KALENDARIUM 2014 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARIUM 2014

KALENDARIUM JUBILATE DEO

26 grudnia - to już prawie tradycja: spotykamy się o 9.30, robimy rozśpiewke, po czym idziemy do ks. Jana z życzeniami w wigilie jego imienin, a następnie śpiewamy na Mszy o 10.30: Zaśpiewam Jezuskowi, Śliczna Panienka, Gdy śliczna Panna i ponownie Jezus przyszedł na świat.

24 grudnia - o godz. 22.45 rozpoczynamy próbę przed Pasterką. Jak zawsze panuje radosny przynoszony z domów radosny, wigilijny nastrój. Dziś śpiewamy chóralnie: w czasie dzielenia sie opłatkiem: Cicha noc, Pierwsza kolęda, Nad Betlejem, Hej, bracia, czy śpicie, w czasie Mszy św.: Stała nam się nowina (Iza G. solo) i Jezusek czuwa, a po mszy Jezus przyszedł na świat (kolęda autorska A. Łaguna/J. Ścibior). Wspólne śpiewy, to: Wśród nocnej ciszy, Do szopy, W żłobie leży i Bóg się rodzi. Chór brzmi i słychać energię:)

23 grudnia - dodatkowa próba dla osób, które nie uczestniczyły w ostatnich próbach

19 i 20 grudnia - wieczorne próby z Zespołem Psalmistów - ćwiczymy wspólny repertuar kolędowy (w sobotę w bazylice):
Nad Betlejem w ciemną noc (Angels...), Święta Panienka Syna usypiała, Cicha noc, Gdy śliczna Panna, Hej, bracia, czy śpicie, Jezusek czuwa, Stała nam się nowina (z solo), Zaśpiewam Jezuskowi, JEZUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT (sł. J. Ścibior), Pierwsza kolęda, Hej, bracia oraz Bylić pasterze.

12 i 13 grudnia - ćwiczymy:
Nad Betlejem w ciemną noc (Angels...), O mili Królowie, Resonet in laudibus, Adeste fideles, Święta Panienka Syna usypiała, Bylić pasterze, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Hej, bracia, czy śpicie, Hej, w dzień narodzenia, Hola, hola, Jam jest Dudka, Jezusek czuwa, Stała nam się nowina (z solo), W żłobie leży (w F-dur), Z nieba wysokiego, Zaśpiewam Jezuskowi, JEZUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT (sł. J. Ścibior): p. Jola, p, Ania, Gabrysia, Kamila, Magda, Emila, Małgosia, Paulina, Ala, Paulina, Jacek, Łukasz, Janek, Jan i Waldek.

5 i 6 grudnia - ćwiczymy tegoroczne "nowe" kolędy

28 i 29 listopada - ćwiczymy nowe kolędy

21 listopada - ćwiczymy nowe kolędy


OBOWIĄZUJĄCY w tym roku REPERTUAR KOLĘDOWY

Nad Betlejem w ciemną noc (Angels...), O mili Królowie, Resonet in laudibus, Adeste fideles, Święta Panienka Syna usypiała, Bylić pasterze, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, Dziś dzień wesoły, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Hej, bracia, czy śpicie, Hej, w dzień narodzenia, Hola, hola, Jam jest Dudka, Jezus malusieńki, Jezusek czuwa, Leży Jezus maleńki, Lulajże Jezuniu, My też pastuszkowie, Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Pokłon Jezusowi, Północ już była, Radujcie się, weselcie się, Stała nam się nowina (z solo), W żłobie leży (w F-dur), Wesoły nam ten to dzień, Wędrowali trzej Królowie, Witaj Jezu ukochany, Z nieba wysokiego, Zaśpiewam Jezuskowi, JEZUS PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT (sł. J. Ścibior)

11 listopada 96 rocznica odzyskania Niepodległości. O 9.30 rozśpiewka (wraz z Psalmistami) i przygotowujemy na Mszę o 10.30: Gaude Mater Polonia, Alleluja (AŁ dla Izy i M.), Szczęśliwi Gomółki, Ave verum Saint Saeans'a i Te Deum. Po Mszy spotkanie chóralne.

7 listopada - ćwiczymy głosami, głównie kolędy nowe oraz Otwórzcie drzwi Frisiny, Ave Maris.

31 października - tak jak w ubiegłym tygodniu najpierw ćwiczymy głosami (p. Jola, Iza, Emila, Magda, Małgosia, "Michalina" / Kuba i Maciek), a później razem: Benedictus Mozarta i Ave Maris Stella E. Griega i nowe kolędy.

24 października - ćwiczymy głosami: SA (z p. JG) i TB: Benedictus Mozarta i Ave Maris Stella E. Griega: Basia, p. Jola, Sylwia / Magda, Emilia, Małgosia, Paulina / Kuba/ Waldek, Janek Ł.

17 i 18 października - ćwiczymy/ rozczytujemy Benedictus, sic Deus Mozarta, Laudate Dominum Gounoda, Ave Maria Reichenbergera.

11 października - ślub Magdy Łuszczyńskiej. Śpiewamy Nie lękajcie się, Bóg jest Miłością, Ave verum Mozarta, Alleluja Chwalcie Pana W. z Szamotuł i Ave Maria de Vittorii. Basia, Sylwia, Magda, Małgosia, Kuba, Jacek, Waldek, Janek i Mateusz oraz Paulina, Agata i Agnieszka.


10 października - próba Ćwiczymy śpiewy na jutrzejszy ślub, nowe Ave Maria Reichenbergera, Jubilate Deo, Missa brevis Lottiego, Alleluja celtyckie oraz dużo ćwiczeń dykcyjnych.

3 października - próba

27 WRZEŚNIA TARNÓW. Wyjazd o 6.40, na miejscu jesteśmy po g. 10; po rejestracji przechodzimy do kościoła MB Fatimskiej, gdzie mają miejsce konkursowe przesłuchania. Znaleźliśmy się w gronie 17. chórów (mieszane, kameralne i jednorodne). O godz. 11.45 rozpoczynamy rozśpiewkę, po godz. 13 rozpoczyna się nasze przesłuchanie, w czasie którego prezentujemy: Kyrie z Missa brevis A. Lottiego, Gaude Maria Virgo G.G. Gorczyckiego, Ave verum W. Byrda i Exultate Deo A. Scarlattiego. Po obiedzie w sali obok tarnowiskiej katedry odbyło się spotkanie dyrygentów z członkami jury:
prof. Lidia Matynian-Hałoń – prorektor Akademii Muzycznej w Krakowie, ks. prof. dr hab. Andrzej Zając – Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej UPJP II w Krakowie oraz prof. dr Jerzy Kurcz – Akademia Muzyczna w Krakowie. O tym spotkaniu za chwilę. O 17 rozpoczęła się próba przed Mszą św., w czasie której wszysscy uczestnicy wykonywali wcześniej zaplanowany  i przygotowany repertuarm m.in. Deus Caritas est Botora, Mszę O. Ścibora, Te Deum Stuligrosza i Alleluja Haendla. Na organach grał (świetnie) Sławomir Barszcz. Po Mszy św. nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Tym razem nie udało nam się zdobyć punktowanego miejsca i trzeba przyznać, że nagrodzone chóry / zespoły zdobyły swe nagrody jak najbardziej zasłużenie, prezentując wyższy poziom  i kulturę śpiewu. Nasz występ oceniam - mimo nie sięgnięcia po laury - bardzo pozytywnie - w każdym z głosów jest ogromny potencjał, potrafimy wykonywać trudne utwory i chcemy śpiewać jak najlepiej. Zaraz po naszym przesłuchaniu zwróciłem uwagę (na tradycyjne pytanie: no, i jak było?) na wykonanie Kyrie (w moim poczuciu "-" i Ave verum Byrda "+"). I tu wrócę do spotkania z jury. Rzadko się zdarza, że sędziowie znajdują czas na nie tylko ogólne uwagi, ale na rozmowy indywidualne. Udało się porozmawiać z każdym z jurorów. Dzięki temu niezależnie od siebie usłuszałem 3 opinie, które w pewnej części się pokrywały, stąd wniosek, że są obiektywne i prawdziwe. Obok bardzo pochlebnych (dotyczyły świeżości, doboru i trudności repertuaru, ciekawej interpretacji jednego z utworów) były również krytyczne. W skrócie (dla śpiewających w Tarnowie będzie to bardziej czytelne) zawierają się w słowach: ustawienie, dykcja, intonacja.
Każdy wyjazd powinien nam dać do myślenia: czy dzięki niemu śpiewamy lepiej, czy robimy postępy?
Tu również trzeba postawić pytanie: w jaki sposób osiągnąć wysoki poziom mając przed sobą przeszkody pt. "nie mogę być na próbie, bo ...". Dzień, dwa przed wyjazdem miałem poczucie, że ten konkurs mógłby się odbyć za 2, 3 tygodznie, bo tyle jeszcze było do zrobienia, poprawienia i doszlifowania.  Bardzo się cieszę z tego wyjazdu i możliwości zmierzenia się w gronie naprawdę bardzo dobrych zespołów; dał mi on dużo do myślenia i dodał pozytywnej energii. Wszystkim chórzystom (p. Jola, Iza, Basia, Sylwia, Magda, Małgosia, Kamila, Emila, Michalina, Paulina, Kuba, Jacek, Łukasz, Maciek, Janek, Waldek i Jasiek) baaaaardzo dziękuje za muzykalność, włożony wysiłek, uśmiech i współtworzenie dobrej atmosfery!
ps. trzeba jeszcze podkreślić: wspaniała organizacja, wyrazy uznania dla ks. G. Piekarza. Brawo!


Wrześnień - cały ten miesiąc podporządkowaliśmy jednemu - konkursowi w Tarnowie. Ostatnia próba odbyła się 26 września w bazylice.


Rodzina chóralna
się powiększyła.
Gratulujemy rodzicom!


GALERIA - FOTO Tomasz Snopek
7 09 2014 Uroczysta Suma, której przewodniczył bp Mario Iceta z Hiszpanii. We Mszy uczestniczyły chóry z Nałęczowa (Ars Cantica), Bełżyc (Lutnia) i Wąwolnicy (Jubilate Deo i Zespół Psalmistów). Więcej foto tutaj

 

Po długiej przerwie, spowodowanej wakacyjnym odpoczynkiem oraz przerwą techniczną (okresowy brak możliwości aktualizowania strony) powracamy do życia. Tak naprawdę okres wakacyjny w tym roku był dosyć pracowity (mówię o chórze oraz o psalmistach), a powodem tego obok corocznych uroczystości maryjnych były uroczystości ślubne oraz obchody 100 - lecia wybudowania bazyliki w Wąwolnicy (program). W sierpniu śpiewaliśmy w uroczystość Wniebowzięcia NMP, ćwiczyliśmy wraz z chórami z Nałęczowa i Bełżyc oraz mieliśmy własne próby. Punkt kulminacyjny stanowiła Suma Odpustowa sprawowana 7 września na wzgórzu maryjnym w obecności kilkunastu tysięcy ludzi. Przewodniczył jej ks. bp Mario Iceta z Hiszpanii, homilię wygłosił nasz apb S. Budzik, towarzyszyli bp Wróbel, bp Cisło, bp Karpiński oraz bp Miziński. Na marginesie - mieliśmy doprawdy wspaniałą pogodę - ciepło i słońce. Takiej pogody nie było przez cały niemal sierpień jak również zaraz po uroczystości (we wtorek 9.09 pochmurno i deszcz).
Kilka słów o muzyce. Najpierw: wielkie podziękowanie dla wszystkich chórzystów i psalmistów - z Nałęczowa, Bełżyc i Wąwolnicy-, którzy nie szczędzili swojego czasu, by jak najlepiej przygotować się do tych uroczystości. To, co po kilku latach wspólnego śpiewania mogę powiedzieć: rzadko się zdarza, by chóry tzw. połączone brzmiały tak jednorodnie. W każdym "połączonym" głosie jest duży potencjał, a jednocześnie można dostrzec ogromne rezerwy:) Ocena jest subiektywna z natury rzeczy, tworzona w oparciu o własne spostrzezenia, osób będących na placu oraz słuchających przez radio. Pojawiające się głosy krytyczne nie dotyczyły śpiewu chórów .... Słuchacze byli pod wrażeniem repertuaru, szczególnie niektórych temp utworów.
Nie da się ukryć, że stworzyliśmy nowy utwór: Laetatus sum in D. Nie da się ukryć, że to była pozycja, której wykonania bałem się najbardziej. Przed utworem byłem niemal pewny, że chór będzie pędził, a ja będę poganiał zasiadającego przy organach Piotra. Stało się zupełnie odwrotnie: Piotr narzucił szaleńcze (albo inaczej: radosne) tempo i skupił się na zapisie nutowym (mnie chyba nie widział:), ja starałem się to tempo (bezskutecznie zresztą) zmniejszyć. W pewnym momencie (to wtedy, kiedy się starałem najbardziej uśmiechać) myślałem: albo się wykoleimy, albo możemy się starać o wpis do Księgi rekordów Guinnessa za najszybsze wykonanie tego utworu, w dodatku w tonacji D-dur. Na szczęście brawurowo dotarliśmy do końcowego AMEN! Oklaski zgromadzonych mówiły samo za siebie! Śpiewy chóralne (Zdrowaś do MBK, Gaude Mater, nowe Alleluja in B AŁ, Ave Maria gregoriańskie i de Vittorii, Panis angelicus, Locus Iste oraz Msza VIII) oceniam wysoko, dopracowania wymaga msza łacińska (odpowiedzi i dialogi)! Dziękuję z podziwem naszym solistom: Izie, Paulinie, p. Joli i Jakubowi. Ponadto dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania równoległe: obchody 100 - lecia, dyżury w naszym punkcie, porządki, przygotowanie ciast, podestów itd. Dziękuję bardzo Marcinowi i Piotrowi za wspaniałą współpracę!    

19 lipca śpiewamy na dwóch ślubach

2 lipca - chóralne zakończenie sezonu. Wszystko, co najpiękniejsze poszło z Dymem (Siwym:). Piękne wnętrze, dobre jedzenie i bardzo dobra atmosfera. Oby takich spotkań jak najwięcej: Emi+Mark, Magda, A=B, Jacek=B, Kuba=Małgosia+T, p. Jola, Maciek, Sylwia, Mateusz+M, p. Stasio=Ż, Kamila, Mariusz+M, Łukasz, Michalina, Wojtek+Ż.

21 czerwca - próba, na której ćwiczymy repertuar festiwalowy ( z małą poprawką: nie Sawa, a Lotti): p. Ania, Basia, Emila, Magda, Małgosia, Michalina, Kuba, Jacek i Janek Ł.

19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Piękna pogoda dobrze nastraja na przeżycie dzisiejszej uroczystości. Rozśpiewkę rozpoczynamy o godz. 10.05, po niej ok. 10.25 ćwiczymy dzisiejszy repertuar: Ave verum gregoriańskie, Pan zstąpił z nieba, Kyrie VIII, Alleluja 6/4 AŁ, Zróbcie mu miejsce, Ave verum Mozarta, Jezusa ukrytego, Dzięki Ci, Panie Bębenka // Ave verum Gounoda, Ave verum Saint - Saeans'a, Homo quidam , Misit me vivens i Te Deum. Ocena. Piękne brzmienie, żywy śpiew i  coraz większe wyrównanie brzmienia. Bardzo wszystkim dziękuję za piękny, zaangażowany śpiew i dyscyplinę. Śpiewali: p. Jola, Iza, Basia, p. Ania, Sylwia, Michalina, Magda, Kamila, Emila, Małgosia, Maciek, Kuba, Jacek, Waldek, Janek, Mateusz, Janek, Wiktoria, Bercia, Agata, Helena, Paulina, Kasia, Ala i Paulina.

18 czerwca - tradycyjnie dzień przed uroczystością Bożego Ciała jest próba. Tym razem ćwiczymy wspólnie: chór i psalmiści, bo większość utworów wykonujemy razem. Ku zdziwieniu ale i nieskrywanej radości chórzystów ćwiczenie kończymy o godz. 20.30.

14 czerwca sobota - o godz. 10.45 rozśpiewka, o godz. 12 rozpoczyna się Msza św., której przewodniczy ks. abp St. Budzik. Śpiewy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, psalm Kuba M-wski, Alleluja - chór, Zdrowaś Maryja do MBK - chór, Zbliżam się w pokorze, Ave verum Mozarta - chór, Alleluja. Chwalcie Pana W. z Szamotuł - chór, Com przyrzekł Bogu. Chór z Psalmistami śpiewał w 20 osobowym składzie.


13 czerwca - próba z psalmistami

6 i 7 czerwca - ćwiczymy, w części z psalmistami repertuar na 14.06 (Msza w bazylice z abp Budzikiem), Boże Ciało i planowany wyjazd na festiwal chóralny do Tarnowa: Gruberski, Mozart, Elgar // Sawa, Byrd, Gorczycki i Scarlatti // p. Jola, Basia, Sylwia, p. Ania, Małgosia, Emila, Magda, Kamila, Kuba, Jacek, Janek, Waldek i Janek.

30 i 31 maja - ćwiczymy z myślą głównie "o Bożym Ciele": Stacje - responsoria ks. Gruberskiego, tym razem w jęz. polskim, Ave verum Byrda, Saint-Saens'a i Gunoda oraz Exultate Deo: p. Jola, Basia, Sylwia, p. Ania, Magda, Emilia, Michalina, Jacek, Maciej, Waldek, Janek i Janek.

23 maja - dziś ćwiczymy 3 Ave verum: Byrda, Saint-Saens'a i Gunoda: p. Jola, Basia, Sylwia, p. Ania, Małgosia, Kuba, Jacek, Waldek i Janek.

18 maja  - o 13.30 wyjeżdżamy do Lublina na III Festiwal Wielkanocny. A tam najpierw uczestniczymy w koncercie chóru Musica sacra z Warszawy, po nim w próbie z Pawłem Bębenkiem, następnie dosłownie 15 min. rozśpiewka i przygotowanie do mszy i prezentacji. W czasie mszy, której przewodniczy bp J. Wróbel śpiewamy Alleluja AŁ i Oto dzień (Haec dies), a w czasie prezentacji Alleluja Chwalcie Pana Wacława z Szamotuł i Exultate Deo A. Scarlattiego. Myślę, że się dobrze zaprezentowaliśmy, potrafiąc się zmobilizować, skoncentrować i pokazać to, co wypracowaliśmy na próbach. Brawo! Śpiewali: p. Jola, Basia, Iza, Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Emila, Michalina, Maciek, Kuba, Jacek, Łukasz, Janek Ś., Waldek, Janek, Mateusz oraz Wiktoria, Gabrysia, Bercia, Agata, Agnieszka, Helena, Paulina, Kasia, Ala i Paulina.


17 maja - dziś próba w bazylice. Chór i zespół - po rozśpiewce ćwiczymy wejścia, ustawienia i utwory na wyjazd: p. Jola, Basia, (brak Izy), Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Emila, (brak Michaliny), Maciek, Kuba, Jacek, (brak Łukasza), Janek Ś., Waldek, Janek, Mateusz (brak Mariusza) oraz psalmistki - Wiktoria, Gabrysia, Bercia, Agata, Agnieszka, Helena, Paulina, Kasia, Ala i Paulina

9 maja - ćwiczymy utwory na festiwal oraz Magnificat J. Różyckiego: p. Jola, Basia, Sylwia, p. Ania, Magda, Emila, Mariusz, Janek Ś., Maciek, Jacek i Łukasz.

3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. O 8.15 rozśpiewka, o 9.00 msza św. w int, Ojczyzny. Chór wykonuje Gaude Mater (wcześniej wszyscy Z dawna Polski), Alleluja AŁ, Ave Maria de Vittorii, Alleluja. Chwalcie Pana (wcześniej wszyscy Bądźże pozdrowiona). Na koniec śpiewamy Boże, coś Polskę, a po zakończeniu chór śpiewa Exultate Deo A. Scarlattiego. Dobry skład i bardzo dobre brzmienie!

2 maja - próba z psalmistami

Mamy Świętego! Jana Pawła II! Od rana, przy pięknej słonecznej pogodzie, w powietrzu unosi się atmosfera niezwykłego wydarzenia. Nasz chór i psalmistów reprezentuje w Rzymie Wiktoria. Na wszystkich mszach śpiewamy dziś nowe pieśni do Jana Pawła II. O godz. 16 rozpoczynamy rozśpiewkę i przygotowanie do wieczornej mszy i procesji - DROGI ŚWIATŁA. Dzisiejsze śpiewy: Janie Pawle, teraz przyjdź, Boże wielki w swej dobroci, HAEC DIES, PIELGRZYM, Cóż Ci, Jezu, Te Deum i Jezu, ufam Tobie. Z powodu ulewy procesja zamienia się w modlitewne czuwanie w bazylice. W trakcie kolejnych rozważań i wspólnych śpiewów chór z psalmistami wykonuje: PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE, RADUJCIE SIĘ, O DZIECI BOŻE I ALLELUJA, CHWALCIE PANA składzie: p. Jola, Iza, Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Emila, Janek Ś., Waldek, Janek, p. Stanisław, Mateusz oraz psalmiści - Gabrysia, Bercia, Helena, Kasia, Ala i Paulina. Skład określę jako ... ciekawy, a wszystkie wykonania w 4 głosie dowodzą, że są to bardzo zdolni ludzie. Brawo!!!



20.04 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Próba tradycyjnie o 5 rano. Będziemy śpiewać w bardzo dobrym, niemal 100% składzie: chór -
p. Jola, Basia, (brak Izy), Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Emila, Michalina, Maciek, Kuba, Jacek, Wojtek, Łukasz, Janek Ś., Waldek, Janek, p. Stanisław, Mateusz oraz psalmiści - Wiktoria, Gabrysia, Bercia, Agata, Agnieszka, Helena, Paulina, Kasia, Łucja, Ala i Paulina oraz p. Grusiewicz. Po rozśpiewce, a raczej rozbudzaniu ćwiczymy repertuar na dziś. Zapowiada się piękny dzień. Punktualnie o godz. 6 rozpoczynamy:
RESURREXI
HAEC DIES - Oto dzień, w którym Pan ...

Wesoły nam dzień …
CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY
Psalm - MICHALINA KLOCEK
SEKWENCJA: NIECH W ŚWIĘTO RADOSNE
Alleluja - Gabrysia Jamuła
P.d. Zwycięzca śmierci  
K. RADUJMY SIĘ, WESELMY SIĘ
Zmartwychwstał Pan
O DZIECI BOŻE Bębenka
ALLELUJA HAENDLA
Z. Otrzyjcie już łzy
OTO SĄ BARANKI
Krótkie podsumowanie i ocena. Do tych świąt przygotowywaliśmy się ponad 2 miesiące. W czasie Wielkiego Tygodnia (Niedziela Palmowa) i Triduum wykonaliśmy niemal 30 utworów chóralnych i drugie tyle wraz z wiernymi. W roli psalmistów, kantorów, solistów wystąpiło 19 osób! Pojawiły się nowe śpiewy: Wszyscy mieszkańcy, Juz Cię żegnam, Ubi caritas, Pieśń na Zmartwychwstanie i O dzieci Boże Bębenka, Alleluja Chwalcie Pana Wacława z Szamotuł. Myślę, że z powodzeniem współtworzymy, jako chór i Zespół Psalmistów te najważniejsze dni w roku. Wszyscy (i chór i wierni) mają swoje ważne miejsce w akcji liturgicznej. Nie było żadnej wpadki, planowany repertuar wykonaliśmy niemal w 100%! Chór, jako całość pięknie brzmi, dzięki właściwym proporcjom w głosach (szczególnie, co ważne,  męskich) brzmienie jest bardzo wyrównane. Mogę sobie tylko życzyć takiej frekwencji na każdej próbie. Bardzo wam wszystkim dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.

19.04 WIGILIA PASCHALNA. Przed 18 ćwiczą dzisiejsi psalmiści i soliści, o 18 rozpoczynamy próbę.
W ciemności rozpoczynamy dzisiejsza liturgię. Ale później jest dużo jaśniej:). Po każdym wezwaniu SWIATŁO CHRYSTUSA i odpowiedzi chór spiewa RADOSNA ŚWIATŁOŚCI
+ zwrotka (1, 2, 3)
W trakcie I czytania z Ks. Rodzaju
I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
Psalm 1
EMILIA MAŁECKA
Psalm 2
 PAULINA LIPCZYŃSKA  ,
Psalm 3 - PAULINA MIELNICZEK  
Psalm 4
 WALDEK CIESIELSKI    
... na całym świecie: LITANIA DO WSZYSTKICH ŚW. (ambona - Maciek i Kuba)
Po odn. przyrz. chrz.: PRZEZ CHRZTU ŚWIĘTEGO
P.d. Alleluja Chwalmy Pana (+ Wstał Pan Chrystus)
K. Idzie, idzie Bóg prawdziwy
ALLELUJA, BOŻE MÓJ, BOŻE (S. WIKTORIA I SYLWIA)
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz
Z. Chrystus zmartwychwstał jest
PAN ZMARTWYCHWSTAŁ BĘBENKA
Świetna atmosfera, dobry skład ... tylko po co jeszcze Exultate Deo po zakończeniu liturgii...


Wielki Piątek 18.04. Próba o 16.30. Rozśpiewka i ćwiczenie fragmentów reperuaru do 17.40. O 18 rozpoczęcie liturgii. Nasz udział rozpoczynamy Pasją, tak jak w Niedzielę Palmową, w czasie adoracji krzyża spiewamy Ludu mój Ludu, STABAT MATER Gorczyckiego, Panie, Ty widzisz, krzyża ..., KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA, Wisi na krzyżu, CRUCYFIGATUR, KRZYŻU ŚWIĘTY, JUŻ CIĘ ŻEGNAM Górskiego, WSZYSCY MIESZKAŃCY NIEBIESKIEJ KRAINY, O Panie, Ty nam dajesz, Zbliżam się w pokorze, DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA, Jezu Chryste, Panie miły i ODSZEDŁ PASTERZ OD NAS. Skład:
p. Jola, Basia, Iza, Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Emila, Michalina, Maciek, Kuba, Jacek, Wojtek, Janek Ś., Waldek, Janek, p. Stanisław, Mateusz oraz Wiktoria, Gabrysia, Bercia, Agata, Agnieszka, Helena Paulina, Kasia, Łucja, Ala i Paulina.
Krótka ocena: bardzo dobrze zaśpiewany psalm (p. Jola) i werset (Bernadeta), bardzo dobrze dysponowani soliści: Maciej, Kuba i ks. Łukasz, wreszcie bardzo dobry chór!!! Drobne potknięcia słowne i intonacyjne giną w pięknym, żywym i wyrównanym brzmieniu. A, żeby nam nie było za mało, to po zakończeniu liturgii (ale w naszej sali) "przetrzepaliśmy" Exultate Deo Scarlattiego:)

Wielki Czwartek 17.04. S
zczególny dzień dla księży, gdyż w tym dniu został ustanowiony sakrament kapłaństwa. Módlmy się za naszych księży: ks. Jerzego, ks. Jana, ks. Artura, ks. Łukasza, ks. Ryszarda, za tych, którzy tu pracowali, którzy nam udzielali sakramentów - aby z radością trwali w powołaniu i prowadzili nas do zbawienia, a także za zmarłych. Próba o g. 17. Po rozśpiewce przypomnienie śpiewów na dziś (po zakończeniu BiT ćwiczą śpiewy na jutro): przed rozpoczęciem, a po różańcu (ok. 17.54 śpiewamy kanon Per crucem et passionis Tuam 5 głosowo: 1. Singersi i psalmistki sopran, 2, psalmistki alt, 3, soprany, 4. alty, 5. tenory i basy. Po komentarzy rozpoczyna się śpiew na wejście Ludu Kapłański (zwr. 1,2 i 5) przeplatany antyfoną A myśmy się chlubić powinni (ukł. AŁ), na przygotowanie darów nowe 4 gł. opracowanie Ubi caritas połączone z gregoriańskimi wersetami z tegoż śpiewu (psalmistki), W czasie komunii śpiewamy Pan wieczernik przygotował, Kiedy razem się schodzimy, Dzięki, Ci, Panie i Wielbić Pana chcę. Procesji do ciemnicy towarzyszy tradycyjny śpiew Sław języku Tajemnicę. Skład: p. Jola, Basia, Iza, Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Michalina, Maciek, Kuba, Jacek, Wojtek, Janek Ś., Waldek, Janek, p. Stanisław. Psalm śpiewał p. Bukowski, werset Agata K. Brawo.

16 kwietnia - próba generalna. Ćwiczymy najtrudniejsze spiewy a cappella (Juz Cie żegnam, Crucifigatur ...) oraz utwory z towarzyszeniem organów. Skład:
p. Jola, Basia, Sylwia, p. Ania, Magda, Kamila, Małgosia, Michalina, Maciek, Jacek, Wojtek, Janek Ś., Mateusz, Waldek, Janek, p. Mirek oraz psalmistki.

13 kwietnia - Niedziela Palmowa. Śpiew pasji na mszy św. o g. 17.00, Próba o 15.30, o 16.30 śpiewamy Gorzkie Żale, po nich Króla wznoszą się znamiona i Wszyscy mieszkańcy niebieskiej krainy, po Pasji 8 - głosowe (!) Już Cię żegnam K. Górskiego. Piękny śpiew, bardzo dobrze przygotowani soliści (Jakub Lis, Maciej Grusiewicz i ks. Łukasz Stasiewicz). Brawo!

12 kwietnia - próba w bazylice o 17.30. Ćwiczymy wraz z psalmistami oraz solistami (ks. Łukasz Stasiewicz, Jakub Lis, Maciej Grusiewicz) Pasję wg św. Mateusza oraz niektóre utwory na TRIDUUM.

4 i 5 kwietnia - próby (5. z psalmistami) - ćwiczymy cały repertuar na Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilie Paschalną i Niedzielę Zmartwychwstania oraz na Festiwal w Lublinie.

29 marca - dziś próba z Psalmistami. Ćwiczymy utwory razem śpiewane.

28 marca - przed próbą porządki w sali i składanie nowej szafy pod okiem Magdy i Emilki, a potem ćwiczymy:
Crucifigatur, Alleluja. Chwalmy Pana WzSZ, Exultate Deo, do Jana Pawła (2), Pielgrzym, Barka, Już Cię żegnam (i z Jankiem Pasję:):  p. Jola, Basia, Magda, Emilia, Kamila, Małgosia, Maciek, Kuba, Janek Ś., Mateusz, Waldek i ... Mariusz.  

22 marca - dziś porządna, bo 3 godzinna próba, w czasie której robimy przegląd (niektórych) śpiewów na Triduum Paschalne: na Wielki Czwartek (A myśmy się chlubić, Ludu Kapłański, Pan jest mocą, Wielbić Pana chcę), Wielki Piątek (Już Cię żegnam, Króla wznoszą się, Dobranoc, Pasja), Wigilia Paschalna (Radosna światłości, Tak upłynął dzień, psalm allelujatyczny) oraz
2 wielkanocne pieśni Bębenka, Radujmy się, bracia i Krystus Pan, Alleluja. Chwalmy Pana WzSZ i Exultate Deo w składzie: p. Jola, p. Ania, Basia, Magda, Emilia, Magda, Małgosia, Michalina, Maciek, Kuba, Janek, Janek, Mateusz i Waldek

15 marca - dziś ciekawy skład (
p. Jola, p. Ania, Sylwia, Basia, Iza, Magda, Emilia, Maciek, Łukasz, Janek, p. Marek, Mateusz i Waldek i bardzo udana próba, być może pomogła inna forma rozśpiewki (głównie ćwiczenia oddechowe i słowno - "warczące") - a ćwiczymy: 2 wielkanocne pieśni Bębenka, Alleluja Haendla, Crucifigatur, Radujmy się, bracia i Krystus Pan, Alleluja. Chwalmy Pana WzSZ, Exultate Deo, Eli, Eli i pokutne pieśni liturgiczne oraz do Jana Pawła (3).

8 i 9 marca - ćwiczymy repertuar z 28 i 1.+ Witaj cierniowa, 2 wielkanocne pieśni Bębenka, Króla wznoszą się, Płacz, płacz, Niewdzięczność naszych serc, Alleluja Haendla.

1 marca - Dziś ćwiczymy to, co wczoraj + Eli, Eli i Stabat Mater Gorczyckiego w składzie: p. Jola, p. Ania, Iza, Sylwia, Basia, Magda, Maciek, Janek Ś.  

28 lutego - dziś ćwiczymy: Wszyscy mieszkańcy niebieskiej krainy, Pozwól mi Twe męki, Miserere Lottiego, Crucifigatur, Kto jest sługą, Radujmy się, bracia, Chwalmy Pana WzSZ i Exultate Deo - p. Jola, p. Ania, Basia, Magda, Kamila, Małgosia, Emilia, Kuba, Maciek, Janek Ś. i Waldek.  

22 lutego - ćwiczymy jak tydzień temu + nowe pieśni na okres Wielkiego Postu i Triduum: Wszyscy mieszkańcy niebieskiej krainy, już Cię żegnam K. Górskiego i Ubi caritas "nowe" w składzie:  p. Jola, p. Ania, Sylwia, Magda, Kamila, Małgosia, Emilia, Kuba, p. Stasio, Janek Ł., i Janek Ś.  

13 i 14 lutego - ćwiczymy utwory o charakterze wielkanocnym: Chwalcie Pana Wacława z Szamotuł, anonimowe pieśni średniowieczne, Jubilate Deo Sangvolta i Exultate Deo Scarlattiego.

8 i 9 lutego - robimy generalne porządki w naszej chóralnej sali

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Chór śpiewa na mszy o godz. 10.30. Rozśpiewka o godz. 9.45.Śpiewamy: Hej w dzień, Stała nam się nowina, Z Nieba wysokiego i Lulajże Jezuniu oraz Światło na oświecenie pogan, Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem i Bóg się rodzi w składzie: p. Jola, p. Ania, Iza, Basia, Sylwia, Magda, Kamila, Małgosia, Emilia, Kuba, p. Stasio, Janek Ł., i Waldek.  

29 stycznia - o godz. 8.30 spotykamy się w wybranym gronie - soprany, alty i psalmiści. Po rozśpiewce ćwiczymy wybrane kolędy i jedziemy do Ośrodka dla chorych w Celejowie, gdzie dwukrotnie (na dwóch oddziałach) śpiewamy kolędy i pastorałki. Były łzy i okrzyki radości, oklaski i wspólne śpiewy. Warto było pojechać!

19 stycznia - O godz. 17.00 Msza św. i koncert kolęd i pastorałek w Kaplicy MBK.

18 stycznia - próba przed koncertem

12 stycznia - Niedziela Chrztu Pańskiego - o godz. 14 rozpoczynamy rozśpiewkę i próbę, o 15.15 wyjeżdżamy do Garbowa, do parafii św. Wojciecha, gdzie proboszczem jest ks. Zenon Małyszek. Śpiewają chórzyści z Jubilate Deo: p. Jola, p. Ania, Iza, Basia, Sylwia, Magda, Kamila, Michalina, Małgosia, Emilia, Kuba, Maciek, p. Stasio, Janek, Janek i Waldek oraz: Wiktoria, Sylwia, Gabrysia, Bernadeta, Paulina, Magda, Kasia, Helena, Ala i Paulina. Co śpiewamy? Na mszy: Wesoły nam ten to dzień (r-ż na bis), Gdy się Chrystus rodzi, Hej, w dzień Narodzenia, a na koncercie: Cicho wszędzie, Gloria, gloria, Boża Zorza i W dzień Bożego Narodzenia, chór: Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Dzisiaj w Betlejem, Dziś dzień wesoły, My też pastuszkowie, Z nieba wysokiego, Hola, hola, Z tamtej strony dwora, Wędrowali Trzej Królowie i Stała nam się nowina z solo Izy. Na koniec zaprosiliśmy naszych słuchaczy do wspólnego śpiewu kolęd w układzie chóralnym. Bardzo dobrze się śpiewało, w towarzystwie przemiłych księży: ks. Zenona oraz byłego proboszcza ks. Stanisława, słuchaczy i w pięknym, potężnym i akustycznym wnętrzu garbowskiej świątyni. Wszystkim chórzystom i psalmistom serdecznie za ten wieczór dziękuję!

10 i 11 stycznia - próby przed wyjazdem do Garbowa

6 stycznia - spotykamy się o g. 10.45 - wraz z chórem przygotowujemy sie do orszaku (stroje) i mszy (kolędy chóralne). O 11.30 na rynku modlitwa rozpoczyna się Orszak Trzech Króli; śpiewając kolędy i wsłuchując się w teksty przygotowane przez KSM maszerujemy do Bazyliki. Trzej królowie podążają na koniach. W bazylice: O gwiazdo betlejemska, Wędrowali Trzej Królowie (chór), Do szopy, Kyrie VIII, Wesoły nam ten dzień (chór+psalmiści), Mizerna cicha, Z nieba wysokiego (chór), Ach ubogi żłobie (chór+psalmiści+wierni), Lulajże Jezuniu i W żłobie leży. Skład: p. Basia, p. Ania,, Michalina, Małgosia, Kuba, łukasz, p. Stasio, Waldek, Janek i Janek:) oraz psalmiści: Wiktoria, Gabrysia, Bercia, Agata, Agnieszka, Sylwia, Kasia, Paulina, Magda i Paulina.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego