Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

KALENDARZ 2018 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KALENDARZ 2018

KALENDARIUM JUBILATE DEO

26 grudnia - śpiewamy na mszy o g. 10.30, wcześniej, ze scholą idziemy z wizytą imieninową do ks. Jana.

24/25 grudnia - spotykamy się o g. 22.45, ćwiczymy i śpiewamy w czasie Pasterki: Pierwsza kolęda, Cicha noc, Stała nam się  nowina, Chrystus Pan się narodził, WŚRÓD NOCNEJ CISZY, GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI, Święta Panienka, DO SZOPY, Alleluja. Chwalmy Pana, LULAJŻE, JEZUNIU, BÓG SIĘ RODZI, Jezus przyszedł na świat ( kolędy wspólne wielkimi literami).
Duży skład, dobra energia i brzmienie. Brawo!

22 grudnia - ostatnia próba przed świętami

w grudniu ćwiczymy kolędy, ponad dwadzieścia :
Wschodzi gwiazdka, Alleluja. Chwalmy Pana, Pierwsza kolęda, Cicha noc, Stała nam się nowina, Jezusek czuwa, Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Jezus przyszedł na świat, Gdy śliczna Panna, Chrystus Pan się narodził, Zaśpiewam Jezuskowi, Kołysanka, Śliczna Panienka (solo IG), Resonet in laudibus, Z narodzenia Pana (nowa), W stajni (nowa), Betlejem, podła mieścina, Z tamtej strony dwora, Hola, hola, Anioł pasterzom mówił, Północ już była.


16, 17 i 23 listopada - rozpoczynamy przygodę z kolędami: w nowych jak i znanych opracowaniach.

10 - 11 listopada - Świętujemy 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sobotę odbył się XVIII Konkurs Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej. Początek o godz. 13.00. W części konkursowej zaprezentowało się 27 solistów i 14 zespołów, w części II 13 solistów i 5 zespołów; chór zaśpiewał jako ostatni z wykonawców Poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" Ogińskiego. Gościem specjalnym była pani Halina Frąckowiak, która zasiadała w jury i wystąpiła ze wspaniale przyjętym koncertem. W niedzielę śpiewamy wraz ze scholą na mszy św. za Ojczyznę o g. 10.30 (rozśpiewka o g. 9.45): Rota, Missa "Ubi caritas", Z dawna Polski, Ave verum Mozarta, Te Deum i Boże, coś Polskę.

26 -  27 października, 3 i 9 listopada - trwaja przygotowania do udziału w konkursie i uroczystości 11 listopada.

19-20 października - ćwiczymy jak tydzień wcześniej plus inne pieśni patriotyczne

12 października - próba. Rozczytujemy Ubi caritas O. Glejlo i Alleluja Younga oraz ćwiczymy Poloneza i Dziś do ciebie.

6 października - próba. Rozczytujemy i ćwiczymy Pożegnanie Ojczyzny, Ostatni mazur i Dziś do ciebie. czyli patriotycznie.

23 września 2018 - historyczna chwila, gościmy w Wąwolnicy Premiera RP Mateusza Morawieckiego. O g. 10 rozśpiewka i próba, po 11 kontrola i wejście na przygotowane miejsce. Nie wiem, czy taka uroczystość, z takim rozmachem zorganizowana, jeszcze kiedyś się powtórzy. Msza św. jest na żywo transmitowana w TVP Info, fragmenty w stacjach komercyjnych. Świetne nagłośnienie, realizacja i wbrew wszystkim prognozom bardzo dobra pogoda pomagają.
Porządek śpiewów: przed mszą - Boga chwalmy, Panie, zostań z nami, Magnificat A. Koszewskiego; wejście Gaude Mater i Gwiazdo śliczna, Kyrie i Agnus Dei z mszy "Ubi caritas" AŁ, psalm Sylwia Ł., Alleluja in B AŁ, Z dawna Polski, Zdrowaś Maryja, czysta Panienko, Panie, dobry jak chleb, Panis angelicus (solo Iza Porada), Benedictus sit Deus Mozarta i Boże, coś Polskę. Śpiewa się świetnie, chórzystom przekazałem pochwały otrzymane bezpośrednio m.in. od pana premiera, abpa Stanisława, rektora KUL prof. Dębińskiego i wielu innych.  Brawo!!!

21 września - próba. Zaczynają się przygotowania na terenie bazyliki, placu maryjnego, wzgórza, spotkania, zabezpieczanie terenu (to dosyć uciążliwe), szykuję się z niezwykłym rozmachem przygotowywana uroczystość; do tego dwie sceny, 2 nagłośnienia, całe zaplecze gastronomiczne, dla dzieci, realizacja telewizyjna (transmisja na żywo w TVP Info, TVN). CDN...

14 - 15 września - po krótkiej przerwie wznawiamy próby. Miało byc spokojnie, tzn. mieliśmy w planie spotkanie towarzyskie, ustalenie kalendarza - co, gdzie i kiedy w najbliższych miesiącach, aż tu nagle dostajemy wiadomość, że ... 23 września w Wąwolnicy odbędą się ogólnopolskie uroczystości dożynkowe z udziałem Premiera RP! Stąd zmiana planów, przygotowujemy repertuar na niedzielę. Szykuje się niezwykłe wydarzenie.

1-2 września - 40 rocznica koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej. W sobotę działamy na rzecz chóru i pielgrzymów, w niedzielę o g. 10 próba, o g. 11.25 jesteśmy w gotowości na placu, na podestach. Skład: chór z Bełżyc 25 osób, chórzyści z Lublina 7 osób, nasz 24 osoby, schola 22 osoby. Liturgii przewodniczy ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczynamy od pieśni: Witaj Pani Anielska, Zdrowaś Maryja do MBK i Boga chwalmy do MBK, w czasie procesji śpiewamy Gaude Mater, potem Kyrie z Ubi caritas, psalm Jolanta Grusiewicz, Alleluja in B, Magnificat A. Koszewskiego, Uroczyste AMEN, Agnus Dei z mszy Ubi caritas, Panis angelicus (solo Iza Grusiewicz) i Laudate Dominum Jana Sawy. Śpiewa się bardzo dobrze (sprzyja piękna słoneczna pogoda i nagłośnienie), chór brzmi. Brawo! Podziękowanie bez wyjątku dla wszystkich!

31 sierpnia - próba

24 sierpnia - próba razem z chórem z Bełżyc, chórzystami z Lublina i ze scholą

23 sierpnia - próba

15 sierpnia - UroczystośćWniebowzięcia NMP, o godz. 12 uroczysta Suma połączona z poświęceniem obrazu p. Bodesa przedstawiającego ukazanie się Matki Bożej Kębelskiej w 1278 roku. Śpiewamy (próba o g. 11, rozśpiewkę prowadzi Sylwia Ł.): Boga chwalmy, Missa Ubi caritas, Alleluja in B i Witaj Pokarmie.

14 sierpnia - próba. Ćwiczymy repertuar na jutrzejsze święto połączone z lokalną uroczystością.

15 lipca - niedziela. Na mszy o godzinie 12 ma miejsce nadanie honorowego obywatelstwa Wąwolnicy Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. W wakacyjnym składzie śpiewamy (rozśpiewka o g. 11.15): Alleluja in B AŁ, Missa Ubi caritas AŁ i Witaj Pokarmie.

Nasza chórzystka Sylwia Łucjanek (zaczęła śpiewać w chórze mając 11 lat!) zdała egzaminy i dostała się do Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Gratulacje!!!.
Nasza chórzystka Paulina Lipczyńska przeszła pozytywnie kwalifikacje i w październiku rozpocznie studia muzyczne na UMCS. Gratulujemy!!!

27 czerwca - zakończenie sezonu, spotkanie chóralne w Rozannie. Jest czas na rozmowy, śpiewy chóralne i "rodzinne". Świetne miejsce i atmosfera. Od września ubiegłego roku do dziś spotykaliśmy się ponad 80 razy, najważniejsze wydarzenia tego czasu, to:

15 VIII ślub Bogusia Mędrka
2-3 IX uroczystości 39 rocznicy koronacji
25 XI - II Ogólnopolski Konkurs Chóralny w Lublinie (Brązowy Dyplom)
Okres Bożego Narodzenia:
śpiewy na mszach oraz koncert kolęd i pastorałek
11-17 I - XXIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach (1 miejsce)
Wielki Post i Triduum Paschalne
7 kwietnia ślub Karoliny Łuszczyńskiej
22 kwietnia Odpust ku czci św. Wojciecha i 60 rocznica święceń ks. Jana Pęzioła
28 kwietnia ślub Mateusza Lipczyńskiego
3 maja
5 maja ślub Magdy Cielmy
31 maja Boże Ciało

Wszystkim chórzystom dziękuję za poświęcony czas, za energię i rozwijanieswoich muzycznych talentów.


22 czerwca - próba w większym składzie, repertuar jak tydzień temu+Ave maris Stella Griega

16 czerwca - kameralna próba, ćwiczymy w szczegółach Exultate Deo Scarlattiego, Magnificat Koszewskiego, Cantate Domino Sawy i Alleluja 4 gł+solo "francuskie".

31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Próba o g. 10. Rozśpiewka i przygotowanie wraz ze scholą liturgiczną. Śpiewamy: Ave verum Saint-Saeans'a, O Panie, Ty nam dajesz, Alleluja in B, Pan zstąpił z nieba, Agnus Dei z Missa nr 5 AŁ, Ave verum gregoriańskie, Jeden chleb, Ave verum Byrda i Dzieki Ci, Panie PB, w czasie procesji łacińskie responsoria ks. Gruberskiego. Dopisało wszystko: skład, pogoda (upał i słońce), brzmienie i dobre strojenie oraz ciekawy i wymagający repertuar. Dziękuję wszystkim chórzystom i członkom scholi.

30 maja - próba

25 maja - ćwiczymy Ave verum S-S, Gounoda, Byrda, Mozarta i gregoriańskie; Missa nr 5 i Alleluja in B AŁ oraz responsoria ks. Gruberskiego.

18 maja - próba jak niżej

11 i 12 maja - ćwiczyby responsoria Gruberskiego, Ave verum i Gounoda i Saint Seans'a, Ave Maria Bacha Gounoda, Alleluja in B AŁ i Magnificat Koszewskiego.

5 maja - śpiewamy na ślubie Magdy Cielmy (to piękna chóralna karta:): Nie lękajcie się, Bóg jest miłością, Ave verum Mozarta, Witaj Pokarmie i Ave Maria Obuchowskiego.

3 maja - Uroczyść NMP Królowej Polski. Śpiewamy na mszy o g. 9, próba o g. 8.15: Gaude Mater, Alleuja in Es AŁ, Ave Maria Obuchowskiego, Ave verum Elgara.

28 kwietnia - o g. 13 próba i o g. 14 śpiewamy ze scholą na ślubie chórzysty Mateusza: Nie lękajcie się, O Stworzycielu, Ave verum Mozarta, Witaj Pokarmie, Bóg jest miłością i Ave Maria MO.

27 kwietnia - próba

22 kwietnia - Niedziela Dobrego Pasterza i Odpust ku czci św. Wojciecha. Próba o g. 11.15, rozśpiewujemy sie i wraz z chórem przygotowujemy do Sumy. Śpiewamy: Chrześcijanie, klaszcie w dłonie, Człowieku Boży, Kyrie z Mszy "Ubi caritas" AŁ, Sławny w męczenników gronie, Ave verum Mozarta (chór), Panie, pragnienia ludzkich serc, Cały świat, Te Deum (4 gł.) i Zwycięzca śmierci (4 gł). Po mszy składamy życzenia ks. Jerzemu i ks. Janowi.


20 i 21 kwietnia - Magnificat Koszewskiego i Ave Maria B-G oraz repertuar na jutrzejszą uroczystość - odpust św. Wojciecha (jednocześnie 60 rocznica święceń ks. Jana i imieniny ks. proboszcza).

14 kwietnia - rozczytujemy Magnificat Koszewskiego oraz
4 gł. Ave Maria Bacha Gounoda.

7 kwietnia - śpiewamy na ślubie Karoliny Łuszczyńskiej i Mateusza Tutaja: Nie lękajcie się, Bóg jest miłością, Ave verum Mozarta, Witaj Pokarmie i Ave Maria M. Ob.

6 kwietnia - ćwiczymy repertuar na jutrzejszy  ślub oraz Alleluja RT i 4 gł. Ave Maria Bacha Gounoda


TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK g. 17

psalm Stanisław Bukowski, werset Agata Kłosińska                                                                                                                                                                               *PER CRUCEM ( I - P+S, II - SA, III - TB) ,                                                                                                                                                                                                        A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ (muz. AŁ) i LUDU KAPŁAŃSKI
KYRIE z Mszy Ubi caritas AŁ, SANCTUS XVIII,
UBI CARITAS GREG.(P+S) oraz UBI CARITAS M. DURUFLE,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Jezusowi cześć i chwała,
Kiedy razem się schodzimy
WITAJ POKARMIE                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      * JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
PROCESJA DO CIEMNICY
SŁAW JĘZYKU TAJEMNICĘ

WIELKI PIĄTEK g. 16.30
psalm Sylwia Łucjanek, werset Helena Klocek

* PASJA KS. MIAZGI WG ŚW. MATEUSZA,  
ADORACJA KRZYŻA
Ludu mój, ludu,
* STABAT MATER GORCZYCKIEGO                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Panie, Ty widzisz,
* STABAT MATER DOLOROSA greg./BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
* WISI NA KRZYŻU opr. AŁ
* CRUCIFIGATUR
* PŁACZ, PŁACZ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    * KRZYŻU ŚWIĘTY,
* STABAT MATER Z. KODALY

* ACH, MÓJ JEZU opr. AŁ
KOMUNIA ŚW.
Jezusa ukrytego,
* AVE VERUM BYRDA
* DZIĘKI CI, PANIE,
* JEZU CHRYSTE, PANIE MIŁY,
* ODSZEDŁ PASTERZ
*DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA opr. AŁ

WIGILIA PASCHALNA g. 18

RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3 I RADOSNA ŚWIATŁOŚCI
I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
PSALM 1
WOJCIECH PAJUREK
PSALM 2 - PAULINA LIPCZYŃSKA
             po 2 psalmie i modlitwie chórzyści udają się na chór boczną nawą
PSALM 3 - EMILIA MAŁECKA    
CHWAŁA
PSALM 4
 ŁUKASZ FALBA       
LITANIA "PAPIESKA" (AMBONA - WALDEK, KUBA, MACIEJ)
GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA
Modlitwa wiernych śpiew kl. Paweł Saran
PD TY JESTEŚ DROGĄ
K. JEZUSOWI CZEŚĆ I CHWAŁA
WSTAŁ PAN   CHRYSTUS
O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ
CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ

DZIĘKI, O PANIE  
Z. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Próba o g. 5.00
RESURREXI       wersety psalmu w tonie 2, śpiewane naprzemian K/M z pauzą:)
*NIEBO WYSOKIE , RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień …
CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY
Psalm - Jolanta Grusiewicz
SEKWENCJA: NIECH W ŚWIĘTO RADOSNE
Alleluja - Bernadeta Podstawka
*P.d. ZWYCIĘZCA ŚMIERCI  
K. *PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA
Zmartwychwstał Pan
*ALLELUJA HAENDLA
Z. OTRZYJCIE JUŻ ŁZY
OTO SĄ BARANKI

Krótka ocena. Na przygotowania poświęciliśmy 1,5 miesiąca. Wykonywany w tym czasie chóralny repertuar własny stanowi 25/40, czyli 62% wszystkich śpiewów, repertuar chóralny z udziałem wiernych stanowi 28%; pozostałą część stanowi jednogłosowy śpiew wiernych. W tym roku nasza muzyczna orkiestra liczy 55 osób (chór 25 osób, schola 30 osób). Chór (mówię o wszystkich śpiewających) współtworzy każdy z tych najważniejszych dni w roku. W tym roku pojawiły sie nowe, bądź rzadko lub dawno śpiewane utwory (Stabat Mater Kodaly, Crucifigatur Bardosa), nowe osoby i w chórze i w scholi. Wszystko zagrało, była energia, dyscyplina, a z tego płynęło bardzo dobre brzmienie i zaangażowanie. Oczywiście zawsze pojawiają sie trudności, które musielismy zwalczać, a które wynikały z sytuacji losowych (praca, choroba itp.), mimo to udało się, szczególnie , gdy chodzi o natrudniejsze dni, czyli Wielki Piątek i niedzielę. Dziękuję z serca wszystkim chórzystom, psalmistom, scholi, kantorom i kl. Pawłowi. Brawo!28 marca - próba wieczorna ze scholą. Ćwiczymy w bazylice śpiewy na Triduum Paschalne.

25 marca - Niedziela Palmowa. Zmiana czasu sprawiła, że czas snu był krótki, o g. 8 zaczynamy się rozśpiewywać i na mszy o g. 9 śpiewamy: Jusu dulcis, Pasję ks. Miazgi (soliści Maciej G., Jakub L. i Waldemar C.), Stabat Mater i Ach mój Jezu (4 gł). Jak było: dobry skład, koncentracja i dobre brzmienie. Soliści na medal.

21 marca (a 23 marca osoby nieobecne na próbie 21.03)) - ćwiczymy Pasję oraz trudniejsze utwory na Triduum.

15 i 17 marca -
ćwiczymy repertuar na Triduum Paschalne - Wielki Piątek i Niedziela

1, 3 , i 10 marca - ćwiczymy repertuar na Triduum Paschalne oraz wracamy do utworów "konkursowych", jak np. Allelluja Thompsona

22 i 23 lutego - ćwiczymy Jesu dulcis, Stabat Mater Kodaly'ego, Crucifigatur i Eli, Eli Bardosa, 4 pieśni pasyjne AŁ i Alleluja Thompsona i piesni wielkanocne.
WIELKI CZWARTEK
1. PER CRUCEM,
2. UBI CARITAS GREG.(P+S) i DURUFLE
3. KYRIE Z MSZY UBI CARITAS AŁ, SANCTUS XVIII
4. A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ AŁ
5. KIEDY RAZEM SIĘ SCHODZIMY,
6. JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII,
7. WITAJ POKARMIE                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
NIEDZIELA PALMOWA I WIELKI PIĄTEK
1. PASJA wg ŚW.MATEUSZA KS. MIAZGI  
2. O NAJŚWIĘTSZA TWARZY A. ZOŁY,
3. STABAT MATER GORCZYCKIEGO
4. W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ  
5. STABAT MATER GORCZYCKIEGO,                                                                                                                                               
6. NIEWDZIĘCZNOŚĆ NASZYCH SERC,
7. PŁACZ, PŁACZ                                                                                                                                                                                     
8. WISI NA KRZYŻU OPR. AŁ,                                                                                                                                                           
9. STABAT MATER DOLOROSA GREG./BOLEŚCIWA MATKA STAŁA,                                                                                     
10. KRZYŻU ŚWIĘTY,
11. STABAT MATER KODALY'A,
12. W KRZYŻU CIERPIENIE AŁ,
13. ACH, MÓJ JEZU AŁ,
14. CRUCIFIGATUR BARDOSA
15. AVE VERUM BYRDA,
16. DZIĘKI CI, PANIE,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
17. JEZU CHRYSTE, PANIE MIŁY,
18. PŁACZCIE ANIELI NIKODEMOWICZA,
19. ODSZEDŁ PASTERZ A. ZOŁY
20. DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA AŁ,

WIGILIA PASCHALNA I REZUREKCJE
1. RADOSNA ŚWIATŁOŚCI,
2. I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR,
3. GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA
4. CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ,
5. O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ
6. RESURREXI GREG.
7. NIEBO WYSOKIE , RADUJ SIĘ, ALLELUJA  
8. CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY
9. ALLELUJA  15/2/17 AŁ
10. ZWYCIĘZCA ŚMIERCI  
11. PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA
12. ALLELUJA HAENDLA
13. OTRZYJCIE JUŻ ŁZY
14. OTO SĄ BARANKI  
15. ALLELUJA, JEZUS ŻYJE
16. HAEC DIES AŁ


16 i 17 lutego - po przerwie zimowej rozpoczynamy ćwiczenia, które będą szły dwoma torami: pierwszy, to przygotowanie muzyczne Triduum Paschalnego, drugi, to repertuar konkursowy związany z tegorocznymi planami.

4 - 6 lutego organizujemy chóralny wyjazd na Roztocze, do Krasnobrodu. Intensywnie, w pięknym miejscu, wspaniały czas rozmów, spacerów, zjeżdżania na sankach, gier i śpiewania.

Rozpoczęły się ferie zimowe, przerwa dotyczy również prób.

31 stycznia - dziś spotkanie opłatkowe scholi oraz chóru. Tajemnicą był skład, gdyż panujący wirus skutecznie kładł kolejne osoby. Ostatecznie było  "tylko" 50 osób (mogło być 2 razy tyle). Byli z nami ks. proboszcz oraz ks. Artur, któremu zawdzięczamy zdjęcia. Super atmosfera i jak zawsze pyszne potrawy, pięknie przygotowana sala i duuuużo kolęd - każdy miał swoje 5 minut:dzieci, rodzice i chórzyści:). Byłu kolędy śpiewane wspólnie, i chóralnie i solowo. Wszystkim obecnym dziękuję za stworzenie przemiłego wieczoru.

28 stycznia - niedziela. Pogoda zimowo - jesiena: śnieg i mżawka z mgłą. Najpierw oczekiwanie na skład, bo pogoda sprzyja infekcjom i wirusom. I rzeczywiście: najpierw B i JK, potem MC i SŁ + kilkoro dzieci ze scholi. Myślę, że jednak mimo wszystko damy radę. O 16 rozśpiewka i strojenie instrumentów (wiolonczela s. Małgorzata, skrzypce Helen i akordeon Szymon), na mszy o g. 17 śpiewamy Zaśpiewam Jezuskowi i Chrystus Pan się narodził, a po jej zakończeniu przechodzimy do kaplicy (ciepło). Program (bez zaznaczenia chór utwór wykonuje chór i schola): Pierwsza kolęda, chór - Anioł Pasterzom i Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Zaśpiewam Jezuskowi, chór - Alleluja. Chwalmy Pana i Wschodzi gwiazdka, schola - Ach, zła Ewa, Hej, bracia, chór - Stała nam się nowina (solo Iza P.), Jezus przyszedł na ten świat, chór - Jezusek czuwa, Święta Panienka i kolędy śpiewane wspólnie: Gore gwiazda, Oj, maluśki i Bóg się rodzi. Jak zawsze jest wspaniała atmosfera. Uwielbiam koncerty, które są wyczekiwane. Piękne, wyrównane brzmienie, wzbogacone instrumentami, różnorodne kolędy i pastorałki i wspólny śpiew. Brawa dla wszystkich!!!
Wystąpiło 19 chórzystów i 20 dzieci.

26 stycznia - próba chóru i scholi przed niedzielnym koncertem.

W dniach 11 - 17 stycznia odbyły się w Puławach przesłuchania w ramach XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Wystąpiło ponad 1500 wykonawców - dzieci, młodzież i dorośli, w kategoriach solistów, zespołów wokalnych, wokalno - instrumentalnych i instrumentalnych oraz chórów.
Jury wysłuchało 320 prezentacji konkursowych.
21 stycznia 2018 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach miało miejsce ogłoszenie wyników i koncert laureatów.
W kategorii chórów I Miejsce zdobył nasz chór JUBILATE DEO pod dyr. Adama Łaguny.
W kategorii solistów cenne Wyróżnienie zdobyła Paulina Lipczyńska.
Wielkie gratulacje dla Chóru oraz Pauliny za tak wielki sukces.

http://www.dziennikwschodni.pl/…/festiwalowe-koledy-wybrzmi…
https://24wspolnota.pl/…/ca-a-polska-kol-dowa-a-w-pu-awach-
https://www.domchemika.pl/aktualnosci,2018-01-23,plyn-koled…

Chór JUBILATE DEO wystąpił w składzie:
sopran: Agnieszka Kruk, Bernadeta Podstawka, Sylwia Łucjanek, Jolanta Grusiewicz, Iza Porada, Barbara Łaguna
alt: Magdalena Stefaniak, Kamila Rzeźnik, Emilia Małecka, Paulina Lipczyńska
tenor: Wojciech Rzeźnik, Maciej Grusiewicz, Jacek Kłosiński
bas: Marek Chabros, Waldemar Ciesielski
W czasie przesłuchań uczestniczyli:
Małgorzata Lis
(a), Helena Klocek (a), Katarzyna Koput (a), Jakub Lis (b), Szymon Czapik (t).
Organizatorami XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.


21 stycznia - niedziela. Wyjeżdżamy o godz. 12.20, żeby przed 13 znaleźć się na miejscu, czyli w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Tu w sali teatralnej spotykamy się, by usłyszeć, jak będzie wyglądał koncert, wejścia, ustawienie, po czym udajemy się do sali prób i tam, po rozśpiewce i przygotowaniu oczekujemy na nasz występ. W koncercie prezentuje się 19 wykonawców, śpiewamy prawie na zakończenie. i nadal nie nie wiemy:) W kościele jest rodzaj sceny, zespoły barwnie się prezentują; ogromne prezbiterium daje ku temu duże możliwości. Prezentacja myślę, bardzo udana, z wyrównanym, czystym brzmieniem. Nadchodzi czas ogłoszenia wyników, począwszy od kategorii najmłodszych, poprzez kolejne: wokalne, instrumentalne i wokalno instrumentalne. Wreszcie czas na kategorię: chóry i ... I miejsce - chór Jubilate Deo! Radość ogromna. Jakby to powiedziała bliska naszemu chórowi osoba: Po prostu poezja...:)

20 stycznia - próba, zmotywowana tym bardziej, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w koncercie laureatów. A więc coś jest na rzeczy...

15 stycznia - jedziemy na przesłuchania w ramach festiwalu kolęd w Puławach. Wyjazd o g. 16.45, planowany czas przesłuchania (w II bloku od godz. 15, pozycja 35), to godz. 18.30. Śpiewamy Anioł pasterzom mówił (oprac. AŁ) i Pieśń o Narodzeniu Pańskim Wacława z Szamotuł.
Już jesteśmy po ... i wrażenia: wszystko poszło zgodnie z planem, zrobiliśmy wszystko, co było w tym czasie i składzie możliwe do zrobienia i wszystko wypaliło: punktualność, koncentracja, dobre nastawienie, dyscyplina i dobre, wyrównane brzmienie. Oczywiście ocena należy do jury, które swoją drogą niezmiernie podziwiam: 5 dni przesłuchań, każdego dnia 2 bloki: poranny i popołudniowy, w każdym od 30 do 45 wykonawców (!), od g. 9 do 20.

Ku pamięci - nasze ustalenia po spotkaniu rady chóru 8 XII:

na konkursach i występach wyższej rangi śpiewamy:
bez nut i w najlepszym składzie (niekoniecznie pełnym), uwzględniającym w najlepszym stopniu przygotowanie, opanowanie materiału i dyspozycję indywidualną oraz wyrównane brzmienie chóru.
Repertuar na dziś ( grubszym drukiem aktualizowane kolędy, które zaśpiewaliśmy):
kolędy nowe: Wschodzi gwiazdka, Alleluja. Chwalmy Pana, pozostałe: Pierwsza kolęda, Cicha noc, Hej, bracia, My też pastuszkowie, Nad Betlejem, Stała nam się nowina (solo IG), Jezusek czuwa, Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Anielski chór (solo SŁ), Jezus przyszedł na ten świat, Stała nam się nowina, Gdy śliczna Panna, Chrystus Pan się narodził, Zaśpiewam Jezuskowi, Kołysanka, Śliczna Panienka (solo IG), Resonet in laudibus.


Rozpoczynamy nowy rok z nadzieją, że będzie lepszy, niż poprzedni. Co to oznacza: dobry, wyrównany skład, powiększanie składu o dobre nuzycznie i młode osoby. Będziemy dbać o bardzo dobre muzyczne i liturgiczne przygotowanie najważniejszych uroczystości: Triduum Paschalnego, Bożego Ciała, rocznicy koronacji Matki Bożej (40!), jak również nie może zabraknąć udziału w jednym lub dwóch ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursach chóralnych. Takie są plany, a czas pokaże, co się uda zrobić. W tej chwili, wypełniając to zobowiązanie przygotowujemy się do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach. I głównie temu wydarzeniu poświęciliśmy czas na próbach 6, 12 i 13 stycznia. Ćwiczyliśmy ponadto repertuar na koncert kolęd, który odbędzie się 28 stycznia w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego