaczcie Anieli Nikodemowicza i Alleluja Thompsona

4 lutego - dziś próba połączona ze spotkaniem przy ciastku; rozczytujemy nowy, 8 głosowy motet ... oraz oglądamy nasze, i nie tylko, występy sprzed dwóch lat.

WIGILIA PASCHALNA

chór - RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3
         I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
LITANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (KANTORZY - WALDEK I KUBA)
schola- Gdzie chrzest, tam nadzieja,
chór - CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ
Wstał Pan Chrystus z martwych ninie
Idzie, idzie Bóg prawdziwy,
chór, schola - O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ P. BĘBENKA
Dzięki, o Panie
Chrystus zmartwychwstan jest

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

chór - RESURREXI śpiew gregoriański
         NIEBO WYSOKIE, RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień

Ciebie Boga wysławiamy
Niech w święto radosne
chór, schola, wierni - Zwycięzca śmierci
chór - SURREXIT CHRISTUS ALLELUJA /ALLELUJA, JEZUS ŻYJE/
Zmartwychwstał Pan,
chór, schola - PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE P. BĘBENKA
chór - ALLELUJA G. F. HAENDLA
chór, schola, wierni - Otrzyjcie już łzy

Po zakończeniu - OTO SĄ BARANKI MŁODE

WIELKI PIĄTEK


chór - Pasja ks. T. Miazgi według św. Mateusza

Ludu mój ludu
chór - STABAT MATER G.G. GORCZYCKIEGO   
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
schola - STABAT MATER DOLOROSA (chorał gregoriański) na przemian z chórem -  BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
chór, schola, wierni - Wisi na krzyżu
chór
KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
chór, schola, wierni - Krzyżu święty, nade wszystko
chór
ZAWITAJ UKRZYŻOWANY A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Ach, mój Jezu
O Panie, Ty nam dajesz
chór - AVE VERUM W. BYRD
Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew
chór, schola, wierni - Jezu Chryste, Panie miły
chór - Płaczcie, anieli A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Dobranoc, Głowo święta

GALERIA FOTO -
OBRAZKI Z PRZYGOTOWAŃ
I TRIDUUM PASCHALNEGO
2017

Przyjdź i przeżyj
TRIDUUM PASCHALNE
W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ
BAZYLIKA MNIEJSZA W WĄWOLNICY
WIELKI CZWARTEK

chór, schola - PER CRUCEM
chór - A myśmy się chlubić powinni Krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa. W Nim jest zbawienie, życie i zmartwychwstanie nasze.
kantor, schola i wierni -  Ludu Kapłański, ludu królewski,
Kyrie z Mszy „Ubi caritas” AŁ lub Kyrie z Mszy VIII
schola - Ubi caritas et amor (chorał gregoriański)
Przykazanie nowe daję wam
Sanctus XVIII
To Ty, o Panie, Chlebie nasz
chór
Jesu Dulcis Memoria de Vittorii
Pan wieczernik przygotował
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz,
Sław języku tajemni

Po powrocie z Celejowa jeszcze raz się spotykamy wieczorem i wraz z Singersami ćwiczymy (po raz pierwszy) razem program na niedzielę.
A w niedzielę 29 stycznia spotykamy się o g. 15.50, rozśpiewka, próba i ruszamy do kaplicy. W czasie Mszy św. chór śpiewa Resonet in laudibus oraz Święta Panienka z Izą G. Po Mszy w ponad 40 osobowym składzie (23 chórzystów i 21 singersów) śpiewamy kolędy i pastorałki. Jest bardzo dużo ludzi, wspaniała atmosfera i kilka szczególnie wzruszających chwil, choćby ta, gdy mieliśmy zaśpiewać już wcześniej zaplanowaną pastorałkę Andrzeja Nikodemowicza "Stała nam się nowina miła" z solo Izy G. W sobotę 28 stycznia prof. Nikodemowicz odszedł do Pana. Wspaniały człowiek, geniusz tworzenia sacrum w licznych kompozycjach religijnych, m.in. w kolędach i pastorałkach.

27 stycznia jedziemy do Celejowa do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, gdzie śpiewamy dla tamtejszych pacjentów. To chyba najwdzięczniejsi słuchacze. Gdy przyjechaliśmy, już czekali na nas w sali, bardzo chętnie włączali się w śpiew kolęd, a niejednokrotnie łzy wzruszenia pojawiały się w ich oczach. Zaśpiewaliśmy dwukrotnie, na dwóch oddziałach, kilkanaście naszych opracowań chóralnych oraz wspólnie.


Na próbach  14 i 21 stycznia przygotowujemy się do koncertu kolęd, który odbędzie się 29 stycznia w kaplicy Matki Bożej.
22 stycznia, wieczorem, z grupą psalmistów Psallite Deo jedziemy do Kazimierza Dolnego na feriowy, czterodniowy, muzyczny wypoczynek. "W programie": próby (ćwiczymy nowe psalmy i aklamacje oraz kolędy), wyprawy leśne i na sanki, gotowanie, filmy (w tym roku m. in. dobry "Chór" z Dustinem Hofmanem), gry i rozmowy. W czasie wyjazdu zapadła ważna decyzja: Psalmiści zostali oficjalnie przyjęci do grona chórzystów Jubilate Deo!


8 stycznia gościmy zespół wokalny AD NOVEM prowadzony przez Mariusza Pucię (Opole). Pięknie i z energią śpiewają na mszach o g. 10.30 i 12 oraz po mszy.

Wkraczamy w nowy 2017 rok. Poprzedni zakończyliśmy udanym udziałem w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Warszawie. 6 stycznia uczestniczymy w Orszaku Trzech Króli, a 7 stycznia spotykamy się na chóralnym "opłatku" w towarzystwie naszych księży: ks. Jerzego, ks. Jana, Ks. Artura i ks. Arkadiusza.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego