Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kalendarz 2018 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kalendarz 2018

SINGERSI i PSALMISCI

6 maja - Śpiewamy o 10.30: Alleluja, żyje Pan, Zwycięzca śmierci, Przykazanie nowe, Chleb niebiański, O Boże, dzięki Ci składamy i Chwalcie łąki.

Dłuugi weekend...

29 maja - V niedziela B. Śpiewamy: Tyś naszą drogę, Alleluja, żyje Pan, Pan wieczernik, Skosztujcie i zobaczcie, Radośnie Panu i Otrzyjcie już łzy.

28 kwietnia - o g. 13 próba i o g. 14 śpiewamy z chórem na ślubie chórzysty Mateusza: Nie lękajcie się, O Stworzycielu, Ave verum (chór), Witaj Pokarmie, Bóg jest miłością i Ave Maria MO.

25 maja - ćwiczymy 3 gł. Ubi caritas i śpiewy na niedzielę.

22 kwietnia - Niedziela Dobrego Pasterza i Odpust ku czci św. Wojciecha. Próba o g. 11.15, rozśpiewujemy sie i wraz z chórem przygotowujemy do Sumy. Śpiewamy: Chrześcijanie, klaszcie w dłonie, Człowieku Boży, Kyrie z Mszy "Ubi caritas" AŁ, Sławny w męczenników gronie, Ave verum Mozarta (chór), Panie, pragnienia ludzkich serc, Cały świat, Te Deum (4 gł.) i Zwycięzca śmierci (4 gł).

18 kwietnia - ćwiczymy śpiewy na najbliższą niedzielę, a będzie to odpust ku czci św. Wojciecha. Śpiewamy z chórem na sumie.

15 kwietnia - 3 niedziela wielkanocny. Śpiewamy: Alleluja, żyje Pan, Alleluja, o dniu radosny, Zmartwychwstał Pan, Panie, nie jestem godzien, Wstał Pan Chrystus i Regina caeli.

11 kwietnia - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz 3 gł. Ubi caritas

8 kwietnia - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śpiewamy: Zmiłuj się nade mną (Jezu, ufam Tobie), Wesoły nam dzień, O dzieci Boże, Zbliżam się w pokorze i Adoro te devote, Na świętej uczcie Baranka, Dzięki o Panie i Otrzyjcie juz łzy.
4 kwietnia - ćwiczymy śpiewy na niedzielę

TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK g. 17
psalm Stanisław Bukowski, werset Agata Kłosińska
* PER CRUCEM ( I - P+S, II - SA, III - TB) , A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ (muz. AŁ) i LUDU KAPŁAŃSKI, KYRIE z Mszy Ubi caritas AŁ, SANCTUS XVIII, UBI CARITAS GREG.(P+S) oraz UBI CARITAS M. DURUFLE, Jezusowi cześć i chwała, Kiedy razem się schodzimy, WITAJ POKARMIE, * JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz, PROCESJA DO CIEMNICY SŁAW JĘZYKU TAJEMNICĘ
WIELKI PIĄTEK g. 16.30
psalm Sylwia Łucjanek, werset Helena Klocek
* PASJA KS. MIAZGI WG ŚW. MATEUSZA,
ADORACJA KRZYŻA
Ludu mój, ludu, * STABAT MATER GORCZYCKIEGO, Panie, Ty widzisz, * STABAT MATER DOLOROSA greg./BOLEŚCIWA MATKA STAŁA, * WISI NA KRZYŻU opr. AŁ, * CRUCIFIGATUR, * PŁACZ, PŁACZ, * KRZYŻU ŚWIĘTY, * STABAT MATER Z. KODALY, * ACH, MÓJ JEZU opr. AŁ
KOMUNIA ŚW.
Jezusa ukrytego, * AVE VERUM BYRDA, * DZIĘKI CI, PANIE,
* JEZU CHRYSTE, PANIE MIŁY, * ODSZEDŁ PASTERZ, *DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA opr. AŁ
WIGILIA PASCHALNA g. 18
RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3 I RADOSNA ŚWIATŁOŚCI
I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
PSALM 1
WOJCIECH PAJUREK
PSALM 2 - PAULINA LIPCZYŃSKA
             po 2 psalmie i modlitwie chórzyści udają się na chór boczną nawą
PSALM 3 - EMILIA MAŁECKA    
CHWAŁA
PSALM 4
 ŁUKASZ FALBA       
LITANIA "PAPIESKA" (AMBONA - WALDEK, KUBA, MACIEJ)
GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA
Modlitwa wiernych śpiew kl. Paweł Saran
PD TY JESTEŚ DROGĄ
K. JEZUSOWI CZEŚĆ I CHWAŁA, WSTAŁ PAN   CHRYSTUS, O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, DZIĘKI, O PANIE  
Z. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA Próba o g. 5.00
RESURREXI       wersety psalmu w tonie 2, śpiewane naprzemian K/M z pauzą:), *NIEBO WYSOKIE , RADUJ SIĘ, ALLELUJA, Wesoły nam dzień …, CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY, Psalm - Jolanta Grusiewicz, SEKWENCJA: NIECH W ŚWIĘTO RADOSNE, Alleluja - Bernadeta Podstawka, *P.d. ZWYCIĘZCA ŚMIERCI, K. *PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, Zmartwychwstał Pan, *ALLELUJA HAENDLA, Z. OTRZYJCIE JUŻ ŁZY, OTO SĄ BARANKI

Krótka ocena. Na przygotowania poświęciliśmy 1,5 miesiąca. Wykonywany w tym czasie chóralny repertuar własny stanowi 25/40, czyli 62% wszystkich śpiewów, repertuar chóralny z udziałem wiernych stanowi 28%; pozostałą część stanowi jednogłosowy śpiew wiernych. W tym roku nasza muzyczna orkiestra liczy 55 osób (chór 25 osób, schola 30 osób). Chór (mówię o wszystkich śpiewających) współtworzy każdy z tych najważniejszych dni w roku. W tym roku pojawiły sie nowe, bądź rzadko lub dawno śpiewane utwory (Stabat Mater Kodaly, Crucifigatur Bardosa), nowe osoby i w chórze i w scholi. Wszystko zagrało, była energia, dyscyplina, a z tego płynęło bardzo dobre brzmienie i zaangażowanie. Oczywiście zawsze pojawiają sie trudności, które musielismy zwalczać, a które wynikały z sytuacji losowych (praca, choroba itp.), mimo to udało się, szczególnie , gdy chodzi o natrudniejsze dni, czyli Wielki Piątek i niedzielę. Dziękuję z serca wszystkim chórzystom, psalmistom, scholi, kantorom i kl. Pawłowi. Brawo!28 marca - próba wieczorna z chórem. Ćwiczymy w bazylice śpiewy na Triduum Paschalne.

25 marca - Niedziela Palmowa. Próba o g. 11.30. Ćwiczymy nśpiewy na procesje i na mszę. Śpiewamy: Hosanna Synowi Dawidowemu, Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Bóg nad swym ludem, Króluj nam Chryste, Chrystus Wodzem, Ogrodzie Oliwny, Ach, mój Jezu, Panie, nasz Boże i W krzyżu cierpienie.

21 marca - ćwiczymy i zaliczamy śpiewy na Triduum

18 marca - V niedziela WP, śpiewamy: Per crucem, Ach, mój Jezu, Ogrodzie oliwny, Jezusowi cześć i chwała, Ludu, mój ludu, dziękujemy Ci, Ojcze nasz i Krzyżu święty. O 16.30 śpiewamy (8 osób) Gorzkie Żale.

14 marca - śpiewamy na Mszy o g. 11.30: Przyjdż Duchu święty, Jezus, Najwyższe Imię, Wszystko Tobie, Zbliżam się w pokorze, Panie, nie jestem godzien i Głoś Imię Pana. Po południu ćwiczymy śpiewy na Triduum Paschalne.

13 marca - śpiewamy na Mszy o g. 11.30: Attende Domine, Przyjdż Duchu święty, Nawróć się ludu w pokorze, Witaj Pokarmie, Juz gościsz Jezu i Com przyrzekł Bogu.

12 marca - śpiewamy na mszy o g. 11.30: Przyjdź Duchu święty, Wisi na krzyżu, Śkładamy Ci, Ojcze, Pan wieczernik przygotował, Święty ... jest Bóg sam i Krzyżu Chrystusa.

11 marca - rozpoczynamy rekolekcje (do środy) i śpiewamy o g. 10.30: Przyjdź, Duchu Święty, napełnij, O Panie, Tyś moim, Panie, pragnienia ludzkich serc, Cały świat i Dałeś nam przykład, a po południu (10 osób!) prowadzimy Gorzkie Żale.


7 marca - ćwiczymy śpiewy na Triduum Paschalne m.in. Kyrie IX, Cierniami uwieńczoną, Tyś naszą drogą, Chrześcijanie, klaszcie w dłonie, Radujmy się.

4 marca - II niedziela WP. Śpiewamy (w zimnie i mrozie): Zmiłuj się nade mną, Nawróć się ludu w pokorze, jezu, miłości Twej, Panie, nasz Boże i O, Krwi najdroższa.

28 lutego - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz na Triduum Paschalne.

25 lutego - II niedziela WP, śpiewamy o 10.30: Attende Domine, Najsłodszy Jezu, Słowo Chlebem się staje i Dziękujemy ci, Ojcze nasz. O 16.30 prowadzimy (9 osób) Gorzkie Żale.

21 lutego - ćwiczymu Per crucem oraz śpiewy na niedzielę.

18 lutego - na Mszy o 10.30 śpiewamy: Bliskie jest Królestwo, Dałeś nam przykład, Zmiłuj się nade mną (JUT), Cóż Ci, Jezu damy, Święty ... jest Bóg sam i W krzyżu cierpienie. O godz. 16.30 prowadzimy (7 osób) Gorzkie Żale.

14 lutugo - Środa Popielcowa. Próba o g. 17, a po niej śpiewamy (spontanicznie) na mszy o g. 18. Ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz melodie psalmu i aklamacji na Wielki Post. A dzis na mszy śpiewamy: Attende Domine, Dałeś nam przykład, Bliskie jest Królestwo, Wisi na krzyżu, Jezu drogi, Tyś miłością, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz.

11 lutego - 6 niedziela B. Śpiewamy o 10.30: Ludu Kapłański, Składamy Ci, ojcze, Słowo Chlebem się staje, Witaj pokarmie i O Najświętsza Matko Boga. Po mszy spotkanie z rodzicami w sprawie wakacyjnego wyjazdu muzycznego.


Trwają ferie zimowe

31 stycznia - dziś spotkanie opłatkowe scholi oraz chóru. Tajemnicą był skład, gdyż panujący wirus skutecznie kładł kolejne osoby. Ostatecznie było  "tylko" 50 osób (mogło być 2 razy tyle). Byli z nami ks. proboszcz oraz ks. Artur, któremu zawdzięczamy zdjęcia. Super atmosfera i jak zawsze pyszne potrawy, pięknie przygotowana sala i duuuużo kolęd - każdy miał swoje 5 minut:dzieci, rodzice i chórzyści:). Byłu kolędy śpiewane wspólnie, i chóralnie i solowo. Wszystkim obecnym dziękuję za stworzenie przemiłego wieczoru.

28 stycznia - niedziela. Pogoda zimowo - jesiena: śnieg i mżawka z mgłą. Najpierw oczekiwanie na skład, bo pogoda sprzyja infekcjom i wirusom. I rzeczywiście: najpierw B i JK, potem MC i SŁ + kilkoro dzieci ze scholi. Myślę, że jednak mimo wszystko damy radę. O 16 rozśpiewka i strojenie instrumentów (wiolonczela s. Małgorzata, skrzypce Helen i akordeon Szymon), na mszy o g. 17 śpiewamy Zaśpiewam Jezuskowi i Chrystus Pan się narodził, a po jej zakończeniu przechodzimy do kaplicy (ciepło). Program (bez zaznaczenia chór utwór wykonuje chór i schola): Pierwsza kolęda, chór - Anioł Pasterzom i Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Zaśpiewam Jezuskowi, chór - Alleluja. Chwalmy Pana i Wschodzi gwiazdka, schola - Ach, zła Ewa, Hej, bracia, chór - Stała nam się nowina (solo Iza P.), Jezus przyszedł na ten świat, chór - Jezusek czuwa, Święta Panienka i kolędy śpiewane wspólnie: Gore gwiazda, Oj, maluśki i Bóg się rodzi. Jak zawsze jest wspaniała atmosfera. Uwielbiam koncerty, które są wyczekiwane. Piękne, wyrównane brzmienie, wzbogacone instrumentami, różnorodne kolędy i pastorałki i wspólny śpiew. Brawa dla wszystkich!!!
Wystąpiło 19 chórzystów i 20 dzieci.

26 stycznia - próba z chórem o g. 17.45

24 stycznia - ćwiczymy i zaliczamy kolędy na koncert

21 stycznia. Śpiewamy: Do szopy, Ciebie całą duszą pragnę, Narodził się jezus Chrystus, Anieli w niebie śpiewają, Jezusa narodzonego, Przybieżeli do Betlejem i gdy śliczna Panna.

17 stycznia - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz na koncert kolęd, który się odbędzie 28 stycznia.

14 stycznia - II niedziela B, śpiewamy: Gdy się Chrystus rodzi, Bożę zmiłuj się nad nami, Nie było miejsca, Żaśpiewam Jezuskowi i Ach, ubogi żłobie. Po mszy spotkanie z rodzicami w sprawie spotkania opłatkowego oraz ... wakacji. Rodzice, co mnie bardzo cieszy: konkretni i zorganizowani, a wszystko z humorem. Będzie więc i koncert i spotkanie:)

10 stycznia - ćwiczymy kolędy na koncert 28 stycznia: Zaśpiewam Jezuskowi, Pierwsza kolęda, Święta Panienka i Jezus przyszedł na ten świat oraz śpiewy na niedzielę.

7 stycznia - Niedziela Chrztu Pańskiego. Śpiewamy o g. 10.30: Witaj święta Dziecino, Ach ubogi żłobie, Com przyrzekł Bogu, Anioł pasterzom mówił, Pójdźmy wszyscy do stajenki.

6 stycznia - piękna pogoda - ciepło, słońce (w przeciwieństwie do wcześniejszych, zimnych, dzeszczowo-mżawkowych dni). Świętujemy Objawienie Pańskie. Próba o g. 11.30. Na mszy śpiewamy: Mędrcy świata, Tryumfy, O gwiazdo betlejemska, Wesołą nowinę, Bóg się z Panny narodził i Jezusa narodzonego, a w czasie Orszaku Trzech Króli (bardzo licznego i kolorowego, ze strojami, koronami, scenami biblijnymi, instrumentami - akordeon i różnego rodzaju przeszkadzajki) śpiewamy: Dzisiaj w Betlejem, Gore gwiazda, Przybieżeli do Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Mizerna cicha, Jezus malusieńki, Gdy śliczna Panna, Pójdźmy wszyscy i na zakończenie przy żłóbku Pana Jezusa Bóg się rodzi. Wspaniała atmosfera i wspaniałe przeżycie.

4 stycznia - próba z instrumentami. Przygotowujemy się do uroczystości Objawienia Pańskiego.  

1 stycznia 2018 - Ur. Św. Bożej Rodzicielki. Śpiewamy (o 10.30 i 12): Gdy śliczna Panna, Rozkwitła nam się Lilija, Tryumfy Króla niebieskiego, Przybieżeli do Betlejem i Pójdźmy wszyscy.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego