Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

KALENDARZ 2016 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2016

SINGERSI i PSALMISCI > PSALMISCI PSALLITE DEO

26 grudnia - drugi dzień świąt, śpiewamy na mszy o godz. 10.30, godzinę wcześniej sie rozśpiewujemy. Śpiewamy przed mszą: Zaśpiewam Jezuskowi, Kolędę góralską i Gdy się Chrystus rodzi, oraz Komunię Resonet in laudibus i Stała nam się nowina (solo Iza G.), a razem Anioł pasterzom mówił i W żłobie leży. Po mszy idziemy z imieninowymi życzeniami do ks. Jana. To wspaniała chwila, żeby się spotkać, posłuchać i wyjść z błogosławieństwem.

24 grudnia - spotykamy się o g. 22.45, próba i na Pasterce śpiewamy:

PIERWSZA KOLĘDA
CICHA NOC
DZIŚ DZIEŃ WESOŁY

WITAJ JEZU UKOCHANY
JEZUSEK CZUWA
JEZUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT

oraz ze wszystkimi: Wśród nocnej ciszy, Do szopy, W żłobie leży, Z narodzenia Pana i Bóg się rodzi. Święta mobilizują, jest dobry skład i bardzo dobre brzmienie.

21 grudnia - środa. W założeniu próba generalna przed świętami Narodzenia Pańskiego z chórem. Ćwiczymy:

PIERWSZA KOLĘDA
CICHA NOC
NAD BETLEJEM
GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI
ŚWIĘTA PANIENKA
JEZUSEK CZUWA
JEZUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT
RESONET IN LAUDIBUS
WITAJ JEZU UKOCHANY
CHRYSTUS PAN SIĘ NARODZIŁ
KOLĘDA GÓRALSKA
DZIŚ DZIEŃ WESOŁY

16 i 17 grudnia - próby kolędowe

11-12 grudnia - wyjeżdżamy z półgodzinnym opóżnieniem, co czyni tę podróż niezwykle ekscytującą: zdążymy, czy nie zdążymy. Założony zapas czasowy skraca się w bardzo szybkim tempie, bo przed Warszawą, nie mówiąc o samej Warszawie korki (bywalcy na pocieszenie mówią, że dziś (sobota) i tak jest bardzo mały ruch. Na miejsce przesłuchań (Galeria Porczyńskich) docieramy w ostatniej chwili, o godz, 12.35, a na godz. 13 mamy wyznaczone przesłuchanie. Na szczeście rozśpiewkę rozpoczęliśmy wjeżdżając do Warszawy, w busie, stąd na miejscu przebieramy się w stroje, krótka 8 min. rozśpiewka, próba utworów, i jak gdyby nigdy nic, szybko udajemy się na miejsce przesłuchań. Zabrakło czasu na strach. Występy ocenia jury pod przewodnictwem prof. R. Twardowskiego. Wykonujemy 4 utwory> Z porady Trójcy Świętej, Stała nam się nowina (solo IG), Witaj Jezu ukochany i Resonet laudibus. Wrażenia: bardzo akustyczna sala (słychać wszystko), śpiewa się bardzo dobrze, chór stroi:). Wszystko zagrało: dykcja, realizacja interpretacyjna i prezencja. Realizujemy zasadę: przyjechaliśmy zaśpiewać jak najlepiej, a reszta ... jest milczeniem:). Jedziemy na obiad, potem do Kobyłki na miejsce noclegu, tu krótki odpoczynek, krótka próba i wracamy do stolicy, gdzie o g. 19.15 śpiewamy w kościele oo. Kapucynów na ul. Miodowej. Powrót o g. 21.15, kolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma. W niedzielę o g. 8 śniadanie, po czym rozśpiewujemy się i idziemy na Mszę o g. 10 do tamtejszej bazyliki. Właśnie rozpoczynają się rekolekcje. Śpiewamy przed mszą (Ave Maria de Vittorii i Jubilate Deo), na PD (Z porady Trójcy) i po mszy (Ave Maria MO). Emocje rosną, wyjeżdżamy z bardzo gościnnej Kobyłki (po drodze wstępując na obiad) do bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Tu o g. 14 ma miejsce ogłoszenie wyników i koncert, w czasie którego śpiewamy pieśń adwentową Z porady Trójcy świętej.
Zdobyliśmy 74 punkty i Brązowy Dyplom. Wielka radość ( a dziś jest niedziela Gaudete!). Wręczajacy nagrodę prof. Twardowski szepnął kilka bardzo miłych słów. Wszystkim chórzystom wielkie dzięki za dyscyplinę, atmosferę i muzykalność!


9 grudnia - próba generalna. Do końca, walcząc z chorobowymi i zawodowymi przeciwnościami losu, po raz pierwszy od dłuższego czasu w pełnym składzie, czynimy ostatnie przygotowania muzyczne i organizacyjne: jedziemy ostatecznie w 19 osobowym składzie.

29 listopada -  ćwiczymy z chórem kolędy i utwory na wyjazd do Warszawy

23 i 25 listopada - ćwiczymy  z chórem kolędy i utwory na wyjazd do Warszawy

20 listopada - śpiewamy na Sumie, próba o g. 11. Plan śpiewów: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Alleluja "papieskie", Króluj nam Chryste, Bóg nad swym ludem, Jezusowi cześć i  chwała, ALLELUJA HAENDLA i Boże, coś Polskę.

W tym tygodniu szlifujemy i zaliczamy kolędy na wyjazd, próby w piątek (18) i sobotę (19) + inne kolędy. Ćwiczymy też repertuar na jutro. A dziś miała miejsce Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla i Pana. Główne uroczystości odbyły się w Krakowie - Łagiewnikach z udziałem Prezydenta Polski.

16 listopada - w przeddzień 6. urodzin spotykamy się, aby uczcić to wydarzenie.

13 listopada - dziś kończy się Jubileusz Roku Miłosierdzia. W naszej bazylice można z tego tytułu uzyskać odpust zupełny. W czasie mszy, której przewodniczy bp J. Wróbel śpiewamy: Zmiłuj się nade mną (Jezu ufam Tobie), Alleluja AŁ, Boże, zmiłuj się nad nami, Sanctus AŁ, Ave verum WAM, Magnificat, My chcemy Boga i Benedictus sit Deus. Śpiewa chór, psalmiści i singersi.

12 listopada - ćwiczymy kolędy i utwory na jutro

11 listopada - 98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na mszy o g. 10.30 śpiewamy: Gaude Mater Polonia, Alleluja AŁ, Sanctus AŁ, Ave verum i po Boże, coś Polskę Benedictus sit Deus.

4-5 października - ćwiczymy utwory na 11 i 13 listopada

21, 29 paździenika - rozpoczynamy spotanie z kolędami i przygotowania do zbliżających sie uroczystości i konkursu chóralnego w Warszawie.


16 października -  Inauguracja V Festiwalu Chórów Parafialnych się dokonała. O 15.30 wyjechaliśmy do Lublina do kościoła pw. MB Różańcowej, o 16.15 robimy próbę ustawienia, potem godzinną rozśpiewkę i przygotowanie. O 17.45 wykonujemy przygotowany przez nas koncert zatytułowany AVE MARIS STELLA:
Zdrowaś Maryja Kębelska AŁ,
Ave Maria T. de Vittorii,
Gaude Maria Virgo GGG
Ave Maria M. Obuchowskiego
Ave maris Stella EG (organy dr M. Grusiewicz)
w czasie Mszy św. wykonujemy
Kyrie i Agnus Dei z mszy "Ubi caritas" AŁ, Alleluja P. Pałki, Jubilate Deo A. Sandvolda i Laetatus sum GGG (organy dr M. Grusiewicz)
Cóż powiedzieć; dobry skład, doćwiczony we wszystkich głosach repertuar, spokój w śpiewie, bardzo dobre brzmienie. Brawa dla wszystkich chórzystów.

12, 14 i 15 października - proby w grupach, jak tydzień temu, w sobotę próba generalna.  

3,8 i 9 października - mocno ćwiczymy w grupach (głosami, psalmiści, indywidualnie, razem) przygotowując repertuar do Lublina: Zdrowas Maryjo,
Ave Maria T. de Vittorii i MO, Gaude Maria Virgo GGG, Alleluja P. Pałki, Jubilate Deo Sandvolda, Laetatus sum GGG, Mszę oraz Ave maris Stella.

30.X i 1.XI - ćwiczymy wszyscy wraz z psalmistami:
Ave Maria T. de Vittorii, Gaude Maria Virgo GGG, Alleluja P. Pałki, Jubilate Deo Sandvolda, Laetatus sum GGG, Mszę oraz Ave maris Stella.

23 września - próba z chórem

17 września - uczestniczymy w organizowanych przez
Archidiecezjalną Komisję ds. Muzyki Kościelnej WARSZTATACH MUZYCZNO-LITURGICZNYCH DLA KIEROWNIKÓW MUZYCZNYCH PROWADZĄCYCH SCHOLE PARAFIALNE.
Plan spotkania:
10.00 Powitanie i modlitwa
10.15 mgr Emilia Telega - Schola i jej funkcje w liturgii.
10.45 ks. dr Tomasz Lisiecki - Schola i jej udział w liturgii. Jak śpiewać i grać? Maniera w śpiewie i towarzyszeniu instrumentalnym.
12.00 - przerwa na kawę
12.15 mgr Adam Łaguna - Schola - dobór śpiewów i repertuar.
13.00 - próba scholi - rozśpiewka, przygotowanie do niedzielnej liturgii Mszy św. (z udziałem naszej scholi oraz psalmistów).

W ramach ostatniego punktu zrobiliśmy rozśpiewkę oraz przećwiczyliśmy Msze gregoriańską VIII/XVIII i kilka pieśni (m.in. Ludu Kapłański, Chwal Jezusa i Maryję, Wszystko, co żyje)

16 września - próba psalmowo - chóralna. Najpierw ćwiczymy wybrane śpiewy na jutrzejsze spotkanie, a w drugiej części wraz z basami i altami: Ave maris Stella, Gaude Maria Virgo, Ave Maria Bibla.

11 września - rozśpiewka o g. 13 (prowadzi JG), na ślubie śpiewamy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Bóg jest Miłością, Ave verum Mozarta, Przykazanie nowe daję wam i Ave Maria 1 Obuchowskiego.

10 września - ćwiczymy repertuar na jutrzejszy ślub

5 września - Niedziela. 38 rocznica koronacji MBK. O godz. 10 rozpoczynamy rozśpiewkę i robimy próbę (do g. 11.10). O g. 11.25 jesteśmy na placu maryjnym. Piękna pogoda, tradycyjnie bardzo wielu pielgrzymów (ok. 20 tys.), liturgii przewodniczy biskup ze Słowacji, po polsku. Plan śpiewów wyglądał następująco:
Przed Mszą:
1. orkiestra
2. Chóry: CIEBIE NA WIEKI WYCHWALAĆ BĘDZIEMY - oprac. Andrzej NIKODEMOWICZ (dyr. PT), IDŹMY, TULMY SIĘ JAK DZIATKI - oprac. Antoni ZOŁA (dyr. AŁ)
Procesja
3 Chór
Pieśń do Matki Bożej Kębelskiej: ZDROWAŚ MARYJO KĘBELSKA  (dyr. AŁ)
4. Wierni z orkiestrą - GWIAZDO ŚLICZNA, WSPANIAŁA
Wejście
5. chór - GAUDE MATER POLONIA (dyr. PT)   
6. chóry - KYRIE z Missa "Ubi caritas" A. Łaguny (dyr. PT)  
Psalm - Gabriela Jamuła                        

8. chóry ALLELUJA in D AŁ (dyr. AŁ)

(Po Ewangelii chóry powtarzają ALLELUJA)   
Procesja z darami
9. Wierni z orkiestrą - Z DAWNA POLSKI
10. chóry - AVE MARIS STELLA Edwarda GRIEGA - (dyr. PT)
Komunia św.
13. Wierni z orkiestrą - BĄDŹŻE POZDROWIONA
chórzyści przystępują do komunii
14. Chóry - Ave verum Wolfganga Amadeusza Mozarta (dyr. AŁ)
15. Wierni z orkiestrą - CÓŻ CI JEZU DAMY
Uwielbienie
Radośnie Panu hymn śpiewajmy

17. CHÓRY
LAETATUS SUM Grzegorza Gerwazego GORCZYCKIEGO (dyr. AŁ)
Po ostatnim utworze, niespodziewanie dla nas zerwała się burza oklasków, przyznaję, wykonanie mogło poruszyć, w tempie i z śpiewane z lekkością. Dodając świetne nagłośnienie trudno nie być zadowolonym. Bardzo dobre brzmienie, lekkość i dyscyplina. Brawa dla wszystkich chórzystów!


25 i 26 sierpnia Pierwsze po przerwie wakacyjnej próby, ta druga razem z chórem z Bełżyc i zespołem z Nałęczowa.

13- 20 sierpnia - Pielgrzymka do Włoch. Jedziemy w liczbie 52 osób: członkowie chóru, psalmistów, singersów oraz rodzin, z ks. Arturem. Trasa naszej wędrówki prowadziła przez Wenecję, Loreto, Lanciano, Monte Casino, Giovanni San Rotondo, Rzym i Asyż. W trakcie, każdego dnia uczestniczymy, ale częściej wraz z ks. Arturem przygotowujemy Mszęśw. Mamy wspaniałego przewodnika, świetny system komunikacji oraz bardzo bogaty i przemyślany program. W międzyczasie poznaliśmy tez uroki włoskiego Adriatyku.  Moc przeżyć, choćby liturgia w Bazylice św. Marka w Wenecji, śpiew "Przed tak wielkim Sakramentem" w Lanciano, śpiew "Czerwonych maków" na cmentarzu na Monte Casino, śpiew kolęd w Bazylice Santa Maria Maggiore, grób św. Franciszka w Asyżu. Będąc w Rzymie uczestniczyliśmy w audiencji papieża Franciszka.

2-5 lipca - wyjeżdżamy na upragniony odpoczynek do Kazimierza. Jedziemy niemal w komplecie, w tym roku: nocna wyprawa, mecz piłkarski, trochę ćwiczenia (chóralne), trochę śpiewania, jak zawsze własne gotowanie, a na koniec park linowy.

11 i 18 czerwca - próby z chórem, przygotowujemy repertauar na następny sezon; na wrzesień (uroczystości koronacji MBK) i październik (festiwal chóralny w Lublinie)

5 czerwca - Wizytacja kanoniczna ks. abpa St. Budzika. O g. 9 z udziałem chóru, o 10.30 ze scholą dziecięcą i o 12 z psalmistami (Bierzmowanie). Jak to wszystko przebiegało? Szybko. Można było wcześniej przewidzieć, że Msze będą raczej dłuższe, niż krótsze, stąd tak naprawdę w piątek dopięliśmy wszystkie utwory na niedzielę, licząc się z tym, że w niedzielę będzie czas (jeśli będzie) tylko na krótką rozśpiewkę. I tak też było.:
Godz. 9 - Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Alleluja in D AŁ, Przyjmij o Najświętszy Panie, Ave verum Mozarta, Zbliżam się w pokorze, Benedictus sit Deus Mozarta i My chcemy Boga.
Godz. 10.30 - Gdzie chrzest, tam nadzieja, Bądź pozdrowiony Jezu, Kyrie z mszy "Ubi caritas", Przyjmij o Najświętszy Panie, Jezusowi cześć i chwała, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz i My chcemy Boga.
Godz. 12 - Przyjdź Duchu św., napełnij Bębenka, Przybądź Duchu święty, Przyjmij o Najświętszy Panie, Zbliżam się w pokorze, Witaj Pokarmie i Nie lękajcie się.
Myślę, że fakt, że udało się przygotować oprawę wszystkich Mszy świadczy o tym, że warto pracować:)
Dziękuję wszystkim śpiewającym w tym dniu chórzystom, psalmistom i scholi za zaangażowanie i piękny, żywy śpiew!

3 czerwca - ćwiczymy repertuar na niedzielę ze wszystkimi grupami.

2 czerwca - Oktawa Bożego Ciała. Próba o g. 17. Śpiewamy: O Panie, Ty nam dajesz, Pan zstąpił z nieba, Missa "Ubi caritas" AŁ Agnus Dei, Alleluja in D AŁ, Panie zostań z z nami, Dzięki Ci, Panie Bębenka, w czasie procesji 4 x Ave verum: gregoriańskie, Gounoda, Saint-Seans'a i Mozarta, na zakończenie Te Deum, Upadnij na kolana i Chwała i dziękczynienie. Śpiewa chór, zespół psalmistów oraz dziecięca schola - bardzo dobre wrażenia - pewność i spokój w śpiewie, i piękne brzmienie.

1 czerwca - próba - utwory na jutro oraz na najbliższą niedzielę.


26 maja - uroczystość Bożego Ciała. Piekna pogoda, chociaż na zakończenie pogrzmiało, a później spadł przelotny deszcz. O 10 próba - śpiewa chór, zespół psalmistów oraz dziecieca schola. Dzisiejsze śpiewy: Pan zstąpił z nieba, Missa "Ubi caritas" AŁ (Kyrie i Agnus Dei). Alleluja in D AŁ, Jezusa ukrytego, O Panie, Ty nam dajesz, Panie zostań z z nami, Jubilate Deo Griega, w czasie procesji 4 x Ave verum: gregoriańskie, Gounoda, Saint-Seans'a i Mozarta, na zakończenie Te Deum i Chwała i dziękczynienie. Chór - myślę o wszystkich oceniam bardzo dobrze, jest brzmienie i spokój w śpiewie, mimo, iż tonacje w niektórych utworach były podwyższone:) Dziękuję wszystkim za piękny śpiew, zaangażowanie i koncentrację.

14, 21 i 25 maja - wspólne próby z chórem. Ćwiczymy utwory na Boże Ciało oraz z myślą o wrześniowych uroczystościach maryjnych.

3 maja - uroczystość MB Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 r. O godz. 9 uroczysta Msza w intencji Ojczyzny (rozśpiewka o 8.15). Plan śpiewów: Z dawna Polski, GAUDE MATER,  Kyrie i Agnus Dei z Mszy Ubi caritas AŁ, Alleluja wielkanocne, Jasnogórska Pani, Tyś..., Ave verum Mozarta, Idzie, Idzie Bóg, Benedictus, sit Deus i Boże, coś Polskę.

W naszym nuzycznym życiu są okresy mniej i bardziej intensywne. Ten należy do tych drugich. 2 maja obchodzimy uroczystości upamiętniające 70 rocznicę pacyfikacji i spalenia Wąwolnicy (ponad 100 domów i 370 stodół i budynków gospodarczych) przez UB i MO. O godz. 10 została odprawiona uroczysta Msza św. (rozśpiewka o 9.15). Plan śpiewów: GAUDE MATER, Kyrie i Agnus Dei z Mszy Ubi caritas AŁ, Alleluja in B AŁ, Pod Twą obronę, Ave verum Mozarta, Panie, pragnienia, Alleluja. Chwalcie Pana Wacława z Szamotuł i Boże, coś Polskę.

29 kwietnia - ćwiczymy utwory na zbliżające się uroczystości 2. (70 rocznica spalenia Wąwolnicy) i 3 maja: Gaude Mater, Alleluja AŁ, Msza Ubi caritas, Ave verum Byrda, Mozarta, Alleluja. Chwalcie Pana oraz utwory maryjne Ave Maris Stella Griega, Idźmy, tulmy się ...


24 kwietnia - odpust ku czci św. Wojciecha. O godz. 12 suma, o 11 rozśpiewka. Porządek śpiewów: Pieśń na Zmartwychwstanie Bębenka i Sławny w męczenników gronie, psalm Paulina L., alleluja wielkanocne, Człowieku Boży, Ave verum Mozarta, a po procesji Te Deum.

23 kwietnia - o godz. 14 rozśpiewka i o godz. 15 długo oczekiwana chwila: na wejście śpiewamy Otwórzcie drzwi Chrystusowi Frisiny, Magda sama świetnie, z przejęciem śpiewa psalm, po czym śpiewamy wielkanocne Alleluja. Po kazaniu śpiewamy hymn do Ducha św. i pieśń Umiłowałeś swój Kościół, Chryste. W czasie Komunii śpiewamy Ave verum Mozarta i Przykazanie nowe daję wam, a na zakończenie Emilia i Sylwia śpiewają z uczuciem Ave Maria Gounoda. Po końcowym marszu chór składa "pod chórem" życzenia ze śpiewem Bóg jest Miłością. Piękna uroczystość. Wszystkiego, co najlepsze dla Was - Magdo i Adamie!

22 kwietnia - próba w bazylice - ćwiczymy utwory na jutrzejszy ślub oraz Mszę odpustową.

16 kwietnia - ćwiczymy nowa mszę, pieśni maryjne nowe

9 kwietnia - razem z chórem ćwiczymy nowe pieśni maryjne oraz utwory na ślub MM.

2 kwietnia - ćwiczymy Mszę Ubi caritas AŁ, śpiewy gregoriańskie Adoro te devote, O filii et filiae, Lacrimosa Mozarta.


Krótka ocena. Podsumowując przeżyte Triduum Paschalne muszę spojrzeć na cały "okres przygotowawczy".  Pierwsze spotkanie z utworami wielkopostnymi miało miejsce 5 lutego, a więc na przygotowania poświęciliśmy 1,5 miesiąca. Od kilku lat wszystkie zespoły liturgiczne włączają się w tworzenie warstwy muzycznej tych najważniejszych w roku liturgicznym dni. Wykonywany w tym czasie chóralny repertuar własny stanowi 40% wszystkich śpiewów, repertuar chóralny z udziałem wiernych stanowi 30%; pozostałą częśc stanowi  jednogłosowy śpiew wiernych. Repertuar jest bardzo zróżnicowany pod względem stylistycznym, czasu, w którym powstał, obsady i trudności. W tym roku nasza muzyczna orkiestra liczyła 50 osób (chór 20 osób, Psalmiści 11 osób, schola 19 osób). Myślę, że solidnie ten okres przepracowaliśmy i nie da się ukryć, że efekt był imponujący. Chyba najlepiej wypadły śpiewy Wielkiego Piątku i Niedzieli Zmartwychwstania. To, co najbardziej cieszy: duży i różnorodny skład, czyste, żywe brzmienie  i ciekawy, wymagający repertuar. Chciałbym szczerze pochwalić solistów: ks. Łukasza, Jakuba Lisa i Macieja Grusiewicza oraz wszystkich kantorów i psałterzystów. Brawo!!!


27 marca NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA.  
REZUREKCJE 6.00

Próba o g. 5.00 (dziś zmiana czasu)
RESURREXI       wersety psalmu w tonie 2, śpiewane naprzemian M/K z pauzą:)
HAEC DIES - Oto dzień, w którym Pan ...Ks. Bernat. opr. AŁ
Wesoły nam dzień …
CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY
Psalm - Sylwia Łucjanek
SEKWENCJA: NIECH W ŚWIĘTO RADOSNE
Alleluja wielkanocne Kazanowskiego - werset Soprany
P.d. Zwycięzca śmierci  
K. SURREXIT CHRISTUS ALLELUJA (solo JG i IP)
Zmartwychwstał Pan
PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA
ALLELUJA HAENDLA
Z. Otrzyjcie już łzy
OTO SĄ BARANKI  

26 marca - WIGILIA PASCHALNA  - próba o 17.45. Porządek śpiewów:
RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3 I RADOSNA ŚWIATŁOŚCI
I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
PSALM 1
Szymon Czapik
PSALM 2 - Iza Kręgiel
             po 2 psalmie i modlitwie chórzyści udają się na chór boczną nawą
PSALM 3 - PAULINA LIPCZYŃSKA    
CHWAŁA
PSALM 4
 WALDEK CIESIELSKI       
LITANIA "PAPIESKA" (AMBONA - MACIEK, WALDEK I KUBA)
PRZEZ CHRZTU ŚWIĘTEGO
P.D. ZMARTWYCHPOWSTAŁ PAN PRAWDZIWIE + WSTAŁ PAN   CHRYSTUS
PANIE, PRAGNIENIA LUDZKICH SERC
O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ
WIELBIĆ PANA CHCĘ
Z. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST lub WESEL SIĘ KRÓLOWO   MIŁA /

25 marca - WIELKI PIĄTEK - próba o 16.45. Porządek śpiewów:

psalm Jolanta Grusiewicz, werset Bernadeta Podstawka

PASJA KS. MIAZGI WG ŚW. MATEUSZA,  
ADORACJA KRZYŻA
Ludu mój, ludu,
STABAT MATER GORCZYCKIEGO                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Panie, Ty widzisz,
ELI, ELI BARDOSA                                                                                                                                                                                                                  WISI NA KRZYŻU opr. AŁ                                                                                                                                                                            STABAT MATER DOLOROSA greg./BOLEŚCIWA MATKA STAŁA                                                                                                                                                        KRZYŻU ŚWIĘTY,
O NAJŚWIĘTSZA TWARZY opr. A. Zoły

ACH, MÓJ JEZU opr. AŁ
KOMUNIA ŚW.
O Panie, Ty nam dajesz,
AVE VERUM BYRDA
DZIĘKI CI, PANIE,                                                                                                                                                                       DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA opr. AŁ                                                                                                                                                                      Jezu Chryste, Panie miły,
ODSZEDŁ PASTERZ opr. A. Zoły


24 marca  - WIELKI CZWARTEK - próba o 16.45. Porządek śpiewów:
psalm Anna Kamińska, werset Gabrysia Jamuła                                                                                                                                                                             PER CRUCEM ( I - P+S, II - SA, III - TB) ,                                                                                                                                                                                                        A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ (muz. AŁ) i LUDU KAPŁAŃSKI
KYRIE VIII, SANCTUS XVIII                                                                                                                                                                                                 UBI CARITAS GREG.(P+S) oraz UBI CARITAS M. DURUFLE,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kiedy razem się schodzimy,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      WITAJ POKARMIE
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
PROCESJA DO CIEMNICY
SŁAW JĘZYKU TAJEMNICĘ

23 marca - wieczorna próba w bazylice. Chór, psalmiści i schola. Ćwiczymy repertuar wykonywany wspólnie, a w dalszej części wybrane utwory chóralne na Wielki Piątek i Niedzielę (w tym z tow. organów - M. Grusiewicz).

20 marca - Niedziela Palmowa. Rozśpiewka o g. 8. Na Mszy o g. 9.00 wykonujemy Pasję (soliści: ks. Łukasz Stasiewicz, Jakub Lis i Maciej Grusiewicz), O Najświętsza Twarzy A. Zoły, Stabat Mater Gorczyckiego i W krzyżu cierpienie AŁ oraz Hosanna Synowi Dawidowemu, Hołd Tobie, sława, O Krwi Najdroższa i Witam Cię, witam. Dzisiejszy śpiew oceniam bardzo pozytywnie - być może wpłynęła na to dość "nerwowa" wczorajsza próba. Soliści - pięknie prowadzili melodię, bez potknięć, chór dobrze brzmiał, całość była zwarta. Brawo.

19 marca - próba w bazylice. Ćwiczymy wraz z solistami Pasję oraz utwory pasyjne.

18 marca - próba po Mszy i Drodze Krzyżowej do Kębła. Ćwiczymy utwory na Wielki Czwartek, Wigilię Paschalną i Niedzielę Zmartwychwstania.


13 marca - V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczyna się czas szczególnego przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa. Śpiewamy Gorzkie Żale, a po nich i na Mszy o 17.30: Ach, mój Jezu, Krzyżu święty, Ogrodzie oliwny, O Krwi najdroższa, Ludu, mój ludu, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz i Wisi na krzyżu.

12 marca - próba. Ćwiczymy śpiewy na Triduum:
PASJA według św. MATEUSZA ks. Miazgi                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          O NAJŚWIĘTSZA TWARZY
MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ (muz. AŁ)
W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
ELI, ELI BARDOSA,                                                                                                                                                                                                                  
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         LACRIMOSA Mozarta
RADOSNA ŚWIATŁOŚCI,                                                                                                                                                                                    I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR AŁ,                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
RESURREXI (GREG.),                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
ZMARTWYCHPOWSTAŁ PAN PRAWDZIWIE


28 lutego - śpiewamy Gorzkie Żale, a po nich oraz na Mszy św.: O Krwi najdroższa i Per crucem oraz Zmiłuj się nade mną (Jezu ufam Tobie), Attende Domine, O Panie, Ty nam dajesz, Głoś Imię Pana.

22-25 lutego - obóz muzyczno - wypoczynkowy w Kazimierzu Dolnym. Ćwiczymy nowe pieśni liturgiczne, śpiewy gregoriańskie i utwory chóralne 3 i 4 głosowe na Wielki Post i Wielkanoc, poza tym biegamy, wędrujemy, gotujemy i uczestniczymy w różnych konkursach. Taki wyjazd daje conajmniej tyle samo pożytku i radości, ile dają kilkumiesięczne cotygodniowe spotkania.

20 lutego - ćwiczymy, wraz z chórem Pasję ks. Miazgi, Lacrimosa, O Najświętsza Twarzy, Odszedł Pasterz.

13 lutego - ćwiczymy kolejne utwory z repertuaru na Wielki Post:
W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ, UBI CARITAS greg. i M. DURUFLE, STABAT MATER GORCZYCKIEGO, ELI, ELI BARDOSA,  WISI NA KRZYŻU AŁ, LACRIMOSA Mozarta, ACH, MÓJ JEZU AŁ,  


Repertuar 2016

PASJA według św. MATEUSZA ks. Miazgi                                                                                                                                                                                          KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA,
CIERNIAMI UWIEŃCZONĄ (PSALMIŚCI 3 gł.)
O GŁOWO UWIEŃCZONA (CHÓR 4 gł.),                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                O NAJŚWIĘTSZA TWARZY
WITAJ CIERNIOWA KORONO                                                                                                                                                                                 
PER CRUCEM,                                                                                                                                                                                                        A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ (muz. AŁ)
W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ,                                                                                                                                                                        KYRIE VIII,                                                                                                                                                                                                  UBI CARITAS (GREG.)
UBI CARITAS M. DURUFLE,
                                                                                                                                                                 SANCTUS XVIII,                                                                                                                                                                                           Kiedy razem się schodzimy,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      WITAJ POKARMIE
Sław języku tajemnicę
STABAT MATER GORCZYCKIEGO,                                                                                                                                                       
ELI, ELI BARDOSA,                                                                                                                                                                                                                  WISI NA KRZYŻU AŁ,  
                                                                                                                                                                           STABAT MATER DOLOROSA (GREG.)                                                                                                                                                         KRZYŻU ŚWIĘTY,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          LACRIMOSA Mozarta
ACH, MÓJ JEZU AŁ,  
                                                                                                                                                                                       
DZIĘKI CI, PANIE BĘBENKA                                                                                                                                                                   DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           ODSZEDŁ PASTERZ ZOŁY
RADOSNA ŚWIATŁOŚCI,                                                                                                                                                                                    I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR AŁ,                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
O DZIECI BOŻE EBENKA
ALLELUJA CHWALMY PANA Wacława z Szamotuł
WIELBIĆ PANA CHCĘ
RESURREXI (GREG.),                                                                                                                                                                                                     HAEC DIES AŁ                                                                                                                                                                                                      TE DEUM                                                                                                                                                                                                   PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE Bębenka,                                                                                                                                                ALLELUJA HAENDLA                                                                                                                                                                                          OTO SĄ BARANKI


7 lutego - 5 niedziela zwykła C. Śpiewamy na mszy o g. 9.00 (rozśpiewka o 8 ...40): Chwal Jezusa i Maryję, Bóg nad swym ludem, Boże, zmiłuj się nad nami, Pan wieczernik przygotował, Panie, nasz Boże i Błogosław Panie, nas

6 lutego - ćwiczymy Lacrimosa Mozarta oraz Adoramus Te, Christe a 3 voci i pieśni na niedzielę

31 stycznia - 4 niedziela C. Śpiewamy na Mszy o 10.30: Ludu Kapłański, Przykazanie nowe,
Z Narodzenia Pana, Zaśnij, Dziecino, Nie było miejsca dla Ciebie.


30 stycznia - o g. 16 nasze spotkanie opłatkowe, zorganizowanym wspólnie z Zespołem Psalmistów i scholą dziecięcą. Uczestniczyło w nim niemal 90 osób. Był z nami ks. Artur Sura. Przy akompaniamencie własnoręcznie wykonanych instrumentów śpiewaliśmy kolędy i pastorałki razem oraz zespołami, a wspaniałem atmosferze sprzyjały przyniesione sałatki, ciasta i gorący kominek.

29 stycznia - ćwiczymy nowe / stare (odkurzone) utwory: Jubilate Deo Mozarta i różne Alleluja Collina, Celtyckie, Jonga, "krakowskie" oraz Ave Maria Bibla


24 stycznia - niedziela. Próba o g. 15.30. Najpierw w kaplicy ćwiczymy ustawienie i sprawdzamy akustykę, potem rozśpiewka i krótki przegląd utworów. O 16.30 przychodzi schola - rozśpiewka i przypomnienie kolęd. Idziemy na Mszę, tu: Zaśpiewam Jezuskowi (chór), Jezusa narodzonego, Resonet in laudibus (chór), Wesołą nowinę i na zakończenie Do szopy. Program koncertu:
           

WŚRÓD NOCNEJ CISZY
CICHA NOC
WESOŁY NAM TEN TO DZIEŃ
HOLA, HOLA PASTERZE Z POLA
           GDY NA ZIEMI BÓG SIĘ RODZI

GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI
HEJ W DZIEŃ NARODZENIA
GDY ŚLICZNA PANNA (2 zwr.)
           BÓG SIĘ Z PANNY
ŚWIĘTA PANIENKA
STAŁA NAM SIĘ NOWINA
JEZUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT
           ZAŚNIJ DZIECINO

JEZUSEK CZUWA
LULAJŻE JEZUNIU

                      
Krótka ocena: chór w równym, chociaż niepełnym składzie. Dobre brzmienie i intonacja, bardzo dobry kontakt z jak zawsze niezawodną publicznością. Czysty śpiew singersów. Brawo.

22 stycznia - próba z chórem. Ćwiczymy program niedzielnego koncertu.

10 stycznia - o g. 8 wyjeżdżamy do Wojciechowa, gdzie po rozśpiewce śpiewamy w czasie mszy św. o godz. 9.30 (odprawia ks. prob. Jan Hałasa) i po jej zakończeniu: Cicha noc, Gdy się Chrystus rodzi, Stała nam się nowina, Jezusek czuwa, Zaśpiewam Jezuskowi, Hola, hola, Nad Betlejem, Resonet in Laudibus, Hej, w dzień narodzenia, Wesoły nam ten to dzień, Gdy sliczna Panna i na koniec razem Lulajże Jezuniu.

9 stycznia - próba przed wyjazdem do Wojciechowa

6 stycznia - Święto Objawienia Pańskiego. O godz. 11.15 rozspiewka  i przygotowanie do Mszy św., w czasie której śpiewamy kolędy: Wesoły nam dzień, Żaśpiewaj Jezuskowi, Nad Betlejem i Resonet in Laudibus. Po Mszy tradycyjnie uczestniczymy w Orszaku Trzech Króli (relacja w Telewizji Trwam).

16 października 2016 (niedziela)
INAUGURACJA V LUBELSKIEGO FESTIWALU
CHÓRÓW PARAFIALNYCH
17.45 Koncert
Chór JUBILATE DEO parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy
AVE MARIS STELLA
18.00 Uroczysta Msza Święta
Chór JUBILATE DEO parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy
Adam Łaguna
dyrygent
Mirosław Grusiewicz
organy
W programie:
utwory A. Łaguny, T.L. de Victorii, G.G. Gorczyckiego,
Perlocka, M. Obuchowskiego, E. Griega, P. Pałki, A. Sandvolda
19.00 Koncert organowy
ŻYWA KORONA MARYI
Stanisław Kazimierz Diwiszek
organy
Małgorzata Rudnicka
sopran
Zespół instrumentalny w składzie: Paweł Drabarz, Grzegorz
Hordyjewicz
trąbki; Vasyl Havryliv, Oleg Bezushkevych waltornie;
Wojciech Kopyciński, Mariusz Pysz
puzony; Anton Szaszkow tuba,
Stanisław Siedlaczek
perkusja
Dorota Dudek
prowadzenie koncertów
W programie:
Stanisław Diwiszek
Salve Regina oraz utwory W.A. Mozarta,
C. Saint-Saënsa, J.S. Bacha, G. Verdiego, F. Liszta, M. Arcadelta,
M. Lorenca, W. Gomeza, F. Nowowiejskiego


ŚWIĘTE
TRIDUUM PASCHALNE
w WĄWOLNICY


WIELKI CZWARTEK
24.III.2016 18.00
Ubi caritas et amor
Kiedy razem się schodzimy na łamaniu tego Chleba
WIELKI PIĄTEK
25.III.2016
Droga Krzyżowa
17.00
Liturgia
18.00
PASJA WEDŁUG ŚW. MATEUSZA
KS. T. MIAZGI

SŁOWA CHRYSTUSA KS. ŁUKASZ STASIEWICZ, OPOWIADANIE EWANGELISTY JAKUB LIS, SŁOWA INNYCH OSÓB MACIEJ GRUSIEWICZ

Stabat Mater dolorosa / Eli, Eli lamma sabactani
Dobranoc, Głowo święta / Nasz Pasterz odszedł  
WIGILIA PASCHALNA
26.III.2016 19.00
Radosna Światłości / I tak upłynął wieczór
O dzieci Boże, dosyć łez
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
27.III.2016 6.00
Resurrexi / Zmartwychpowstał Pan prawdziwie/                   Surrexit Christus / Alleluja Haendla
Oto są baranki
CHÓR „JUBILATE DEO”
Zespół Psalmistów „PSALLITE DEO”
Dziecięca Schola Liturgiczna

Zapraszamy do wspólnego świętowania


Orszak Trzech Króli w Wąwolnicy 2016


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego