Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Kalendarz 2018 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kalendarz 2018

SINGERSI i PSALMISCI

30 grudnia - Niedziela Świętej Rodziny. Śpiewamy

28 grudnia - kolędujemy na rynku w Wąwolnicy

27 grudnia - o g. 15 spotykamy się w naszej sali, krótka charakteryzacja, próba i ruszamy kolędować: dwie grupy w Wąwolnicy i jedna grupa w Drzewcach. Bardzo owocnie!

26 grudnia - śpiewamy z chórem o g. 10.30, wcześniej rozśpiewka i wizyta imieninowa u ks. Jana Pęzioła

25 grudnia - Boże Narodzenie. Śpiewamy o g. 10.30

23 grudnia - śpiewamy o 10.30

19 grudnia - ćwiczymy

16 grudnia - śpiewamy o 10.30 III niedziela Adwentu

12 grudnia - ćwiczymy kolędy i pieśni na roraty.

8-11 grudnia - rekolekcje adwentowe. Prowadzi salwatorianin ks. Tomasz Niedziela. Śpiewamy na mszach o g. 10.30 (niedziela i 15 (poniedziałek i wtorek)

5 grudnia - ćwiczymy śpiewy na rekolekcje

Na Roratach o g. 6.30 codziennie śpiewamy psalmy i aklamacje oraz pieśni adwentowe na przygotowanie darów i jedną w czasie komunii św.

2 grudnia - I Niedziela Adwentu. Śpiewamy: Przybądź, o Panie, Hejnał wszyscy zaśpiewajmy, Panie, pragnienia ludzkich serc, Alleluja. Zbawienie, chwała i moc oraz Niebiosa rosę.

25 listopada - śpiewamy o g. 10.30

18 listopada - śpiewamy o g. 10.30

14, 21,28 listopada - wracamy do regularnych spotkań - ćwiczymy na bieżąco pieśni adwentowe.
11 listopada - śpiewamy z chórem na uroczystej mszy za Ojczyznę w 100 - lecie odzyskania Niepodległości.
10 listopada - 18 Konkurs Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej

do 10 listopada spotykamy się w niedziele i śpiewamy o 10.30 oraz w tygodniu z osobami przygotowującymi się do konkursu,

24 października - ćwiczymy śpiewy na niedzielę, Sanctus i Agnus dei z mszy Ubi caritas oraz pieśni na zbliżający się konkurs pieśni patriotycznej i rodzinnej.

21 października - wybory samorządowe, śpiewamy o g. 10.30: Przyjdź, Duchu św., Tyś naszą drogą, Chwal jezusa i Maryję, Ojciec nam powierzył Słowo, Adoremus in aeternum (greg. premiera:), My chcemy Boga.

17 października - próba - ćwiczymy śpiewy na niedzielę i na zbliżający się konkurs pieśni patriotycznej i rodzinnej.

14 października - DZIEŃ PAPIESKI, śpiewamy o 10.30: Duchu Święty, ogarnij mnie, Ciebie całą duszą pragnę, Bóg jest Miłością, Chleb niebiański, O, Boże, dzięki Ci składamy, Barka

7 października - śpiewamy na Mszy o g. 10.30: Różańcowa Pani nieba, Przyjdź Duchu św., Duchu święty, ogarnij mnie, Przykazanie nowe, Nie lękajcie się, Jeden chleb, Panie, nasz Boże, uwielbiamy i O Fatimska nasza Pani.

3 października - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz gregoriańskie: Anima mea i Jesu dulcis

30 września - śpiewamy na Mszy o g. 10.30: Gdzie chrzest, Ludu Kapłański, Pan nie opuszcza nigdy, Słowo Chlebem, Alleluja. Zbawienie, chwała..., Różańcowa Pani nieba.

26 wześnia - próba

23 września - Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego w Wąwolnicy


19 września - próba

16 września - dzień pełen koncertów i niespodzianek; po mszy o g. 17 wystapił Andrzej Bator, pełen pasji i talentu artysta, o g. 12 gościliśmy Archidiecezjalny chór chłopięco - męski, natomiast o g. 10.30 śpiewał chór (raczej zespół wokalny) z Łodzi ale udało się to pogodzić ze śpiewem scholi i wiernych następujaco: przed mszą Witaj Pani Anielska, Goście, na wejście Kłaniam się Tobie, Przygotowanie Darów Goście, Komunia Goście, Panie, nie jestem godzien i Radośnie Panu, Zakończenie O Matko miłościwa i Goście.

12 września - próba w trzech grupach. Dziś po raz pierwszy pojawiła się najmłodsza grupa dzieci, wybranych spośród przystępujących w tym roku po raz pierwszy do Komunii św. Są to: Amelia, Emilia, Flawia, Julita, Zosia, Oliwia, Dorota i najmłodsza Zuzanna.

9 września- Śpiewamy na Mszy o 10.30: Boga chwalmy, pozdrawiajmy Maryję, Kyrie VIII, Chwal Jezusa i Maryję, Skosztujcie i zobaczcie, Gdzie chrzest i Błogosław Panie, nas.

5 września - próba

3 września - Msza na rozpoczęcie roku szkolnego. Śpiewamy: Głoś Imię Pana, Kyrie z Mszy Ubi caritas, Com przyrzekł Bogu, Panie, pragnienia ludzkich serc, Jezu mój, Tyś życiem mym i Błogosław Panie, nas.

1-2 września - 40 rocznica koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej. W sobotę działamy na rzecz chóru i pielgrzymów, w niedzielę o g. 10 próba, o g. 11.25 jesteśmy w gotowości na placu, na podestach. Skład: chór z Bełżyc 25 osób, chórzyści z Lublina 7 osób, nasz 24 osoby, schola 22 osoby. Liturgii przewodniczy ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczynamy od pieśni: Witaj Pani Anielska, Zdrowaś Maryja do MBK i Boga chwalmy do MBK, w czasie procesji śpiewamy Gaude Mater, potem Kyrie z Ubi caritas, psalm Jolanta Grusiewicz, Alleluja in B, Magnificat A. Koszewskiego, Uroczyste AMEN, Agnus Dei z mszy Ubi caritas, Panis angelicus (solo Iza Grusiewicz) i Laudate Dominum Jana Sawy. Śpiewa się bardzo dobrze (sprzyja piękna słoneczna pogoda i nagłośnienie), chór brzmi. Brawo! Podziękowanie bez wyjątku dla wszystkich!

31 sierpnia - próba z chórem

22 sierpnia - próba

15 sierpnia - UroczystośćWniebowzięcia NMP, o godz. 12 uroczysta Suma połączona z poświęceniem obrazu p. Bodesa przedstawiającego ukazanie się Matki Bożej Kębelskiej w 1278 roku. Śpiewamy (próba o g. 11, rozśpiewkę prowadzi Sylwia Ł.): Boga chwalmy, Missa Ubi caritas, Alleluja in B i Witaj Pokarmie.

14 sierpnia - próba. Ćwiczymy repertuar na jutrzejsze święto połączone z lokalną uroczystością.

15 lipca - niedziela. Na mszy o godzinie 12 ma miejsce nadanie honorowego obywatelstwa Wąwolnicy Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. W wakacyjnym składzie śpiewamy (rozśpiewka o g. 11.15): Alleluja in B AŁ, Missa Ubi caritas AŁ i Witaj Pokarmie.

Wakacje trwają ale nie przeszkadza nam to w coniedzielnym śpiewie na mszach o 10.30 lub 12.

Wyjazd świetnie się udał: świetna baza, skład i dużo atrakcji: zalew, kajaki, orlik, plac zabaw, ćwiczenia, gry i bieganie, codzienne spotkania muzyczne i towarzyszące nam mistrzostwa świata.

3 lipca - wyjazd na obóz muzyczny
Na wyjazd zabieramy:
rzeczy osobist
e (ubrania i kosmetyki), Legitymację
Kieszonkowe na 2. kolację przedobiad, lody, inne, park linowy.
Buty sportowe (nawet 2 pary) i strój sportowy
Ubranie do kościoła
, Mały plecak na wycieczkę pieszą
Książkę, śpiewnik
, Nakrycie na głowę
Strój plażowy, koc, duży ręcznik
Klapki pod prysznic
, Sprzęt sportowy: piłka (nożna, siatkowa), badminton i inne ...
gitara
, gry

27 czerwca zakończenie sezonu i lody.
24 czerwca - niedziela
22 czerwca - zakończenie roku szkolnego
20 czerwca - próba przed zakończeniem roku
17 czerwca - niedziela
13 czerwca próba
10 czerwca - niedziela
7 czerwca - Oktawa Bożego Ciała, próba o g. 17. Śpiewamy:
Pan zstąpił z nieba, Kyrie VIII, O, Panie Ty nam dajesz, Sanctus i Agnus Dei XVIII, Zbliżam się w pokorze, Dzięki Ci,  Panie
przy I ołtarzu - AVE VERUM CORPUS
przy II ołtarzu - CHLEB NIEBIAŃSKI DAŁ NAM PAN
przy III ołtarzu - ADORO TE, DEVOTE
przy IV ołtarzu - WITAJ POKARMIE
na chórze - CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY
Po raz pierwszy schola sama śpiewała w czasie mszy i procesji. Myślę, że było to bardzo dobre doświadczenie. Brawo dla wszystkich śpiewających.

6 czerwca - próba. Ćwiczymy śpiewy na jutro

3 czerwca - 9 niedziela B. Śpiewamy: Tyś naszą drogą, Ciebie całą duszą pragnę, Słowo Chlebem się staje, To Ty, o Panie, Chlebie nasz, Panie, nasz Boże i Błogosław Panie, nas.

31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Próba o g. 10. Rozśpiewka i przygotowanie wraz ze scholą liturgiczną. Śpiewamy: Ave verum Saint-Saeans'a, O Panie, Ty nam dajesz, Alleluja in B, Pan zstąpił z nieba, Agnus Dei z Missa nr 5 AŁ, Ave verum gregoriańskie, Jeden chleb, Ave verum Byrda i Dzieki Ci, Panie PB, w czasie procesji łacińskie responsoria ks. Gruberskiego. Dopisało wszystko: skład, pogoda (upał i słońce), brzmienie i dobre strojenie oraz ciekawy i wymagający repertuar. Dziękuję wszystkim chórzystom i członkom scholi.

30 maja - próba

27 maja - Śpiewamy o 10.30: Chwała, moc i dziękczynienie, Wszystko, co żyje, Skosztujcie i zobaczcie, Niechaj z nami będzie Pan, O Boże, dzieki Ci składamy i Przez chrztu świętego.

23 maja - próba - ćwiczymy śpiewy na najbliższą niedzielę Trójcy Świętej.

20 maja - śpiewamy na mszy o g. 12 wraz z 58 dziećmi, które przystąpiły do I Komunii Świętej.

16 maja - próba

13 maja - Wniebowstąpienie Pańskie, Śpiewamy: Chrystus Pan w niebo wstępuje, Przyjmij, o Najświętszy Panie, Zbliżam się w pokorze i Adoro te devote, Na świętej uczcie Baranka i Ciesz się Królowo Anielska.

9 maja - próba - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz nowy: Oto Boży Baranek6 maja - Śpiewamy o 10.30: Alleluja, żyje Pan, Zwycięzca śmierci, Przykazanie nowe, Chleb niebiański, O Boże, dzięki Ci składamy i Chwalcie łąki.

Dłuugi weekend...

29 maja - V niedziela B. Śpiewamy: Tyś naszą drogę, Alleluja, żyje Pan, Pan wieczernik, Skosztujcie i zobaczcie, Radośnie Panu i Otrzyjcie już łzy.

28 kwietnia - o g. 13 próba i o g. 14 śpiewamy z chórem na ślubie chórzysty Mateusza: Nie lękajcie się, O Stworzycielu, Ave verum (chór), Witaj Pokarmie, Bóg jest miłością i Ave Maria MO.

25 maja - ćwiczymy 3 gł. Ubi caritas i śpiewy na niedzielę.

22 kwietnia - Niedziela Dobrego Pasterza i Odpust ku czci św. Wojciecha. Próba o g. 11.15, rozśpiewujemy sie i wraz z chórem przygotowujemy do Sumy. Śpiewamy: Chrześcijanie, klaszcie w dłonie, Człowieku Boży, Kyrie z Mszy "Ubi caritas" AŁ, Sławny w męczenników gronie, Ave verum Mozarta (chór), Panie, pragnienia ludzkich serc, Cały świat, Te Deum (4 gł.) i Zwycięzca śmierci (4 gł).

18 kwietnia - ćwiczymy śpiewy na najbliższą niedzielę, a będzie to odpust ku czci św. Wojciecha. Śpiewamy z chórem na sumie.

15 kwietnia - 3 niedziela wielkanocny. Śpiewamy: Alleluja, żyje Pan, Alleluja, o dniu radosny, Zmartwychwstał Pan, Panie, nie jestem godzien, Wstał Pan Chrystus i Regina caeli.

11 kwietnia - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz 3 gł. Ubi caritas

8 kwietnia - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śpiewamy: Zmiłuj się nade mną (Jezu, ufam Tobie), Wesoły nam dzień, O dzieci Boże, Zbliżam się w pokorze i Adoro te devote, Na świętej uczcie Baranka, Dzięki o Panie i Otrzyjcie juz łzy.
4 kwietnia - ćwiczymy śpiewy na niedzielę

TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK g. 17
psalm Stanisław Bukowski, werset Agata Kłosińska
* PER CRUCEM ( I - P+S, II - SA, III - TB) , A MYŚMY SIĘ CHLUBIĆ (muz. AŁ) i LUDU KAPŁAŃSKI, KYRIE z Mszy Ubi caritas AŁ, SANCTUS XVIII, UBI CARITAS GREG.(P+S) oraz UBI CARITAS M. DURUFLE, Jezusowi cześć i chwała, Kiedy razem się schodzimy, WITAJ POKARMIE, * JEZU DULCIS MEMORIA DE VITTORII, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz, PROCESJA DO CIEMNICY SŁAW JĘZYKU TAJEMNICĘ
WIELKI PIĄTEK g. 16.30
psalm Sylwia Łucjanek, werset Helena Klocek
* PASJA KS. MIAZGI WG ŚW. MATEUSZA,
ADORACJA KRZYŻA
Ludu mój, ludu, * STABAT MATER GORCZYCKIEGO, Panie, Ty widzisz, * STABAT MATER DOLOROSA greg./BOLEŚCIWA MATKA STAŁA, * WISI NA KRZYŻU opr. AŁ, * CRUCIFIGATUR, * PŁACZ, PŁACZ, * KRZYŻU ŚWIĘTY, * STABAT MATER Z. KODALY, * ACH, MÓJ JEZU opr. AŁ
KOMUNIA ŚW.
Jezusa ukrytego, * AVE VERUM BYRDA, * DZIĘKI CI, PANIE,
* JEZU CHRYSTE, PANIE MIŁY, * ODSZEDŁ PASTERZ, *DOBRANOC, GŁOWO ŚWIĘTA opr. AŁ
WIGILIA PASCHALNA g. 18
RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3 I RADOSNA ŚWIATŁOŚCI
I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
PSALM 1
WOJCIECH PAJUREK
PSALM 2 - PAULINA LIPCZYŃSKA
             po 2 psalmie i modlitwie chórzyści udają się na chór boczną nawą
PSALM 3 - EMILIA MAŁECKA    
CHWAŁA
PSALM 4
 ŁUKASZ FALBA       
LITANIA "PAPIESKA" (AMBONA - WALDEK, KUBA, MACIEJ)
GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA
Modlitwa wiernych śpiew kl. Paweł Saran
PD TY JESTEŚ DROGĄ
K. JEZUSOWI CZEŚĆ I CHWAŁA, WSTAŁ PAN   CHRYSTUS, O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ, CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, DZIĘKI, O PANIE  
Z. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAN JEST
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA Próba o g. 5.00
RESURREXI       wersety psalmu w tonie 2, śpiewane naprzemian K/M z pauzą:), *NIEBO WYSOKIE , RADUJ SIĘ, ALLELUJA, Wesoły nam dzień …, CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY, Psalm - Jolanta Grusiewicz, SEKWENCJA: NIECH W ŚWIĘTO RADOSNE, Alleluja - Bernadeta Podstawka, *P.d. ZWYCIĘZCA ŚMIERCI, K. *PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE  BĘBENKA, Zmartwychwstał Pan, *ALLELUJA HAENDLA, Z. OTRZYJCIE JUŻ ŁZY, OTO SĄ BARANKI

Krótka ocena. Na przygotowania poświęciliśmy 1,5 miesiąca. Wykonywany w tym czasie chóralny repertuar własny stanowi 25/40, czyli 62% wszystkich śpiewów, repertuar chóralny z udziałem wiernych stanowi 28%; pozostałą część stanowi jednogłosowy śpiew wiernych. W tym roku nasza muzyczna orkiestra liczy 55 osób (chór 25 osób, schola 30 osób). Chór (mówię o wszystkich śpiewających) współtworzy każdy z tych najważniejszych dni w roku. W tym roku pojawiły sie nowe, bądź rzadko lub dawno śpiewane utwory (Stabat Mater Kodaly, Crucifigatur Bardosa), nowe osoby i w chórze i w scholi. Wszystko zagrało, była energia, dyscyplina, a z tego płynęło bardzo dobre brzmienie i zaangażowanie. Oczywiście zawsze pojawiają sie trudności, które musielismy zwalczać, a które wynikały z sytuacji losowych (praca, choroba itp.), mimo to udało się, szczególnie , gdy chodzi o natrudniejsze dni, czyli Wielki Piątek i niedzielę. Dziękuję z serca wszystkim chórzystom, psalmistom, scholi, kantorom i kl. Pawłowi. Brawo!28 marca - próba wieczorna z chórem. Ćwiczymy w bazylice śpiewy na Triduum Paschalne.

25 marca - Niedziela Palmowa. Próba o g. 11.30. Ćwiczymy nśpiewy na procesje i na mszę. Śpiewamy: Hosanna Synowi Dawidowemu, Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Bóg nad swym ludem, Króluj nam Chryste, Chrystus Wodzem, Ogrodzie Oliwny, Ach, mój Jezu, Panie, nasz Boże i W krzyżu cierpienie.

21 marca - ćwiczymy i zaliczamy śpiewy na Triduum

18 marca - V niedziela WP, śpiewamy: Per crucem, Ach, mój Jezu, Ogrodzie oliwny, Jezusowi cześć i chwała, Ludu, mój ludu, dziękujemy Ci, Ojcze nasz i Krzyżu święty. O 16.30 śpiewamy (8 osób) Gorzkie Żale.

14 marca - śpiewamy na Mszy o g. 11.30: Przyjdż Duchu święty, Jezus, Najwyższe Imię, Wszystko Tobie, Zbliżam się w pokorze, Panie, nie jestem godzien i Głoś Imię Pana. Po południu ćwiczymy śpiewy na Triduum Paschalne.

13 marca - śpiewamy na Mszy o g. 11.30: Attende Domine, Przyjdż Duchu święty, Nawróć się ludu w pokorze, Witaj Pokarmie, Juz gościsz Jezu i Com przyrzekł Bogu.

12 marca - śpiewamy na mszy o g. 11.30: Przyjdź Duchu święty, Wisi na krzyżu, Śkładamy Ci, Ojcze, Pan wieczernik przygotował, Święty ... jest Bóg sam i Krzyżu Chrystusa.

11 marca - rozpoczynamy rekolekcje (do środy) i śpiewamy o g. 10.30: Przyjdź, Duchu Święty, napełnij, O Panie, Tyś moim, Panie, pragnienia ludzkich serc, Cały świat i Dałeś nam przykład, a po południu (10 osób!) prowadzimy Gorzkie Żale.


7 marca - ćwiczymy śpiewy na Triduum Paschalne m.in. Kyrie IX, Cierniami uwieńczoną, Tyś naszą drogą, Chrześcijanie, klaszcie w dłonie, Radujmy się.

4 marca - II niedziela WP. Śpiewamy (w zimnie i mrozie): Zmiłuj się nade mną, Nawróć się ludu w pokorze, jezu, miłości Twej, Panie, nasz Boże i O, Krwi najdroższa.

28 lutego - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz na Triduum Paschalne.

25 lutego - II niedziela WP, śpiewamy o 10.30: Attende Domine, Najsłodszy Jezu, Słowo Chlebem się staje i Dziękujemy ci, Ojcze nasz. O 16.30 prowadzimy (9 osób) Gorzkie Żale.

21 lutego - ćwiczymu Per crucem oraz śpiewy na niedzielę.

18 lutego - na Mszy o 10.30 śpiewamy: Bliskie jest Królestwo, Dałeś nam przykład, Zmiłuj się nade mną (JUT), Cóż Ci, Jezu damy, Święty ... jest Bóg sam i W krzyżu cierpienie. O godz. 16.30 prowadzimy (7 osób) Gorzkie Żale.

14 lutugo - Środa Popielcowa. Próba o g. 17, a po niej śpiewamy (spontanicznie) na mszy o g. 18. Ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz melodie psalmu i aklamacji na Wielki Post. A dzis na mszy śpiewamy: Attende Domine, Dałeś nam przykład, Bliskie jest Królestwo, Wisi na krzyżu, Jezu drogi, Tyś miłością, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz.

11 lutego - 6 niedziela B. Śpiewamy o 10.30: Ludu Kapłański, Składamy Ci, ojcze, Słowo Chlebem się staje, Witaj pokarmie i O Najświętsza Matko Boga. Po mszy spotkanie z rodzicami w sprawie wakacyjnego wyjazdu muzycznego.


Trwają ferie zimowe

31 stycznia - dziś spotkanie opłatkowe scholi oraz chóru. Tajemnicą był skład, gdyż panujący wirus skutecznie kładł kolejne osoby. Ostatecznie było  "tylko" 50 osób (mogło być 2 razy tyle). Byli z nami ks. proboszcz oraz ks. Artur, któremu zawdzięczamy zdjęcia. Super atmosfera i jak zawsze pyszne potrawy, pięknie przygotowana sala i duuuużo kolęd - każdy miał swoje 5 minut:dzieci, rodzice i chórzyści:). Byłu kolędy śpiewane wspólnie, i chóralnie i solowo. Wszystkim obecnym dziękuję za stworzenie przemiłego wieczoru.

28 stycznia - niedziela. Pogoda zimowo - jesiena: śnieg i mżawka z mgłą. Najpierw oczekiwanie na skład, bo pogoda sprzyja infekcjom i wirusom. I rzeczywiście: najpierw B i JK, potem MC i SŁ + kilkoro dzieci ze scholi. Myślę, że jednak mimo wszystko damy radę. O 16 rozśpiewka i strojenie instrumentów (wiolonczela s. Małgorzata, skrzypce Helen i akordeon Szymon), na mszy o g. 17 śpiewamy Zaśpiewam Jezuskowi i Chrystus Pan się narodził, a po jej zakończeniu przechodzimy do kaplicy (ciepło). Program (bez zaznaczenia chór utwór wykonuje chór i schola): Pierwsza kolęda, chór - Anioł Pasterzom i Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Zaśpiewam Jezuskowi, chór - Alleluja. Chwalmy Pana i Wschodzi gwiazdka, schola - Ach, zła Ewa, Hej, bracia, chór - Stała nam się nowina (solo Iza P.), Jezus przyszedł na ten świat, chór - Jezusek czuwa, Święta Panienka i kolędy śpiewane wspólnie: Gore gwiazda, Oj, maluśki i Bóg się rodzi. Jak zawsze jest wspaniała atmosfera. Uwielbiam koncerty, które są wyczekiwane. Piękne, wyrównane brzmienie, wzbogacone instrumentami, różnorodne kolędy i pastorałki i wspólny śpiew. Brawa dla wszystkich!!!
Wystąpiło 19 chórzystów i 20 dzieci.

26 stycznia - próba z chórem o g. 17.45

24 stycznia - ćwiczymy i zaliczamy kolędy na koncert

21 stycznia. Śpiewamy: Do szopy, Ciebie całą duszą pragnę, Narodził się jezus Chrystus, Anieli w niebie śpiewają, Jezusa narodzonego, Przybieżeli do Betlejem i gdy śliczna Panna.

17 stycznia - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz na koncert kolęd, który się odbędzie 28 stycznia.

14 stycznia - II niedziela B, śpiewamy: Gdy się Chrystus rodzi, Bożę zmiłuj się nad nami, Nie było miejsca, Żaśpiewam Jezuskowi i Ach, ubogi żłobie. Po mszy spotkanie z rodzicami w sprawie spotkania opłatkowego oraz ... wakacji. Rodzice, co mnie bardzo cieszy: konkretni i zorganizowani, a wszystko z humorem. Będzie więc i koncert i spotkanie:)

10 stycznia - ćwiczymy kolędy na koncert 28 stycznia: Zaśpiewam Jezuskowi, Pierwsza kolęda, Święta Panienka i Jezus przyszedł na ten świat oraz śpiewy na niedzielę.

7 stycznia - Niedziela Chrztu Pańskiego. Śpiewamy o g. 10.30: Witaj święta Dziecino, Ach ubogi żłobie, Com przyrzekł Bogu, Anioł pasterzom mówił, Pójdźmy wszyscy do stajenki.

6 stycznia - piękna pogoda - ciepło, słońce (w przeciwieństwie do wcześniejszych, zimnych, dzeszczowo-mżawkowych dni). Świętujemy Objawienie Pańskie. Próba o g. 11.30. Na mszy śpiewamy: Mędrcy świata, Tryumfy, O gwiazdo betlejemska, Wesołą nowinę, Bóg się z Panny narodził i Jezusa narodzonego, a w czasie Orszaku Trzech Króli (bardzo licznego i kolorowego, ze strojami, koronami, scenami biblijnymi, instrumentami - akordeon i różnego rodzaju przeszkadzajki) śpiewamy: Dzisiaj w Betlejem, Gore gwiazda, Przybieżeli do Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Mizerna cicha, Jezus malusieńki, Gdy śliczna Panna, Pójdźmy wszyscy i na zakończenie przy żłóbku Pana Jezusa Bóg się rodzi. Wspaniała atmosfera i wspaniałe przeżycie.

4 stycznia - próba z instrumentami. Przygotowujemy się do uroczystości Objawienia Pańskiego.  

1 stycznia 2018 - Ur. Św. Bożej Rodzicielki. Śpiewamy (o 10.30 i 12): Gdy śliczna Panna, Rozkwitła nam się Lilija, Tryumfy Króla niebieskiego, Przybieżeli do Betlejem i Pójdźmy wszyscy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego