Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Kalendarz 2017 - Chór Jubilate Deo/Wąwolnica, Polska/

web site traffic statistics
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kalendarz 2017

SINGERSI i PSALMISCI


31 grudnia - niedziela św. Rodziny. Śpiewamy: Dzisiaj w Betlejem, Anioł pasterzom mówił, O gwiazdo betlejemska, Jezusa narodzonego i Cicha noc.

25 grudnia. Boże Narodzenie. Na Mszy o g. 10.30 śpiewamy: Dzisiaj w Betlejem, Do szopy, W żłobie leży, Lulajże, Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, a po mszy Gore gwiazda Jezusowi.

24 grudnia - IV niedziela Adwentu i Wigilia. Śpiewamy o 10.30: Ty wciąż przychodzisz, Pan nadchodzi, Szczęśliwa, bo uwierzyłaś oraz: Archanioł Boży, Spuśćcie nam, Niech się radują, Marana tha i Raduj się ziemio.
Przez cały okres Adwentu, od 3 grudnia (z wyjątkiem niedziel) psalmiści i singersi codziennnie spiewali na Roratach psalm i Alleluja oraz jedną adwentowa pieśń. Regularnie chodziło 18 osób! A w sumie w Roratach codziennie uczestniczyło ponad 100 dzieci!

20 grudnia - próba, ćwiczymy kolędy na Boże Narodzenie

17 grudnia - III Niedziela GAUDETE. Śpiewamy: Raduj się ziemio, Niech się radują, Idzie, idzie Bóg, Pan nadchodzi, jest blisko, Spuśćcie nam.

13 grudnia - ostatni dzień rekolekcji (jednocześnie dziś przypada 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego). Śpiewamy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Przez chrztu św., Zbliżam się w pokorze, Głoś Imię Pana i My chcemy Boga. Po mszy próba.

12 grudnia - III dzień rekolekci. Śpiewamy: Ciebie całą duszą pragnę, Przyjmij, o najświętszy Panie, Witaj Pokarmie, O, Boże, dzięki Ci składamy i Niech się radują niebiosa.

11 grudnia - II dzień rekolekcji. Na mszy o g. 15 śpiewamy: Zmiłuj się nade mną (Jezu, ufam Tobie), Com przyrzekł Bogu, Marana tha, Już gościsz Jezu i Jezus, najwyższe Imię.

10 grudnia - II niedziela Adwentu. tradycyjnie początek rekolekcji, które prowadzi ks. Marek Gątarz. Śpiewamy: Ty wciąż przychodzisz, Przyjdź Duchu święty, W tym świętym czasie oczekiwania, Idzie, idzie Bóg prawdziwy, Czego chcesz od nas, Panie i Błogosławiona jesteś, Maryjo. A po mszy spotkanie mikołajkowe.

6 grudnia - przygotowania mikołajkowe oraz ćwiczymy spiewy adwentowe.

3 grudnia - I niedziela Adwentu B. Śpiewamy: Przybądż, o Panie, Hejnał wszyscy zaśpiewajmy, Niech się radują niebiosa, Panie, pragnienia ludzkich serc, Alleluja. Zbawienie, chwała i Niebiosa rosę.

26 listopada - Niedziela Chrystusa Króla. Śpiewamy: Bóg nad swym ludem, Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Króluj nam Chryste, Jezusowi cześć i chwala, Święty ... jest Bóg sam i Nie rzucim Chryste.

22 listopada - wspomnienie św. Cecylii, ćwiczymy śpiewy adwentowe ze śpiewnika Przybądź, o Panie i śpiewy na niedzielę.

19 listopada - 33 niedziela A. Śpiewamy: Boga chwalmy, pozdrawiajmy Maryję Pannę, Kłaniam się Tobie, Com przyrzekł Bogu, Słowo Chlebem się staje, Panie, nasz Boże i Chwal Jezusa i Maryję.

15 listopada: ćwiczymy śpiewy na niedzielę, utrwalamy melodie psalmów i aklamacji oraz piesni adwentowe: Antyfony i Miłością Jesteś a także 3 gł. Ubi caritas.

12 listopada - 32 niedziela A. Śpiewamy o 10.30: Ciebie całą duszą, Przyjmij, o najświętszy Panie, Zbliżam się w pokorze, Witaj Pokarmie, O Boże, dzięki Ci składamy i Błogosław Panie, nas.

8 listopada - ćwiczymy śpiewy na niedzielę, utrwalamy melodie psalmów i aklamacji oraz 3 gł. Ubi caritas

29 października - 30 niedziela A, jednocześnie Rocznica poświęcenia Kościoła. Śpiewy: Chrystus, to nadzieja, Weź w swą opiekę, Panie, dobry jak chleb, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz i My chcemy Boga.

25 października - ćwiczymy śpiewy oraz psalmy na niedzielę, a także 3 gł. Ubi caritas

22 października - śpiewamy na mszy o 10.30: Kłaniam się Tobie, Bóg nad swym ludem, To Ty, o Panie, Jezusowi cześć i chwała, Radośnie Panu i Święta Panno.

18 października - ćwiczymy pieśni na koncert pieśni patriotycznej i rodzinnej

15 października - 28 niedziela A. Śpiewamy: Ludu kapłański, O Panie, Tyś moim Pasterzem, Panie, pragnienia ludzkich serc, Chleb niebiański, Będę błogosławił Pana i O Matko miłościwa.

11 października - ćwiczymy pieśni na niedzielę

8 października - 27 niedziela A (Papieska) - śpiewamy Otwórzcie drzwi Frisiny, Bóg jest Miłością, Sanctus XVIII, Zbliżam się w pokorze, Panie, nie jestem godzien Bębenka i na koniec Pan kiedyś stanął.

4 października - ćwiczymy śpiewy na niedzielę papieską.

1 października - 26 niedziela A. Śpiewamy: Gdzie chrzest, tam nadzieja, Pan nie opuszcza nigdy, Słowo Chlebem się staje, Alleluja. Zbawienie, chwała i moc, Różańcowa Pani.

27 września - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz wielogłosowe Panie, nie jestem godzien i Boga chwalmy.

24 września - 25 niedziela A. Śpiewamy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Pan nie opuszcza nigdy, Gdzie miłość wzajemna, To Ty, o Panie, Cały świat i O Matko miłościwa.

20 września - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz wielogłosowo Otwórzcie drzwi Chrystusowi Frisiny.

17 września - 24 niedziela A. Śpiewamy: Boga chwalmy, Bóg nad swym ludem, nową mszą nr 2 AŁ (Panie, zmiłuj się i Święty, święty), Chleb anielski, Panie, nie jestem godzien i Głoś Imię Pana.

13 września: ćwiczymy śpiewy na niedzielę (Boga chwalmy, Kłaniam się Tobie, Jezusowi cześć i chwała, Panie, nie jestem godzien, Głoś Imię Pana) oraz nową mszą nr 2 AŁ.

10 września 23 niedziela A. Śpiewamy: Boga chwalmy, pozdrawiajmy, Chwal Jezusa i Maryję, Kyrie VIII, Boże w dobroci, To Ty, o Panie, chlebie nasz, Skosztujcie i zobaczcie, Błogosław Panie, nas.

6 września - Ćwiczymy śpiewy gregoriańskie (Kyrie VIII, Adoro Te, devote, Rorate caeli), pieśni Pan nie opuszcza nigdy, Panie, nie jestem godzien i śpiewy na niedzielę: Boga chwalmy, pozdrawiajmy, Chwal Jezusa i Maryję, Boże w dobroci, To Ty, o Panie, chlebie nasz, Skosztujcie i zobaczcie, Błogosław Panie, nas.

4 września - początek roku szkolnego. Na mszy o g. 9 śpiewamy: Przyjdź Duchu święty, napełnij, Ciebie całą duszą, Jezu mój, Tyś życiem mym, Przyjmij, o najświętszy Panie, Chleb niebiański, Panie, nasz Boże i My chcemy Boga.

3 września - XXXIX rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej. Na głównej Mszy o g. 12 reprezentanci scholi - wraz z chórami- śpiewają: Witaj Pani Anielska, Zdrowaś Maryja do MBK, Boga chwalmy, pozdrawiajmy i Kyrie z mszy "Ubi caritas".


I po wakacjach.

6 lipca - zapowiadane spotkanie rodzinne. Można powiedzieć, że już tradycyjnie spotykamy się w sympatycznym zajeździe Jan, żeby zakończyć sezon i wspólnie się pobawić. W liczbie niemal 70. osób spontanicznie przeszliśmy przez etapy gry w siatkówkę i badmintona, konkursu dla rodziców, posiłkowania się pysznymi potrawami i własnymi równie dobrymi ciastami, wreszcie wspólnym śpiewem. Na koniec krótkie podsumowanie i rozmowa z rodzicami. Był z nami ks. proboszcz, za co mu serdecznie dziękujemy. W ten sposób po godz. 22 zakończyliśmy piękny dzień.   

2 lipca - 13 niedziela A. Śpiewamy: Głoś imię Pana, Com przyrzekł Bogu, Sanctus XVIII, Jezusowi cześć i chwała, Panie mój, cóż Ci oddać i Błogosław Panie, nas.


WAKACJE
Z tym, że w najbliższą niedzielę śpiewamy, a w czwartek 6 lipca spotykamy sie rodzinnie na kolacji kończącej sezon. Przed nami przerwa do połowy sierpnia, a potem rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu.

25 czerwca - śpiewamy na mszy o 10.30: Ludu Kapłański, Ciebie całą duszą, Zbliżam się w pokorze, Radośnie Panu i Króluj nam Chryste. Przed mszą z kl. Pawłem Saranem uczymy się nowych pieśni: Pójdźmy do Pana i do SPJ.

24 czerwca - wyjazd na warsztaty muzyczno - liturgiczne dla scholi parafialnych w Lublinie przy k
ościele pw. św. Józefa (ul. Filaretów 7), zorganizowane przez Archidiecezjalną Komisję ds. Muzyki Kościelnej w Lublinie. Uczystniczyliśmy w 10 osobowym składzie.
Program
Godz. 10.00 Powitanie i modlitwa, sprawy organizacyjne
Godz. 10.15 ćwiczenia w grupach:
 Grupa I  - Joanna Guzowska
ćwiczenia wokalne:  rozśpiewka,   emisja i poznawanie nowych utworów
Grupa II  - Adam Łaguna
chorał gregoriański w repertuarze   scholi liturgicznej.
 Godz. 11.15 ćwiczenia w grupach:
 Grupa I - Adam Łaguna
chorał gregoriański w repertuarze   scholi liturgicznej.
 Grupa II - Joanna Guzowska
ćwiczenia wokalne rozśpiewka,   emisja i poznawanie nowych utworów
Godz. 12.15 przerwa
 Godz. 12.30 Ks. Tomasz Lisiecki - Msza ślubna - propozycje   pieśni
 Godz. 13.15 Joanna Guzowska - wspólne przygotowanie   utworu(ów) do liturgii Mszy św.
 Godz. 14 - zakończenie warsztatów
Uczestniczyło 8 schol, ponad 60 osób. Bardzo potrzebne i udane spotkanie.

23 czerwca - zakończenie roku szkolnego, na mszach o g. 9 i 10 śpiewamy: Przyjdź, Duchu święty, napełnij..., Wszystko, co żyje, Przyjmij, o Najświętszy Panie, Witaj, Pokarmie, Jezu mój, Tyś życiem mym, My chcemy Boga.

22 czerwca - śpiewamy: O Panie, Ty nam dajesz, MSZA gregoriańska VIII/XVIII
Psalm – Antosia K., Alleluja Agnieszka W, Pan zstąpił z nieba, Zróbcie Mu miejsce, Ave verum greg., DZIĘKI CI, PANIE, w czasie procesji pieśni eucharystyczne, na zakończenie Te Deum i Upadnij na kolana

21 czerwca - próba przed Oktawą Bożego Ciała

18 czerwca - śpiewamy na Mszy św. o 10.30: Chwal Jezusa i Maryję, Kłaniam się Tobie, Boże zmiłuj się nad nami, To Ty, o Panie, Głoś Imię Pana, Bóg nad swym ludem.

15 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jak zawsze u nas piękna, słoneczna pogoda. Próba o g. 10 (chór i schola). Śpiewamy: Ave verum Gounoda (chór), Pan zstąpił z nieba, Msza "Ubi caritas" AŁ, Alleluja in Es AŁ (chór), Jezusa ukrytego, Ave verum greg., Zróbcie mu miejsce, Ave verum Elgara (chór) i w czasie procesji responsoria ks. Gruberskiego (chór). Na zakończenie procesji śpiewamy Te Deum i Upadnij na kolana.

11 czerwca - Uroczystość Trójcy Świętej. Próba o g. 8 rano, wraz z chórem. O g. 9.00 rozpoczyna się msza św. transmitowana na żywo przez lubelską telewizję. Porządek śpiewów:
Wejście:  Ludu Kapłański (solo Wojtek Pajurek)
Kyrie z mszy "Ubi caritas" A. Łaguny (chór i schola)
Psalm - Paulina Lipczyńska
Alleluja in Es A. Łaguny (chór)
Przygotowanie darów: Przyjmij, o Najświętszy Panie
Sanctus i Agnus Dei z XVIII mszy gregoriańskiej
Komunia św.: Ave verum C. Saint - Seans'a (chór) i Jezusowi cześć i chwała
Uwielbienie:  Jubilate Deo A. Sandvolda (chór)
Zakończenie:  Przez chrztu świętego

9 czerwca - próba z chórem w bazylice

7 czerwca - próba - w dwóch grupach ćwiczymy śpiewy na najbliższą niedzielę oraz na Boże Ciało. W niedzielę śpiewamy wraz z chórem na mszy o g. 9.00, która będzie transmitowana przez lubelską telewizję.

4 czerwca - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - śpiewamy: Przyjdź, Duchu święty, napełnij, Duchu święty, ogarnij mnie, Przybądź Duchu święty, Nie lękajcie się, Zbliżąm się w pokorze, Witaj Pokarmie, Dziękujemy Ci, Ojcze nasz, My chcemy Boga i Jezu mój, Tyś życiem mym (Hymn ŚDM 2002).

31 maja - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz gregoriańskie: msza VIII/XVIII, Ave verum i Adoro Te devote.

28 maja - Wniebowstąpienie Pańskie i rocznica I Komunii świętej. Śpiewamy: Chrystus Pan w niebo wstępuje, Com przyrzekł Bogu, O Chryste, Zbawco nasz, Skosztujcie i zobaczcie, Upadnij na kolana i Chwalcie łąki umajone.

24 maja - dużo ćwiczeń uaktywniających aparat głosowy; ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz łacińskie na Mszę "telewizyjną".

21 maja - śpiewamy w dwu grupach: pierwsza na mszy o 10.30: Alleluja, żyje Pan, Składamy Ci, Ojcze, Jezusowi cześć i chwała, Radośnie Panu i Zwycięzca śmierci oraz Regina caeli laetare; druga o godz. 12 wraz z dziećmi, które przystępują do I Komunii św.: Bądź pozdrowiony, Jezu, Wszystko Tobie, Panie, dobry jak chleb, Jezusowi cześć i chwała, Już gościsz Jezu, Święty ... jest Bóg sam i My chcemy Boga.

17 maja - ćwiczymy w niemal pełnym składzie (32 osoby!): gregoriańskie Kyrie VIII, Ave verum, Adoro Te, devote i Ave Maria oraz śpiewy na najbliższą niedzielę (I grupa msza o10.30, II grupa msza o 12 - I Komunia święta).

14 maja - 5 niedziela wielkanocna. Śpiewamy: O Fatimska nasza Pani (100 - lecie objawień fatimskich, pp. Franciszek w Fatimie), Com przyrzekł Bogu, Słowo chlebem się staje, Skosztujcie i zobaczcie, Alleluja. Zbawienie, chwała i moc, Otrzyjcie juz łzy.

10 maja - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz poznajemy gregoriańskie Ave Maria

7 maja - Niedziela Dobrego Pasterza. Dzis śpiewamy: Alleluja, Jezus żyje, Przyjmij, o Najświętszy Panie, O Panie, Tyś moim Pasterzem, Na świętej uczcie baranka, Cały świat niech śpiewa i Alleluja. O filii i filiae.

4 maja - ćwiczymy śpiewy na niedzielę

30 kwietnia - III niedziela wielkanocna. Śpiewamy: Alleluja, żyje Pan, Alleluja. O dniu radosny, Zmartwychwstał Pan, Będę błogosławił Pana i na zakończenie Wstał Pan Chrystus i Regina caeli laetare.

26 kwietnia - próba. Ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz śpiewy gregoriańskie: Alleluja. O flii et filiae oraz Regina caeli laetare

23 kwietnia - Niedziela Miłosierdzia i jednocześnie odpust ku czci św. Wojciecha. Próba o g. 10, przed mszą jeszcze życzenia dla ks. proboszcza Jerzego i śpiewamy: Wesoły nam dzień, O Krwi i Wodo, Zbliżam się w pokorze i Adoro Te devote oraz Na świętej uczcie Baranka (m. AŁ), na koniec Chrystus zmartwychwstan jest.

20 kwietnia - próba. Ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz Mszę "Ubi caritas" AŁ

17 kwietnia - drugi dzień Świąt. Śpiewamy w lekkim rozproszeniu, tzn. większość osób na Mszy o g. 12, pojedyńcze osoby na mszach o g. 9 i 10.30: Wstał Pan Chrystus, Otrzyjcie już łzy, Jeden chleb, Na świętej uczcie Baranka i Chrystus zmartwychwstan jest.

16 kwietnia - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Próba o g. 5 rano. Plan śpiewów:
chór - RESURREXI (wersety psalmu w tonie 2, na przemian K/M, z pauzą:)
         NIEBO WYSOKIE, RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień

Ciebie Boga wysławiamy
Niech w święto radosne
chór, schola, wierni - Zwycięzca śmierci
chór, schola - PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE P. BĘBENKA
Zmartwychwstał Pan,
chór - ALLELUJA, JEZUS ŻYJE
chór - ALLELUJA G. F. HAENDLA
chór, schola, wierni - Otrzyjcie już łzy

(Po zakończeniu - OTO SĄ BARANKI MŁODE)
Wszystko zagrało: spokój, dyscyplina, brzmienie, akompaniament dra Grusiewicza, piękny psalm, nowe Alleluja chóralne.
I na koniec ukłon w stronę chórzystów; wprawdzie nie po to śpiewamy i się staramy robić profesjonalnie, ale (muszę to napisać) nieczesto się zdarzają oklaski po liturgii dla "swojego" chóru. A tak było, więc ... brawo!!!!
Skala trudności - 4
Ocena - 515 kwietnia - Wigilia Paschalna. próba o g. 17.45. Plan śpiewów:
chór - RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3
         I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
LITANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (KANTORZY - WALDEK, KUBA i MACIEJ, który dołączył po powrocie z zagranicznych wojaży)
schola- Gdzie chrzest, tam nadzieja,
chór - CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ i Wstał Pan Chrystus
Jezusowi cześć i chwała
chór, schola - O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ P. BĘBENKA
Dzięki, o Panie
Chrystus zmartwychwstan jest
Piękny dzień; to najlepsza "Sobota" od lat, wszystko zagrało, żadnych pomyłek w śpiewach, wspaniali psalmiści i kantorzy, chór pięknie brzmi.
Skala trudności - 4
Ocena - 5


14 kwietnia - Wielki Piątek. Najtrudniejszy muzycznie dzień. W porównaniu z poprzednim rokiem wprowadziliśmy nowe pieśni opracowane chóralnie do śpiewania z wiernymi (Wisi na krzyżu, Ach, mój Jezu, W krzyżu cierpienie, Jezu Chryste, Panie miły, śpiew greg. Statbat Mater rozszerzony o kolejne zwrotki), sytuacja sprawiła, że Pasję w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek wykonywali po części inni soliści. I trzeba to było przygotować. Śpiew wyglądał następująco:
chór - Pasja ks. T. Miazgi według św. Mateusza
Ludu mój ludu
chór - STABAT MATER G.G. GORCZYCKIEGO   
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
schola - STABAT MATER DOLOROSA (chorał gregoriański) na przemian z chórem -  BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
chór, schola, wierni - Wisi na krzyżu
chór
KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
chór, schola, wierni - Krzyżu święty, nade wszystko
chór
ZAWITAJ UKRZYŻOWANY A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Ach, mój Jezu
chór, schola, wierni - W krzyżu cierpienie
O Panie, Ty nam dajesz
chór - AVE VERUM W. BYRD
Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew
chór, schola, wierni - Jezu Chryste, Panie miły
chór, schola, wierni - Dobranoc, Głowo święta
Z racji dłuższej adoracji zaśpiewaliśmy "poza planem":) W krzyżu cierpienie.
Skala trudności - 5
Ocena - 4,513 kwietnia - Wielki czwartek. Próba o g. 17.00. dziś śpiewamy:
PER CRUCEM
A myśmy się chlubić powinni (ant. AŁ)
kantor, schola i wierni -  Ludu Kapłański, ludu królewski,
Kyrie z Mszy „Ubi caritas” AŁ
schola - Ubi caritas et amor (chorał gregoriański)
Przykazanie nowe daję wam
Sanctus XVIII
To Ty, o Panie, Chlebie nasz
chór
Jesu Dulcis Memoria de Vittorii
Pan wieczernik przygotował
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz,
Sław języku tajemnicę
Skład: chór 22 osoby, schola  i psalmiści również 22 osoby.
Skala trudności - 3
Ocena - 5


12 kwietnia - ostatnia próba, w bazylice: chór, schola i zespół psalmistów. Ćwiczymy wybrane utwory, a przede wszystkim, ustawienia, wejścia i szczegóły techniczne. Jest z nami dr Grusiewicz.


11 kwietnia - zaliczenia śpiewów

9 kwietnia - Niedziela Palmowa. Spotykamy się o g. 11.30, ćwiczymy śpiewy i ustawienie na procesję z palmami i Mszę św. o g. 12. Śpiewamy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Hosanna synowi Dawidowemu, Chrystus Wodzem, Bóg nad swym ludem, Króluj nam Chryste i Cóż Ci Jezu, damy oraz O Krwi najdroższa, Panie, dobry jak chleb, W krzyżu cierpienie i Wisi na krzyżu.

7 kwietnia - Droga Krzyżowa do Kębła. Schola pomaga w prowadzeniu śpiewów w czasie Drogi Krzyżowej oraz w czasie Mszy św. w Kęble.

TRIDUUM PASCHALNE
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KĘBELSKIEJ
BAZYLIKA MNIEJSZA W WĄWOLNICY

   CHÓR JUBILATE DEO i ZESPÓŁ PSALMISTÓW
  DZIECIĘCA SCHOLA LITURGICZNA
  KANTOR
  WIERNI

WIELKI CZWARTEK

chór, schola - PER CRUCEM
chór - A myśmy się chlubić powinni
kantor, schola i wierni -  Ludu Kapłański, ludu królewski,
Kyrie z Mszy „Ubi caritas” AŁ
schola - Ubi caritas et amor (chorał gregoriański)
Przykazanie nowe daję wam
Sanctus XVIII
Agnus Dei XVIII
To Ty, o Panie, Chlebie nasz
chór
Jesu Dulcis Memoria
Pan wieczernik przygotował
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz
Sław języku tajemni

WIELKI PIĄTEK

chór - Pasja ks. T. Miazgi według św. Mateusza
Ludu mój ludu
chór - STABAT MATER G.G. GORCZYCKIEGO   
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
schola - STABAT MATER DOLOROSA (chorał gregoriański) na przemian z chórem -  BOLEŚCIWA MATKA STAŁA
chór, schola, wierni - Wisi na krzyżu
chór
KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ ZNAMIONA
chór, schola, wierni - Krzyżu święty, nade wszystko
chór
ZAWITAJ UKRZYŻOWANY A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Ach, mój Jezu
O Panie, Ty nam dajesz
chór - AVE VERUM W. BYRD
Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew
chór, schola, wierni - Jezu Chryste, Panie miły
chór - Płaczcie, anieli A. NIKODEMOWICZA
chór, schola, wierni - Dobranoc, Głowo święta

WIGILIA PASCHALNA

chór - RADOSNA ŚWIATŁOŚCI + ZWROTKA 1, 2, 3
         I TAK UPŁYNĄŁ WIECZÓR
LITANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (KANTORZY - WALDEK I KUBA)
schola- Gdzie chrzest, tam nadzieja,
chór - CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ
Wstał Pan Chrystus z martwych ninie
Idzie, idzie Bóg prawdziwy,
chór, schola - O DZIECI BOŻE, DOSYĆ ŁEZ P. BĘBENKA
Dzięki, o Panie
Chrystus zmartwychwstan jest

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

chór - RESURREXI (wersety psalmu w tonie 2, na przemian K/M, z pauzą:)
         NIEBO WYSOKIE, RADUJ SIĘ, ALLELUJA
Wesoły nam dzień

Ciebie Boga wysławiamy
Niech w święto radosne
chór, schola, wierni - Zwycięzca śmierci
chór - SURREXIT CHRISTUS ALLELUJA /lub ALLELUJA, JEZUS ŻYJE /
Zmartwychwstał Pan,
chór, schola - PIEŚŃ NA ZMARTWYCHWSTANIE P. BĘBENKA
chór - ALLELUJA G. F. HAENDLA
chór, schola, wierni - Otrzyjcie już łzy


Po zakończeniu - OTO SĄ BARANKI MŁODE5 kwietnia. Próba - zaliczamy śpiewy na Triduum Paschalne

2 kwietnia - V niedziela Wielkiego Postu - wkraczamy w drugi, pasyjny czas tego okresu. Śpiewamy: Ach, mój Jezu, Ogrodzie oliwny, O Krwi najdroższa, Jezusowi cześć i chwała oraz Krzyżu święty.

29 marca - próba. Ćwiczymy śpiewy na Triduum Paschalne. Będziemy te największe i najważniejsze dni w roku przygotowywać razem z chórem i z wiernymi.

28 marca - ostatni dzień rekolekcji. Na mszach o g. 11 i 12.30 śpiewamy: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, Wszystko Tobie, Zbliżam się w pokorze, Głoś Imię Pana i My chcemy Boga.

27 marca - trzeci dzień rekolekcji. Na mszach o g. 11 i 12.30 śpiewamy: Zmiłuj się nade mną (Jezu ufam Tobie), Nawróć się ludu w pokorze, Witaj Pokarmie, Już gościsz Jezu i Wisi na krzyżu.

26 marca - IV Niedziela WP, drugi dzień rekolekcji. Na mszy o g. 10.30 śpiewamy: Chrystus, to nadzieja, O Panie, Tyś moim pasterzem, Panie, pragnienia ludzkich serc, Cały świat i Dałeś nam przykład.

25 marca - Zwiastowanie Pańskie. Rozpoczynamy rekolekcje (prowadzi ks. Przemek Pokorski) i o g. 10.30 śpiewamy: Przyjdź Duchu św., Archanioł Boży, Błogosławiona jesteś Maryjo, Chrystus Pan karmi nas, Święty ... jest Bóg sam i O Matko miłościwa.

22 marca - ćwiczymy śpiewy na zbliżające się rekolekcje oraz na Triduum (pełny plan):

19 marca - III niedziela Wielkiego Postu. Śpiewamy: Zmiłuj się nade mną (Jezu ufam Tobie), Nawróć się ludu w pokorze, O Panie, Ty nam dajesz, Panie, nasz Boże i O Krwi najdroższa.

15 marca - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz wybrane śpiewy na Triduum Paschalne.

12 marca - 2 niedziela A. Śpiewamy: Attende Domine, Serce me do Ciebie, Najsłodszy Jezu; Jezu, miłości swej, To Ty, o Panie i Wisi na krzyżu, a po południu o 16.30 śpiewamy Gorzkie Żale (znowu 6 osób, brawo!)
8 marca - dziś przygotowujemy śpiewy na niedzielę, w tym Attende Domine, poza tym Ubi caritas i ćwiczenia z czytania nut.
5 marca - I niedziela WP. Śpiewamy: Bliskie jest Królestwo Boże, Dałeś nam przykład, Zmiłuj się nade mną (Jezu, ufam Tobie), Święty... jest Bóg sam i na zakończenie W krzyżu cierpienie. O godz. 16.30 śpiewamy Gorzkie Żale (przyszło 6 osób, brawo!)
1 marca - Środa Popielcowa. Ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz na Triduum Paschalne
25 lutego - 8 niedziela A. Śpiewamy: Chrystus, to nadzieja, Kłaniam się Tobie, Jeden chleb, Witaj Pokarmie i Głoś Imię Pana.
22 lutego - ćwiczymy śpiewy na niedzielę oraz śpiewy na Triduum Paschalne
19  lutego - 7 niedziela A. Śpiewamy na Mszy św. o 10.30: Wszystko, co żyje, Przykazanie nowe, Skosztujcie i zobaczcie, O, Boże, dzięki Ci i O Matko miłościwa.

15 lutego - ćwiczymy w grupach: czytanie nut, nowe melodie psalmu i aklamacji na Wielki Post, śpiewy na niedzielę oraz Attende Domine i Ubi caritas et amor.
12 lutego - VI niedziela A. Śpiewamy na mszy o 10.30: Ludu Kapłański, Składamy Ci, Ojcze, Jezusowi cześć i chwała, Upadnij na kolana i O najświętsza Matko Boga.
8 lutego - po ćwiczeniach przygotowujemy śpiewy na niedzielę oraz nowe: 2 melodie psalmu responsoryjnego, gregoriańskie Attende Domine i Ubi caritas.
5 lutego - V niedziela zwykła, po rozśpiewce śpiewamy na mszy o 10.30: Chwal Jezusa i Maryję, Boże, zmiłuj się nad nami, Przyjmij o Najświętszy Panie, Słowo Chlebem się staje (kompozycja zmarłego 28.01 A, Nikodemowicza), Chleb niebiański dał nam Pan i Błogosław Panie, nas.
29 stycznia o godz. 17 - koncert kolęd w Kaplicy Matki Bożej Kębelskiej w wykonaniu chóru Jubilate Deo i scholi dziecięcej. W sumie ponad 40 wykonawców (w tym 21 singersów). Wspaniała atmosfera, bardzo dużo ludzi.
27 STYCZNIA GODZ. 19 - PRÓBA PRZED KONCERTEM
22 stycznia - SPOTKANIE OPŁATKOWE. Tradycyjnie z rodzicami i naszymi księżmi: ks. Jerzym, ks. Janem, ks. Arturem i ks. Arkiem, w sumie ok. 70 osób. Śpiewamy razem i rodzinnie.

15 stycznia - II niedziela A. Śpiewamy: Gdy się Chrystus rodzi, Boże, zmiłuj się nad nami, Bog się z Panny narodził, Mizerna cicha (mel. w dur), Ach, ubogi żłobie i Do szopy.
11 stycznia - próba - ćwiczymy  kolędy na koncert
8 stycznia - gościmy zespół wokalny AD NOVEM
6 stycznia - Orszak Trzech Króli
4 stycznia - próba przed Orszakiem Trzech Króli
1 stycznia 2017 - śpiewamy na Mszy o g. 10.30

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego