KALENDARZ 2015 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2015

SINGERSI i PSALMISCI > PSALMISCI PSALLITE DEO

26 grudnia - tradycyjnie w wigilię imienin odwiedzamy księdza Jana. Wcześniej o 8.15 rozśpiewka i śpiewamy na Mszy o 9.00: Wesoły nam dzień, Hej w dzień Narodzenia, Hola, hola, Stała nam się nowina i Jezus przyszedł na świat.

24 grudnia - próba o godz. 22.45. Po rozśpiewce ćwiczymy kolędy na dziś: Cicha noc, I kolęda, Resonet in laudibus, Zaśpiewaj Jezuskowi, Nad Betlejem, Śliczna Panienka, Jezusek czuwa i Jezus przyszedł na świat. Na Pasterce śpiewamy również razem: Wśród nocnej ciszy, Do szopy, W żłobie leży i Bóg się rodzi. Piękny skład, piękne brzmienie i prawdziwie świąteczna atmosfera.

23 grudnia - dzis próba o godz..... 7.30 rano - po Roratach. ćwiczymy najpierw kolędy 3 głosowe: Boża Zorza, Dzisiaj w Betlejem, W dzień Bożego Narodzenia i chóralne.

20 grudnia - o godz. 10 w kaplicy MBK bp M. Cisło rozpoczyna uroczystość otwarcia Bramy Miłosierdzia - na wejście śpiewamy Zmiłuj się nade mną (Jezu, ufam Tobie), potem procesyjnie przechodzimy do bazyliki śpiewając litanię do Wszystkich Świętych. Przy bramie spiew Otwórzcie drzwi Chrystusowi, a następnie Raduj się ziemio, Com przyrzekł Bogu, Niech się radują niebiosa i Spuśćcie nam.

11 i 18-19 grudnia - intensywnie ćwiczymy kolędy, w tym nowe, bądź ćwiczone ale nie śpiewane m.in.: Kołysanka, Resonet in laudibus. W sumie ok. 30 utworów. Ćwiczymy również śpiewy na uroczystość otwarcia Bramy Miłosierdzia.

5 grudnia - Adwentowy Festiwal Chórów Parafialnych w Lublinie. O 13.30 wyjeżdżamy, na miejscu robimy przymiarkę przed ołtarzem, pierwszą rozśpiewkę i idziemy na wykład ks. dra Borowca nt. tonów psalmowych. Po tym następuję wspólna rozśpiewka i próba śpiewów, które będą wykonywane przez wszystkie chóry razem w czasie mszy św. O 17 krótki czas na przećwiczenie własnych utworów. O 17.30 rozpoczynają się prezentacje kolejnych chórów. Śpiewamy bezpośrednio przed Mszą św.: Kryste, dniu naszej światłości Wacława z Szamotuł, Jubilate Deo Arilda Sandvolda i Benedictus sit Deus Mozarta. Jest brzmienie, czuje się spokój i zwartość, soprany pięknie oplatają pozostałe głosy, śpiew jest żywy:). Mszę celebruje z namaszczeniem bp M. Cisło, po Mszy następuje wręczenie okolicznościowych dyplomów oraz ciąg dalszy chóralnych prezentacji.

4 grudnia - próba w bazylice


29 listopada - 1 niedziela Adwentu, jednocześnie Msza o g. 10.30 jest odprawiana w intencji uczniów i nauczycieli z Karmanowic z okazji 100 - lecia szkoły. Śpiewamy, po rozśpiewce: W tym świętym czasie oczekiwania, psalmisci Kyrie z Mszy in A Tamblinga, Niech się radują, Witaj Pokarmie, Radośnie Panu i My chcemy Boga.

28 listopada - próba


21 listopada

II ARCHIDIECEZJALNE
SPOTKANIE CHÓRALNE
W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ
W WĄWOLNICY
  
Pod Honorowym Patronatem Metropolity Lubelskiego
J.E. Arcybiskupa Stanisława Budzika  
 21 listopada 2015
Bazylika Mniejsza w Wąwolnicy
    10.00 Warsztaty chóralne
    12.00 Msza święta
     13.00 Koncert chóralny


Chór Jubilate Deo i Zespół Psalmistów Psallite Deo z parafii Św. Wojciecha w Wąwolnicy
Jest z nami również "gościnnie" dziecięca schola liturgiczna z naszej parafii zwana "Singersami"  - prowadzący i dyrygent   Adam Łaguna
1. Rorate caeli - śpiew gregoriański
2. Kryste, dniu naszej światłości - Wacław z Szamotuł
3. Jubilate Deo - Arild Sandvold
4. Benedictus sit Deus - W. A. Mozart
Zespół wokalny  z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie - dyrygent   Marcin Maruszak.                                         W skład Zespołu wokalnego wchodzą członkowie chóru parafialnego Ars cantica. Zespół jest bardzo młody, powstał w tym roku.
1. śpiew gregoriański ku czci św. Jana Chrzciciela Ut queant laxis (BY ZDOLNE BYŁY WDZIĘCZNYMI PIEŚNIAMI)
2. Ave Maria - Arcadelt
3. Parce Domine - Menegali
Chór CARILLON - parafia pw. św. Maksymiliana w Lublinie  - dyrygent
Marek Mróz                                                  
1. Veni Sancte Spiritus - śpiew gregoriański
2. Szczęśliwi, którzy się Pańskim zakonem sprawują (Psalm CXIX) - Mikołaj Gomółka
3. Nynie odpuszajeszy - kompozytor nieznany - muzyka prawosławna
4. Wielki jest Pan -Andraes Gouzes OP
Chór Parafii św. Józefa w Lublinie - prowadzony przez
Emilię i Józefa Telegów.                                                     Chór jest najstarszą zorganizowaną grupą duszpasterską działającą w parafii, został założony w 1982 r.                  W 1990 r. dyrygentem został organista Józef Telega. W 2012 r. nastąpiła pokoleniowa zmiana.                            Chór w odmłodzonym składzie kultywuje zwyczaje i tradycje swoich poprzedników. Uczestniczy                           w uroczystościach parafialnych, ale można go było usłyszeć także poza parafią. Śpiewał w kilku kościołach lubelskich, na KUL oraz w Kazimierzu Dolnym, Leżajsku, Przeworsku, Nałęczowie, Łagiewnikach (uczestnictwo we Mszy św. transmitowanej przez TVP1), Krakowie, Czerwińsku, Brochowie i Lipnicy Murowanej. Obecnie chór prowadzony jest wspólnie przez Emilię i Józefa Telegów.
1. Sanctus z IV Mszy gregoriańskiej
2. Ave Maria - Tomas Luis de Victoria
3. Adventi enek (Veni, veni Emmanuel) - Zoltan Kodaly
4. Jasnogórska, można Pani - muz. ks. Zbigniew Piasecki, opr. Grzegorz Miśkiewicz

Chór „Lutnia” z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Bełżycach - dyrygent   Piotr Tokarczyk  

- śpiew gregoriański - Ave Maria
- Grzegorz Gerwazy Gorczycki
Omni die, dic Marie
- Henryk Górecki - Zdrowaś bądź Maryja
- Józef Świder
Beati omnes
Chór Parafii p.w. Dobrego Pasterza w Lublinie - dyrygent   Piotr Orzeł  
1. Ave verum corpus - hymn (śpiew gregoriański)
2. Stanisław Moniuszko - Ojcze nasz
3. Otto Olsson - Psalm 120
4. Paweł Czesnokow - Jedinorodnyj Synie

Po spotkaniu. Plan wykonany. Spotkanie myślę, bardzo udane i dla wszystkich chórów bardzo pożyteczne. Ku naszej radości piękny list do chórzystów skierował ks. prof. Ireneusz Pawlak. Wyrazy uznania dla wszystkich chórzystów, psalmistów, singerów i rodziców.


20 listopada - próba w bazylice

13 listopada - próba w bazylice

11 listopada - próba i śpiew w czasie Mszy św. o g. 10.30 w bazylice z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Śpiewamy: Gaude Mater, Alleluja AŁ, Jubilate Deo Sandvolda, Te Deum i Benedictus sit Deus Mozarta.



w listopadzie (
7,13,18,20)przygotowujemy się do dwóch wydarzeń: II Archidiecezjalnego Spotkania Chóralnego w Wąwolnicy (21.XI) i Adentowego festiwalu Chórów Parafialnych w Lublinie (5.XII)

31 października - dziś ćwiczymy 2 nowe melodie psalmu, Ave Maria Bacha - Gounoda i Kryste, dniu oraz Ave Maria Bibla, a na koniec "Laetatusa" Gorczyckiego.

25 października. Dziś śpiewamy na Mszy o g. 17. Dziś też wybory do sejmu i senatu.
Śpiewamy Deus Caritas est, Jeden chleb, Panie, pragnienia, Dziękujemy Ci, Ojcze i po mszy Jesus Christ.

23 października ćwiczymy Deus Caritas est Botora, Jesus Christ Frisiny oraz chóralne

18 października śpiewamy na mszy o 9.00

17 październka - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz chóralne do Lublina

11 października śpiewamy na mszy o g. 9.00 m.in. Otwórzcie drzwi Chrystusowi Frisiny i Alleluja 3 gł. AŁ

10 października - ćwiczymy "własne" Otwórzcie drzwi, Błogosławieni i Alleluja, do Lublina chóralne: adwentowe oraz
Bibla, Kryste, Jubilate Deo.

4 października - śpiewamy na Mszy o 9.00: Ciebie całą duszą, Kyrie Tamblinga (premiera), Przykazanie nowe, Jeden chleb, Panie, nasz Boże, uwielbiamy, Weź w swą opiekę.

3 października - ćwiczymy
Ave Maria Bibla, Jubilate Deo Sandvolda, Kryste, dniu naszej światłości, Kyrie Tamblinga.

27 września - śpiewamy z Singersami na Mszy o 10.30:
Kłaniam się Tobie, Przyjmij, o Najświętszy Panie,  Słowo Chlebem się staje, Upadnij na kolana, Błogosław Panie nas.

26 września - ćwiczymy utwory chóralne: Ave Maria Bibla, Jubilate Deo Sandvolda, Ave vera J. des Pres oraz w bazylice Kyrie Tamblinga i Deus Caritas est Botora z akompaniamentem organów i odkurzacza:)

20 września - śpiewamy na Mszy o 17 (wcześniej rozśpiewka): Bóg nad swym ludem, Przyjmij, o najświętszy Panie, Ojciec nam powierzył Słowo, Będę błogosławił Pana. A po Mszy odbył sięnaprawdę bardzo udany koncert w wykonaniu Marioli Zagojskiej (S), Patrycjusza Sokołowskiego (B) i Agnieszki Schulz - Brzyskiej (fort.)

19 września - ćwiczymy pieśni liturgiczne (Ojciec nam powierzył, Będę błogosławił Pana i in.), Ky
rie Tremlinga, nowe "wakacyjne" i chóralne Bibla.

12 września ćwiczymy nowe Kyrie Tremlinga, nowe "wakacyjne" i chóralne Bibla.

5-6 września 37 rocznica koronacji figury MBK. Gościem specjalnym jest przewodniczący EP abp St. Gądecki. W niedzielę o g. 10 (10) rozpoczynamy rozśpiewkę i próbę. Przed i w czasie Sumy wykonujemy: Zdrowaś Góreckiego, Omnia die Gorczyckiego (Bełżyce), Benedictus Mozarta (Jubilate Deo), Zdrowaś do MBK AŁ, Gaude Mater, Kyrie i Agnus z Missa brevis AŁ, Alleluja IM AŁ, Zdrowaś Perlocka, Panis angelicus Francka oraz Laudate Dominum Sawy, a wraz z orkiestra i wiernymi: Gwiazdo śliczna, Z dawna Polski, Bądźże pozdrowiona, Cóż Ci Jezu damy, Boże, coś Polskę. Same plusy: brzmienie chóru, soliści (Iza oraz p. Jolanta), nagłośnienie, pogoda, Gość i wspaniała atmosfera (masa ludzi).

4 września - ćwiczymy ustawienie na placu, sprawy organizacyjne i krótkie przypomnienie programu na niedzielę.

30 sierpnia  - Powiatowe Dożynki w Wąwolnicy. O g. 11 rozśpiewka, o 12 suma, której przewodniczy bp R. Karpiński. Śpiewamy: Alleluja IM AŁ, Zdrowaś Perlocka, Ave veum i Benedictus Mozarta.

29 sierpnia - próba z chórem Piotra Tokarczyka z Bełżyc. Po rozśpiewce ćwiczymy Gaude Mater, pieśni maryjne (3x Zdrowaś: Góreckiego, Perlocka i AŁ), Alleluja dla IM, Kyrie i Agnus AŁ, Ave verum S-S, Panis angelicus oraz Laudate Dominum Sawy. Super atmosfera i piekny śpiew.

28 sierpnia - próba

21 sierpnia - wznawiamy nasze chóralne spotkania. Z nadziejami i w dobrych nastrojach rozpoczynamy nowy sezon. Przed nami uroczystości dożynkowe, uroczystosci maryjne i kolejne utwory, próby, wyjazdy i koncerty. Dziś, po rozśpiewce ćwiczymy utwory na zbliżające się uroczystości: Gaude Mater, pieśni maryjne, Msza IV i Benedictus oraz Exultate Deo.

25 lipca - śpiewamy wraz z Psalmistami na ślubie Oli Snopek i Łukasza Dudy: Nie lękajcie się, O Stworzycielu Duchu, Bóg jest Miłością, Ave verum Mozarta, Przykazanie nowe i Zdrowaś Maryja.

11 lipca - śpiewamy na ślubie ..... Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Bóg jest Miłością, Przykazanie nowe, Witaj Pokarmie, Benedictus sit Deus.

28 czerwca - śpiewamy na Mszy o g. 10.30 i powoli kończymy sezon, chociaż tak naprawdę to jeszcze nie jest koniec.

26 czerwca - Msze na zakończenie roku szkolnego o g. 9 (SP) i 10 (GP)

20 czerwca - Po próbie śpiewamy na Mszy o godz. 17, w czasie której ks. abp Stanisław Wielgus udzielił 43 osobom sakramentu bierzmowania: Przybądź Duchu św., Msza gregoriańska VIII/XVIII, Nie lękajcie się, Lud Twój, Panie, Witaj Pokarmie i Abba Ojcze.

18 czerwca - ćwiczymy śpiewy chóralne oraz na niedzielną uroczystość bierzmowania

14 - 16 czerwca Peregrynacja figury św. Michała Archanioła.
Śpiewamy na mszy rozpoczynającej obchody: Msza VIII/XVIII, Alleluja AŁ, Szczęśliwi, którzy Pańskim zakonem M. Gomółki, Ave verum W. Byrda i Benedictus sit Deus Mozarta. Cała uroczystość bardzo udana, bogata w przeżycia. Jest wszystko: dobra atmosfera, klimat modlitwy, bardzo dobry prowadzący i dużo śpiewów (piękna Koronka i Godzinki) do sw. Michała.

13 czerwca - próba - przygotowanie do jutrzejszych obchodów. A potem zostaliśmy na lodzie:)

4 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. O g. 10 rozśpiewka i próba. Liturię rozpoczynamy śpiewem Ave verum Mozarta i pieśnią Pan zstąpił z nieba, następnie Kyrie z Missa brevis nr 4 AŁ, Alleluja (dla IM) AŁ, Jezusa ukrytego, Agnus dei z Missa brevis AŁ, Ave verum Elgara, Zróbcie mu miejsce i  Benedictus sit Deus Mozarta (premiera). W czasie procesji, przy kolejnych ołtarzach chór wykonuje:
I. AVE VERUM  Gounoda, II. AVE VERUM gregoriańskie, III. AVE VERUM Byrda, IV. AVE VERUM Saint Seansa, po powrocie do Bazyliki Te Deum i Chwała i dziękczynienie. Pracowite przygotowania (w grupach i głosach) dały efekt: brzmienie, koncentracja i spokój. Śpiew "na powietrzu" jest dużo trudniejszy, niż we wnętrzu, stąd zawsze jest obawa o intonację, koncentrację i tzw. ogólny wyraz. Wszystkim chórzystom dziękuję za zaangażowanie, dyscyplinę i piękny, aktywny śpiew.


3 czerwca (środa) - próba wspólna z psalmistami


31 maja - Niedziela Trójcy świętej. Śpiewamy o 10.30: Chwała, moc i dziękczynienie, Niechaj z nami będzie Pan, Ojciec nam powierzył Słowo, Ojcze, chwała Tobie i Przez chrztu św. wielki dar.

30 maja - ćwiczymy wraz zchórem cały reperutuar na uroczystość Bożego Ciała:
AVE VERUM MOZARTA
Kyrie i Agnus Dei z Missa brevis nr 4 AŁ
ALLELUJA dla IM AŁ
AVE VERUM ELGARA
BENEDICTUS SIT DEUS MOZARTA
I. AVE VERUM  Gounoda
II. AVE VERUM gregoriańskie
III. AVE VERUM Byrda
IV. AVE VERUM Saint Seansa


24 maja - Zesłanie Ducha św.
MAMY NOWEGO, NASZEGO PREZYDENTA! DR ANDRZEJ DUDA!
Śpiewamy o 10.30: Duchu św. przyjdź, Przybądź Duchu św., Abba Ojcze, Wszystko, co żyje, Lud Twój, Panie, Będę błogosławił Pana i Boże, coś Polskę.

23 maja - ćwiczymy śpiewy chóralne na Boże Ciało oraz Ave Maria Bibla i śpiewy na jutro.

17 maja - Wniebowstąpienie Pańskie, śpiewamy o 10.30: Chrystus Pan w niebo wstępuje, Zaświtał blaskiem promiennym, Ojciec nam powierzył Słowo, Głoś Imię Pana, Ciesz się Królowo Anielska

16 maja - wycieczka rowerowa do Kazimierza Dolnego. Jedziemy przez Hutę, Zaborze, Jeziorszczyznę, Dąbrówkę, Męćmierz (wiatrak), kamieniołomy, centrum, a następnie do Zacisza na ognisko. I powrót tym razem przez Grabówki i Stanisławkę. Piękna pogoda i bardzo dobre humory:)

10 maja - VI Niedziela Wielkanocna. Dziś śpiewamy o g. 9.00. Po rozśpiewce śpiewamy: (Otwórzcie drzwi Chrystusowi na 3 gł.), Otrzyjcie już łzy, Przykazanie nowe, Panie, dobry ..., Święty ... jest Bóg sam i My chcemy Boga.

9 maja - dziś ćwiczymy: nowe Zdrowaś Maryja ks. Perlocka, na Boże Ciało Ave verum Gounoda, Saint-Saeans'a, Elgara i Byrda oraz Benedictus sit Deus Mozarta i śpiewy na jutrzejszą niedzielę.

3 maja - o g. 8 rozśpiewka, na Mszy za ojczyznę porządek śpiewów wyglądał następująco: GAUDE MATER, Alleluja AŁ (dla IM), Ave Maria de Vittorii, Jeden chleb, Ave verum Byrda, Alleluja. Chwalcie Pana W. z Szamotuł i Boże, coś Polskę. Bardzo ładne brzmienie chóru!

2 maja - ćwiczymy śpiewy na 3 Maja oraz ostatnie "nowości".


26 kwietnia - IV niedziela wielkanocna oraz Odpust ku czci św. Wojciecha. Chór oraz zespół psalmistów wykonują razem:
Otwórzcie drzwi Chrystusowi Frisiny, Alleluja 2000 r. AŁ, Człowieku Boży, Ave verum Byrda, O dzieci Boże Bębenka oraz Exultate Deo Scarlattiego (chór). Po Mszy bardzo dobrze życzymy naszemu proboszczowi, ks. Jerzemu, z racji imienin!

25 kwietnia - dziś ćwiczymy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi Frisiny, Alleluja 2000 r. AŁ, Ave verum Byrda, Ave Maria Bibla i pieśni do św. Wojciecha

19 kwietnia - III Niedziela wielkanocna. Na Mszy o 10.30, po rozśpiewce, śpiewamy: Otrzyjcie już łzy, Alleluja, żyje Pan, Alleluja, o dniu radosny, Zmartwychwstał Pan, Panie, nasz Boże, Zwycięzca śmierci i Regina caeli letare.

18 kwietnia - dopracowujemy, bądź poznajemy utwory: Ave vera virginitas J. de Pres, Ave Maria Bibla, Cantate Dominum Sawy, Benedictus sit Deus Mozarta, Otwórzcie drzwi Chrystusowi Frasiniego oraz przygotowujemy pieśni na niedzielę.

12 kwietnia. Niedziela Miłosierdzia. Śpiewamy na Mszy o 10.30: Wstał Pan Chrystus, O Krwi i Wodo, Adoro te devote, Na świętej uczcie baranka, Otrzyjcie juz łzy oraz Pieśń o Zmartwychwstaniu Bębenka.

11 kwietnia - próba. Nowe: Ave Maria Bibla


TRIDUUM PASCHALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. REZUREKCJE. O 5 rozpoczynamy rozśpiewkę. Wreszcie z p. Grusiewiczem. Punktualnie o 6 rozpoczynamy śpiew Resurrexi, po czym śpiewamy Haec Dies. Tradycyjnie rusza procesja ze śpiewem Wesoły nam dzień (prowadzi ks. Łukasz), w bazylice śpiewamy Te Deum "chóralne", Pieśń na Zmartwychwstanie Bębenka, Alleluja Haendla i po Mszy dla najbardziej wytrwałych Oto są baranki. Cóż powiedzieć: chór śpiewa pewnie, w niemal pełnym składzie pięknie brzmi, co widać i słychać po reakcjach zgromadzonych.
Słowo o pogodzie, bo takiej dawno nie było. W ciągu wszystkich dni. Nieobliczalna. W krótkim czasie następowały zmiany: słońce, mocny wiatr z zachmurzeniem, deszcz, deszcz ze śniegiem. W czasie procesji nie padało.

WIGILIA PASCHALNA - o 18 rozśpiewka. Dziś: Radosna światłości, I tak upłynął wieczór, psalmy: Emila M., Paulina L., Waldek C. i Sylwia Ł., Litania "papieska" (Jakub, Waldek i Maciek), Wysławiajmy Chrysta Pana, Alleluja. Chwalcie Pana i O dzieci Boże. Chór pięknie brzmi! Zarówno przy ołtarzu bez nagłośnienia i na chórze! Całą liturgia widać, że dopracowana: psalmiści, Exultet w wykonaniu ks. Łukasza, kantorzy, a także asysta i ministranci. Sama przyjemność.

WIELKI PIĄTEK - najtrudniejszy dzień za nami. O 16.45 rozpoczynamy rozśpiewkę, a po niej (chór, psalmiści oraz singersi) ćwiczymy utwory na dziś. Program jest bardzo bogaty, a co ważne, w wielu śpiewach chóralnych uczestniczą zgromadzeni. Stąd chór powiększa się z 35 do 800 osób! Rozpoczynamy Pasją ks. Miazgi wg św. Mateusza (bardzo dobrzy soliści!), w czasie adoracji krzyża śpiewamy: Ludu mój, ludu, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, Panie, Ty widzisz, CIERNIAMI UWIEŃCZONĄ (PSALMIŚCI opr. 3 gł.) naprzemian z O GŁOWO UWIEŃCZONA (CHÓR opr. 4 gł.), WISI NA KRZYŻU, STABAT MATER DOLOROSA, KRZYŻU ŚWIĘTY, CRUCIFIGATUR BARDOSA, WITAJ CIERNIOWA KORONO, ACH, MÓJ JEZU, w czasie komunii: O Panie, Ty nam dajesz, Jezusa ukrytego, Pan Jezus już się zbliża, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA, w czasie procesji Jezu Chryste, Panie miły, po niej ODSZEDŁ PASTERZ (dużymi literami utwory opracowane chóralnie). Dla chóru, to wielka próba koncentracji, kondycji i pokazania energii i muzykalności. Chór jest wspaniały, zdolny do rzeczy wielkich, nawet do śpiewania w jednym czasie, bez mrugnięcia okiem dwu różnych tekstów. A kto powiedział, że miało być inaczej?:)  

Wielki Czwartek - pierwszy dzień za nami. O g. 17 rozśpiewka. Przed osiemnastą rozpoczynamy śpiew Per crucem, a na wejście A myśmy się chlubić (muz. AŁ) i W krzyżu cierpienie, potem Kyrie VIII, Ubi caritas gregoriańskie oraz Ubi caritas M. Durufle, Sanctus XVIII, Kiedy razem się schodzimy, O najświętsza Twarzy i Dzięki Ci, Panie. W czasie procesji do ciemnicy tradycyjnie Sław języku tajemnicę.


1 kwietnia - próba w bazylice - ćwiczymy (chór i psalmiści) to, co najtrudniejsze, niedoćwiczone, z tow. organów.

29 marca Niedziela Palmowa. O g. 8 rozpoczynamy rozśpiewkę. Dziś śpiewamy na Mszy o g. 9 Pasję ks. Miazgi oraz pieśni Króla wznoszą się znamiona, Już Cię żegnam i Płacz, płacz w składzie: Jakub Lis, ks. Łukasz Stasiewicz i Maciej Grusiewicz (soliści), Wiktoria, Bercia, Gabrysia, Agnieszka, Agata, Kasia, Helena, Ala i Paulina oraz p. Jola, p. Anna, Basia, Iza, Sylwia, Emila, Kamila, Małgosia, Paulina, Jacek, p. Michał, Waldek, Janek i Mateusz. Pierwsze wrażenie: soliści dobrze przygotowani, chór brzmiący i zgrany. Oby tak dalej!


27 marca - wraz z chórem, w piątkowy wieczór (20) cwiczymy w bazylice Pasję z solistami oraz pieśni Już Cię żegnam, Króla wznoszą się znamiona i Płacz, płacz.

NIEDZIELA 22 MARCA g. 16.00 - ćwiczymy, śpiewamy Gorzkie Żale oraz Cierniami uwieńczona i Dzięki Ci, Panie oraz na Mszy Ogrodzie oliwny, O Krwi najdroższa, Ach, mój Jezu, Dałeś nam przykład.

SOBOTA 21 MARCA g. 17.00

PIĄTEK 20 MARCA g. 18.00 (z chórem)

15 marca - IV niedziela Wielkiego Postu. Początek rekolekcji. Śpiewamy na Mszy o 10.30 oraz na Gorzkich Żalach i Mszy o 17: Chrystus, to nadzieja, O Panie, Tyś moim Pasterzem, Panie, pragnienia kudzkich serc, Święty, święty ...jest Bóg sam i Dałeś nam przykład. Po Gorzkich Żalach Krzyży święty.

14 marca - ćwiczymy o 17: najpierw sami, a od 18 z chórem: plan na tegoroczne święta:
1. PASJA chór i soliści: Jakub Lis, ks. Łukasz Stasiewicz i Maciej Grusiewicz
2. JUŻ CIĘ ŻEGNAM
3. KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
4. WSZYSCY MIESZKAŃCY NIEBIESKIEJ
5. PER CRUCEM

6. A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ POWINNI + W KRZYŻU CIERPIENIE
7. KYRIE z VIII Mszy gregoriańskiej
8. UBI CARITAS
Durufle
9. KIEDY RAZEM SIĘ SCHODZIMY;
10. O NAJŚWIĘTSZA TWARZY
11. DZIĘKI CI, PANIE
12. WIELBIĆ PANA CHCĘ

13. STABAT MATER GORCZYCKIEGO
14. O GŁOWO UWIEŃCZONA
15. BACH 242 3 GŁ.
16. STABAT MATER
/ BOLEŚCIWA MATKA
17. WISI NA KRZYŻU (3)
18. CRUCIFIGATUR DEAKBARDOSA  
19. KRZYŻU ŚWIĘTY (5)
20. PŁACZ, PŁACZ
21. ACH, MÓJ JEZU,
22. DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA (4)
23. ODSZEDŁ PASTERZ OD NAS
24. RADOSNA ŚWIATŁOŚCI
+ zwrotka 1, 2, 3 i Radosna światłości
25. I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
26. LITANIA DO WSZYSTKICH ŚW. (ambona - Maciek i Kuba)
27. Alleluja Chwalmy Pana
28. PAN ZMARTWYCHWSTAŁ BĘBENKA
29. RESURREXI
30. HAEC DIES - Oto dzień, w którym Pan ...

31. CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY
32. PAN ZMARTWYCHWSTAŁ BĘBENKA
33. O DZIECI BOŻE BĘBENKA

34. ALLELUJA HAENDLA
35. OTO SĄ BARANKI


8 marca III niedziela Wielkiego Postu. Po rozśpiewce śpiewamy Gorzkie Żale, po nich O Krwi najdroższa, Wisi na Krzyż i Per Crucem, a na Mszy o 17.00: Ciebie całą duszą, Składamy Ci, Ojcze, Zbliżam się w pokorze i Pan jest mocą: Wiktoria, Bercia, Agata, Paulina, Kasia, Paulina i Janek.

7 marca - ćwiczymy od 17 sami, a od 18 z chórem. Dziś Pasja oraz m.in. 3 nowe opracowania pieśni: W krzyżu cierpienie, Wisi na krzyżu i Ach mój Jezu.

1 marca - II niedziela WP. O 16 próba. Ćwiczymy Gorzkie Żale (W krzyżu cierpienie), Jezu ma radości oraz pieśni na Mszę: Serce de do Ciebie wznoszę, Najsłodszy Jezu, Jezu, miłości Twej, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz i Boże, coś Polskę.

22 lutego - I niedziela WP. Śpiewamy o 16.30 Gorzkie Żale i Krzyżu Chrystusa, a na mszy o 17: Bliskie jest Królestwo Boże, Zmiłuj się nade mną (Jezu ufam Tobie), Cóż Ci Jezu damy, Witaj Pokarmie

21 lutego - ćwiczymy śpiewy gregoriańskie: Msza XI oraz Attende domine oraz śpiewy wielkopostne, które będziemy wykonywać wraz z chórem.

15 lutego - VI niedziela zwykła B. Na mszy o g. 9.00 śpiewamy:
Ludu Kapłański, Składamy Ci, Ojcze, Słowo Chlebem się staje, Upadnij na kolana, O Najświętsza Matko Boga.  

W dn. 9-12 lutego przebywaliśmy na obozie wypoczynkowo - muzycznym w Kazimierzu Dolnym. Miejsce, zasady i warunki pobytu wszystkim dobrze znane. Jedziemy w pełnym składzie i, co cieszy, w zimowej scenerii! Każdy dzień pobytu, to próby (utwory gregoriańskie i wielkopostne 3 i 4 głosowe), własnoręczne posiłki, wyprawy, bieganie, konkursy i gry oraz seanse filmowe. Dzień rozpoczynamy o 8.30, a kończymy o ..... w każdym razie późno.
Wyjazd bardzo udany pod każdym względem (no, może tylko za mało było śniegu).

1 lutego - w Puławach ogłoszenie wyników XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd.
Zespół Psalmistów w kategorii zespołów wokalno - instrumentalnych (52 zespoły) zdobył II nagrodę!
Sylwia Łucjanek w kategorii solistów (190 solistów) zdobyła wyróżnienie!
Chór Jubilate Deo w kategorii chórów (9 chórów) zdobył II nagrodę!

31 stycznia - Spotkanie opłatkowe chóru i Zespołu Psalmistów. W gronie 30 osób (niestety, to nie wszyscy - trwa sesja), z naszym ks. proboszczem i ks. Arturem dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy na głos i chóralne, a także podsumowaliśmy ubiegły rok. Wyglądał on w skrócie następująco (najciekawsze):


 
 

Tygodniowy plan
spotkań muzycznych

ŚRODA

PIĄTEK

SOBOTA

Chór Jubilate Deo

Zespół Psalmistów

Singersi


Podsumowanie roku 2014:
6 stycznia - I Orszak Trzech Króli

12 stycznia - Niedziela Chrztu Pańskiego - koncert kolęd w Garbowie
19 stycznia - O godz. 17.00 Msza św. i koncert kolęd i pastorałek w Kaplicy MBK.
29 stycznia - Koncert kolęd w Ośrodku dla chorych w Celejowie
13 kwietnia - Niedziela Palmowa. Śpiew Pasji na mszy św. o g. 17.00, o 16.30 śpiewamy Gorzkie Żale, po nich Króla wznoszą się znamiona i Wszyscy mieszkańcy niebieskiej krainy, po Pasji 8 - głosowe (!) Już Cię żegnam K. Górskiego.
TRIDUUM PASCHALNE 17 - 20.04 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Krótkie podsumowanie i ocena. Do tych świąt przygotowywaliśmy się ponad 2 miesiące. W czasie Wielkiego Tygodnia (Niedziela Palmowa) i Triduum wykonaliśmy niemal 30 utworów chóralnych i drugie tyle wraz z wiernymi. W roli psalmistów, kantorów, solistów wystąpiło 19 osób! Pojawiły się nowe śpiewy: Wszyscy mieszkańcy, Juz Cię żegnam, Ubi caritas, Pieśń na Zmartwychwstanie i O dzieci Boże Bębenka, Alleluja Chwalcie Pana Wacława z Szamotuł.
27 kwietnia  - mamy Świętego! Jana Pawła II!
Od rana, przy pięknej słonecznej pogodzie, w powietrzu unosi się atmosfera niezwykłego wydarzenia. Nasz chór i psalmistów reprezentuje w Rzymie Wiktoria. Na wszystkich mszach śpiewamy dziś nowe pieśni do Jana Pawła II. Wieczorem Msza św. i procesja - DROGA ŚWIATŁA. Dzisiejsze śpiewy: Janie Pawle, teraz przyjdź, Boże wielki w swej dobroci, HAEC DIES, PIELGRZYM, Cóż Ci, Jezu, Te Deum i Jezu, ufam Tobie. Z powodu ulewy procesja zamienia się w modlitewne czuwanie w bazylice.
18 maja  - wyjazd do Lublina na III Festiwal Wielkanocny. A tam najpierw uczestniczymy w koncercie chóru Musica sacra z Warszawy, po nim w próbie z Pawłem Bębenkiem, następnie dosłownie 15 min. rozśpiewka i przygotowanie do mszy i prezentacji. W czasie mszy, której przewodniczy bp J. Wróbel śpiewamy Alleluja AŁ i Oto dzień (Haec dies), a w czasie prezentacji Alleluja Chwalcie Pana Wacława z Szamotuł i Exultate Deo A. Scarlattiego.
14 czerwca sobota - o godz. 12 Msza św., której przewodniczy ks. abp St. Budzik. Śpiewy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, psalm Kuba M-wski, Alleluja - chór, Zdrowaś Maryja do MBK - chór, Zbliżam się w pokorze, Ave verum Mozarta - chór, Alleluja. Chwalcie Pana W. z Szamotuł - chór, Com przyrzekł Bogu.
19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała.

2 lipca - chóralne zakończenie sezonu. Wszystko, co najpiękniejsze poszło z Dymem (Siwym:).

19 lipca śpiewamy na dwóch ślubach
Okres wakacyjny w tym roku był dosyć pracowity (mówię o chórze oraz o psalmistach), a powodem tego obok corocznych uroczystości maryjnych były uroczystości ślubne oraz przygotowanie i udział w obchodach 100 - lecia wybudowania bazyliki w Wąwolnicy.
Punkt kulminacyjny stanowiła Suma Odpustowa sprawowana 7 września na wzgórzu maryjnym w obecności kilkunastu tysięcy ludzi. Przewodniczył jej ks. bp Mario Iceta z Hiszpanii, homilię wygłosił nasz apb S. Budzik, towarzyszyli bp Wróbel, bp Cisło, bp Karpiński oraz bp Miziński... Słuchacze byli pod wrażeniem repertuaru, szczególnie niektórych temp utworów. Nie da się ukryć, że stworzyliśmy nowy utwór: Laetatus sum in D.

27 WRZEŚNIA wyjazd do Tarnowa na IV Ogólnopolski Festiwal Chóralny.
11 października - ślub Magdy Łuszczyńskiej. Śpiewamy Nie lękajcie się, Bóg jest Miłością, Ave verum Mozarta, Alleluja Chwalcie Pana W. z Szamotuł i Ave Maria de Vittorii.
11 listopada Msza św. z racji 96 rocznicy odzyskania Niepodległości.
25 grudnia - Pasterka
26 grudnia - to już prawie tradycja: spotykamy się o 9.30, robimy rozśpiewkę, po czym idziemy do ks. Jana z życzeniami w wigilie jego imienin, a następnie śpiewamy na Mszy o 10.30
w sumie w 2014 r. Psalmiści spotykali się (Msza, konkurs, próba) 78 razy
Chór - 72 razy - w sumie 150 spotkań rocznie.


23 stycznia - O godz. 15 wyjeżdżamy do Puław na przesłuchania w ramach XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach (skład: Basia, Iza, Sylwia,p. Jola, p. Ania/Wiktoria, Bercia,Agata, Agnieszka I Magda, Małgosia, Kamila, Emila/Paulina, Paulina, Ala, Helena i Kasia I Kuba, Maciek, Jacek I Waldek, Janek, Janek i Mateusz). Korzystając z przerwy robimy na scenie próbę ustawienia,. Jako pierwsza wystąpiła Sylwia (Witaj gwiazdko złota/Gdy śliczna Panna), po niej Zespół Psalmistów (Cicho wszędzie/A wczora z wieczora), a następnie chór w pełnym składzie (Gdy śliczna Panna / Jezus przyszedł na świat), Wrażenia po występach bardzo dobre: b. dobre warunki występu (nagłośnienie, akustyka), świetny fortepian KAWAI, bardzo dobry skład. Wyniki będą po niedzieli, ale bez względu na to trzeba ocenić wyjazd jako bardzo udany: chór "brzmi", jest zgrany, śpiewa pewnie i to bardzo cieszy. Przesłuchania trwały 5 dni (!)

22 stycznia - wieczorna krótka próba przed "Puławami".

17 stycznia - próba. Ćwiczymy kolędy na wyjazd oraz inne, wymagające dopracowania (O mili, królowie, Jam jest dudka)

11 stycznia - Wyjeżdżamy o godz. 6.30, o 8.30 jesteśmy na miejscu. Po krótkim rozpoznaniu i rozśpiewce rozpoczynamy naszą przygodę. Śpiewamy przed mszą (o 9 i 11.30), w trakcie na przygotowanie darów i komunię oraz koncert po mszy (po 9 tej 10, a po 11.30 7 kolęd. Po zakończeniu jedziemy na obiad i ok. 16.30 jesteśmy w Wąwolnicy. Wspaniały wyjazd, wszystko zagrało: bardzo miłe przyjęcie ze strony księdza proboszcza i wikariusza ks. Tadeusza, bardzo dużo ludzi pozostało (szczególnie po 11.30) na koncercie. Na koniec śpiewaliśmy razem ze wszystkimi kolędę w 4 głosie. Może dzięki temu ożywimy tamtejszy chór:). Chór świetnie brzmi! Śpiewaliśmy w składzie (Basia, Iza, Sylwia,p. Jola, p. Ania/Wiktoria, Bercia,Agata, Gabrysia, Agnieszka I Magda, Małgosia, Emila/Paulina, Paulina, Ala, Helena i Kasia I Kuba, Maciek, Jacek, Łukasz I Waldek, Janek i Janek).  

10 stycznia - próba przed wyjazdem do Aleksandrowa.


6 stycznia - Święto Objawienia Pańskiego. Po Sumie odbył się II Orszak Trzech Króli. Rozśpiewka o g. 11.15. W czasie mszy śpiewamy: Wędrowali trzej królowie, Nad Betlejem i po mszy Zaśpiewaj Jezuskowi. ) 13 wyruszył orszak, w trakcie śpiewaliśmy kolędy, odgrywane równie były 4 sceny z życia Jezusa.

4 stycznia - II niedziela po bożym Narodzeniu. Śpiewamy na Mszy (próba o 10.00): Gdy sie Chrystus, Przystąpmy do szopy, Mizerna cicha, Jezusa narodzonego, Wesołą nowinę, a na koniec Cicho wszędzie, śpi świat cały (3 gł.)

3 stycznia - Gminne spotkanie opłatkowe. Spotykamy się o 14, po rozśpiewce i powtórce wybranych kolęd przechodzimy do sali w budynku szkoły. Zaśpiewalismy 4 kolędy: Zaśpiewaj Jezuskowi, Gdy śliczna Panna, Święta Panienka i nasza nowość autorska Jezus przyszedł na świat. Program chyba się spodobał:)

2 stycznia - próba z chórem Jubilate Deo

1 STYCZNIA 2015 - śpiewamy na Mszy o 10.30

Ostatnie przygotowania do najważniejszych dni w roku. Od 19 tej rozśpiewujemy się i ćwiczymy w sali, a od 20.30 w bazylice, wraz z p. Grusiewiczem. Zapraszamy do wspólnego przeżywania kolejnych dni Triduum Paschalnego. Jutro próba o 17, a liturgia Wielkiego Czwartku rozpoczyna się o g. 18.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego