Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

KALENDARZ 2018 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2018

KALENDARIUM JUBILATE DEO

22 i 23 lutego - ćwiczymy Jesu dulcis, Stabat Mater Kodaly'ego, Crucifigatur i Eli, Eli Bardosa, 4 pieśni pasyjne AŁ i Alleluja Thompsona i piesni wielkanocne.

16 i 17 lutego - po przerwie zimowej rozpoczynamy ćwiczenia, które będą szły dwoma torami: pierwszy, to przygotowanie muzyczne Triduum Paschalnego, drugi, to repertuar konkursowy związany z tegorocznymi planami.

4 - 6 lutego organizujemy chóralny wyjazd na Roztocze, do Krasnobrodu. Intensywnie, w pięknym miejscu, wspaniały czas rozmów, spacerów, zjeżdżania na sankach, gier i śpiewania.

Rozpoczęły się ferie zimowe, przerwa dotyczy również prób.

31 stycznia - dziś spotkanie opłatkowe scholi oraz chóru. Tajemnicą był skład, gdyż panujący wirus skutecznie kładł kolejne osoby. Ostatecznie było  "tylko" 50 osób (mogło być 2 razy tyle). Byli z nami ks. proboszcz oraz ks. Artur, któremu zawdzięczamy zdjęcia. Super atmosfera i jak zawsze pyszne potrawy, pięknie przygotowana sala i duuuużo kolęd - każdy miał swoje 5 minut:dzieci, rodzice i chórzyści:). Byłu kolędy śpiewane wspólnie, i chóralnie i solowo. Wszystkim obecnym dziękuję za stworzenie przemiłego wieczoru.

28 stycznia - niedziela. Pogoda zimowo - jesiena: śnieg i mżawka z mgłą. Najpierw oczekiwanie na skład, bo pogoda sprzyja infekcjom i wirusom. I rzeczywiście: najpierw B i JK, potem MC i SŁ + kilkoro dzieci ze scholi. Myślę, że jednak mimo wszystko damy radę. O 16 rozśpiewka i strojenie instrumentów (wiolonczela s. Małgorzata, skrzypce Helen i akordeon Szymon), na mszy o g. 17 śpiewamy Zaśpiewam Jezuskowi i Chrystus Pan się narodził, a po jej zakończeniu przechodzimy do kaplicy (ciepło). Program (bez zaznaczenia chór utwór wykonuje chór i schola): Pierwsza kolęda, chór - Anioł Pasterzom i Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Zaśpiewam Jezuskowi, chór - Alleluja. Chwalmy Pana i Wschodzi gwiazdka, schola - Ach, zła Ewa, Hej, bracia, chór - Stała nam się nowina (solo Iza P.), Jezus przyszedł na ten świat, chór - Jezusek czuwa, Święta Panienka i kolędy śpiewane wspólnie: Gore gwiazda, Oj, maluśki i Bóg się rodzi. Jak zawsze jest wspaniała atmosfera. Uwielbiam koncerty, które są wyczekiwane. Piękne, wyrównane brzmienie, wzbogacone instrumentami, różnorodne kolędy i pastorałki i wspólny śpiew. Brawa dla wszystkich!!!
Wystąpiło 19 chórzystów i 20 dzieci.

26 stycznia - próba chóru i scholi przed niedzielnym koncertem.

21 stycznia - niedziela. Wyjeżdżamy o godz. 12.20, żeby przed 13 znaleźć się na miejscu, czyli w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Tu w sali teatralnej spotykamy się, by usłyszeć, jak będzie wyglądał koncert, wejścia, ustawienie, po czym udajemy się do sali prób i tam, po rozśpiewce i przygotowaniu oczekujemy na nasz występ. W koncercie prezentuje się 19 wykonawców, śpiewamy prawie na zakończenie. i nadal nie nie wiemy:) W kościele jest rodzaj sceny, zespoły barwnie się prezentują; ogromne prezbiterium daje ku temu duże możliwości. Prezentacja myślę, bardzo udana, z wyrównanym, czystym brzmieniem. Nadchodzi czas ogłoszenia wyników, począwszy od kategorii najmłodszych, poprzez kolejne: wokalne, instrumentalne i wokalno instrumentalne. Wreszcie czas na kategorię: chóry i ... I miejsce - chór Jubilate Deo! Radość ogromna. Jakby to powiedziała bliska naszemu chórowi osoba: Po prostu poezja...:)

20 stycznia - próba, zmotywowana tym bardziej, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w koncercie laureatów. A więc coś jest na rzeczy...

15 stycznia - jedziemy na przesłuchania w ramach festiwalu kolęd w Puławach. Wyjazd o g. 16.45, planowany czas przesłuchania (w II bloku od godz. 15, pozycja 35), to godz. 18.30. Śpiewamy Anioł pasterzom mówił (oprac. AŁ) i Pieśń o Narodzeniu Pańskim Wacława z Szamotuł.
Już jesteśmy po ... i wrażenia: wszystko poszło zgodnie z planem, zrobiliśmy wszystko, co było w tym czasie i składzie możliwe do zrobienia i wszystko wypaliło: punktualność, koncentracja, dobre nastawienie, dyscyplina i dobre, wyrównane brzmienie. Oczywiście ocena należy do jury, które swoją drogą niezmiernie podziwiam: 5 dni przesłuchań, każdego dnia 2 bloki: poranny i popołudniowy, w każdym od 30 do 45 wykonawców (!), od g. 9 do 20.

Rozpoczynamy nowy rok z nadzieją, że będzie lepszy, niż poprzedni. Co to oznacza: dobry, wyrównany skład, powiększanie składu o dobre nuzycznie i młode osoby. Będziemy dbać o bardzo dobre muzyczne i liturgiczne przygotowanie najważniejszych uroczystości: Triduum Paschalnego, Bożego Ciała, rocznicy koronacji Matki Bożej (40!), jak również nie może zabraknąć udziału w jednym lub dwóch ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursach chóralnych. Takie są plany, a czas pokaże, co się uda zrobić. W tej chwili, wypełniając to zobowiązanie przygotowujemy się do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach. I głównie temu wydarzeniu poświęciliśmy czas na próbach 6, 12 i 13 stycznia. Ćwiczyliśmy ponadto repertuar na koncert kolęd, który odbędzie się 28 stycznia w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego