Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

KONKURS CHORALNY CZESTOCHOWA 2013 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KONKURS CHORALNY CZESTOCHOWA 2013

CHOR JUBILATE DEO

5-6.10.2013
VI Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej
Cz
ęstochowa
Szanowni Pa
ństwo
w imieniu naszego zaprzyjaznionego chóru "Pochodnia" serdecznie zapraszamy na VI Festiwal Chóralnej Pie
śni Maryjnej, który odbędzie się 5-6.10.2013 w Częstochowie.


MEDIA CZĘSTOCHOWSKIE O FESTIWALU


REGULAMIN MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU
CHÓRALNEJ PIEŚNI MARYJNEJ
CZĘSTOCHOWA - KOZIEGŁOWY 2013

najważniejsze:

      Założenia Festiwalu

Festiwal ma charakter konkursu.
W festiwalu mogą uczestniczyć amatorskie zespoły młodzieżowe i dorosłe z kraju i z zagranicy. Część konkursowa odbywa się w dwóch  kategoriach:
- chóry młodzieżowe (wszyscy członkowie chóru muszą mieć poniżej 26 lat)
- chóry dorosłe (wszyscy członkowie chóru muszą mieć skończone 18 lat) Ponadto obowiązuje zasada, że 15% członków zespołu może być starsza lub młodsza niż powyższe wymagania, jednakże w takim wypadku konieczne jest pisemne zgłoszenie tego faktu organizatorom.
Zespoły przygotowują do oceny Jury program składający się z 4 pieśni z których co najmniej 2 śpiewane będą a cappella. Program konkursowy każdego zespołu powinien składać się z następujących utworów:
a) pieśń sakralna skomponowana do 1650 roku                                                                                                                                                            b) pieśń sakralna skomponowana w latach 1650-1900                                                                                                                                         c) pieśń sakralna kompozytora urodzonego w XX wieku (dopuszczalny jest utwór spirituals lub gospel)
d) pieśń sakralna o tematyce Maryjnej    
Łączny czas prezentacji konkursowej nie może przekraczać 15 minut. Występy chórów będzie oceniać Jury, złożone z  doświadczonych muzyków powołane przez organizatorów.
Jury oceniać będzie następujące elementy:
- interpretację - stylowość wykonania- intonację - barwę, harmonię, emisję głosu- retorykę - artykulację słowna i muzyczną- ekspresję muzyczną - frazowanie
- dobór repertuaru oraz dramaturgię programu.
Postanowienia Jury są ostateczne i nie podlegają apelacji.
   7.  W każdej kategorii przewidziano następujące nagrody:
   I miejsce statuetka Złotej Pochodni
   II miejsce statuetka Srebrnej Pochodni
   III miejsce statuetka Brązowej Pochodni
   Nagroda Grand Prix dla najlepszego chóru Festiwalu.

  Organizacja Festiwalu

Festiwal odbywać się będzie w dniach 5 - 6 października 2013 r.
Zespoły, które chcą wziąć udział w Festiwalu, winny przesłać zgłoszenie do dnia 31 maja 2013 r. oraz
- partytury programu konkursowego,
- informacje o zespole (udział w konkursach, zdobyte nagrody),
- zdjęcie zespołu o dobrej rozdzielczości,   
- nagranie zespołu (co najmniej 15 minut , nie starsze niż 2 lata)
Decyzję o zakwalifikowaniu zespołu do Festiwalu podejmuje Rada Artystyczna do dnia 15 czerwca 2013 r.
Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu zespołu do Festiwalu należy uiścić opłatę akredytacyjną w wysokości zł 250 (60 Euro) na konto (...).
Organizatorzy Festiwalu nie zapewniają zwrotu kosztów podróży.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom Festiwalu nieodpłatnie obiady w dniach 5 i 6 października 2013 r.
W trakcie Festiwalu oferują zaproszonym zespołom za częściową odpłatnością kolacje oraz obligatoryjnie noclegi ze śniadaniem dla zespołów z miejscowości oddalonych od Częstochowy ponad 200 km.
Każdy zespół przygotowuje dodatkowo 30 minutowy sakralny program koncertowy ( oprawa mszy i krótka prezentacja po mszy) do wykonania w dniu 6 października 2013 w godzinach dopołudniowych w wyznaczonych kościołach regionu, w ramach imprez towarzyszących Festiwalowi.
Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę 5 października 2013 r. w godz. 12.00-16.00.
Koncert Finałowy odbędzie się w niedzielę 6 października 2013 r. w godz.16.00-18.00. w klasztorze
na Jasnej Górze.
Zespoły są odpowiedzialne za wykorzystywane w czasie festiwalu nuty oraz wynikające z tego tytułu ewentualne prawa autorskie.Przewodnicząca Rady Artystycznej
Dyrektor Festiwalu
Anna Łuszczyk -Matyja
Maciej PrusekWAŻNE OGŁOSZENIE. DRODZY CHÓRZYŚCI Z LUBLINA, PUŁAW I INNYCH MIEJSC, KTÓRZY DOPYTYWALIŚCIE SIĘ O TERMIN KOLEJNEGO JESIENNEGO SPOTKANIA CHÓRALNEGO. W TYM ROKU PRZENIEŚLIŚMY JE - MÓWIĄC ŻARTOBLIWIE ALE I DOSŁOWNIE - DO CZĘSTOCHOWY. ZACHĘCAMY WAS RÓWNIEŻ DO UDZIAŁU W TEGO TYPU TYPU SPOTKANIACH, FESTIWALACH I KONKURSACH CHÓRALNYCH, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ M. IN. W CZĘSTOCHOWIE, KRAKOWIE, BIAŁEJ PODLASKIEJ I WARSZAWIE.

Program VI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej
Częstochowa – Koziegłowy 2013

5.10.2013 r. – sobota
– przyjazd uczestników do Częstochowy i zakwaterowanie Bursa Miejska w Częstochowie  ul. B. Prusa (Ew. zakwaterowanie w innych godzinach zgodnie z sugestiami wykonawców)
11.00 – zbiórka chórów na Rynku (Plac Moniuszki) w Koziegłowach (w razie złej pogody w kościele p. w. św. Marii-Magdaleny ul. Kościelna ) uroczyste  otwarcie Festiwalu przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczkę
12.00-15.00 – przesłuchania konkursowe festiwalu w kościele p. w. św. Marii-Magdaleny w Koziegłowach (podczas przesłuchań wydawany jest obiad dla uczestników Festiwalu w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej  w Koziegłowach ul. Kościelna 2 (zaraz przy kościele))
15.00-16.00 – czas wolny –przygotowanie do wspólnego koncertu (podczas przygotowania obrady Jury)
16.30-18.00 – koncert Galowy chórów w kościele p. w. św. Marii-Magdaleny w Koziegłowach z udziałem wszystkich chórów i  zaproszonych gości ( chóry wykonują po 2 utwory z programu konkursowego najlepiej  oba maryjne).
18.30-21.00 – impreza integracyjna dla uczestników Festiwalu i Gości zaproszonych w Miejsko – Gminnym Ośrodku  Promocji Kultury w Koziegłowach ul. Żarecka 28 (5 minut piechotą od kościoła). Po spotkaniu przejazd na noclegi w miejscu zakwaterowania
6.10.2013 r. – niedziela
W godzinach dopołudniowych 10.30-12.00 koncerty chórów w wyznaczonych kościołach na   terenie Częstochowy  i dekanatu koziegłowskiego (w Koziegłowach, Koziegłówkach, Siedlcu Dużym ,Lgocie Górnej i Poczesnej).
Po koncertach czas wolny i obiad wydawany w budynku Domu Rzemiosła w Częstochowie ul. Kościuszki  6 ( w godz. 13.00-14.00)
15.30-17.00 Koncert Finałowy VI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Bazylice Jasnogórskiej z udziałem zaproszonych gości (ogłoszenie wyników i wręczenie nagród).


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego